TEMAT TYGODNIA: Kiedy wróci czysta woda w Korszach? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Kiedy wróci czysta woda w Korszach?

1

Ponad miesiąc czasu nie mamy wody zdatnej do spożycia bez uprzedniego przegotowania – komentuje jedna z mieszkanek Gminy Korsze. Nie jest to jedyna wiadomość od mieszkańców Gminy Korsze, którzy mają dość czekania na zdatną i czystą wodę. Dlatego też spróbowaliśmy w miarę możliwości rozwiązać sytuację związaną z zanieczyszczoną wodą w Gminie Korsze.

W tej sprawie dwukrotnie skontaktowaliśmy się z burmistrzem Korsz, Ryszardem Ostrowskim. Niestety odmówił nam krótkiego komentarza w tej sprawie, dlatego też zwróciliśmy się do niego na piśmie.

Radni z Klubu Radnych Przyszłość Gminy Korsze twierdzą, że mieszkańcy potrzebują dostępu do rzetelnej informacji w sprawie wody. Do tej pory nikt nie wie kiedy wróci normalność w Gminie. Zarzucają przewodniczącemu Rady Miasta Korsze, panu Andrzejowi Wankiewiczowi ciągłe ataki na grupę radnych, którzy doszukują się prawdy.

Również zaniepokojenie stawia przewodniczący Komitetu na rzecz Ochrony Środowiska i Zdrowia Mieszkańców miasta Korsze, Henryk Rechinbach, który w swoich postach na Facebook pisze: „bardzo mnie niepokoi bierność i obojętność Rady Miejskiej w Korszach w sprawach wody, a to może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości! W dniu 29. 10 .2020 r. na sesji Rady Miejskiej w Korszach Radna Krystyna Borzęcka kierując się bardzo ważnym interesem społecznym pytała Burmistrza Korsz. Od kiedy mieszkańcy Równiny Dolnej , Równiny Górnej, Gudzik, Pomnika, Warnikajmy będą mogli bez warunkowo, normalnie korzystać z wody, nie będą musieli jej przegotowywać przed użyciem i od kiedy będzie ona spełniać wszystkie normy.”

Kiedy mieszkańcy Gminy Korsze będą mieli zdatną wodę? Według naszego informatora w tygodniu zostały pobrane kolejne próbki wody do badań przez kętrzyński sanepid. Nowe wyniki mają pojawić się pod koniec tygodnia lub w przyszłym tygodniu.

Ten artykuł jest wstępem do kolejnych artykułów, gdzie będziemy poruszać kolejne kwestie związane z Gminą Korsze, działaniami Rady Miasta oraz spółek związanych z Gminą Korsze.

1 thought on “TEMAT TYGODNIA: Kiedy wróci czysta woda w Korszach?

  1. W Kętrzynie cena wody jest najniższa w okolicy.
    Wodociągi bardzo osłabione przez budowę Przystani i stadionu.
    Awaria rurociągów za awarią.
    Słabo widzę naszą wodną przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *