TEMAT TYGODNIA: Kto jest ważniejszy w Kętrzynie? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Kto jest ważniejszy w Kętrzynie?

27

We wtorek zapytaliśmy was o równości na linii radny – mieszkaniec podając przykład wybudowania drogi dojazdowej do sklepu BOMA zarządzanego przez radnego Mariana Toruńskiego. Na tę drogę donikąd pieniądze znalazły się w ostatnim czasie. Nie ma tam mieszkań, nie ma tam ludzi, którzy by skorzystali z tego remontu.  Czy jest to sprawiedliwe? Czy jak ktoś nie mieszka w centrum miasta to mu się już nic nie należy?

Z takimi pytaniami pozostają mieszkańcy ul. Ogrodowej, ul. Reymonta czy do niedawna mieszkańcy ul. Sobieskiego. Poniżej przedstawimy krótkie historie mieszkańców ul. Ogrodowej i Reymonta, którzy zmagają się z krzywymi chodnikami czy ulicami pełnymi dziur.

Jestem mieszkańcem bloku na ul. Ogrodowej, tak zwane bloki cukrownicze. Wokół bloku jest teren miasta, na którym znajduje się parking oraz droga dojazdowa. Od lat, a przynajmniej odkąd tam mieszkam, czyli około 10 lat wałkowany jest temat oświetlenia parkingu oraz jego remont wraz z drogą dojazdową. Mieszkańcy chodzą do burmistrza, piszemy pisma, zgłaszamy się do wszystkich możliwych projektów i nic. Droga dojazdowa to stare płyty betonowe, które są dziurawe. Na parkingu po części też leżą stare płyty, w których po deszczu zbiera się woda. Po zmroku strach wyjść wyrzucić śmieci, bo jest zwyczajnie ciemno i nie wiadomo, kto się czai za rogiem. Po deszczu to już w ogóle. Bez latarki można nogę złamać i umoczyć buty ze spodniami. Z zazdrością patrzymy na sąsiadujące z naszymi blokami mieszkania socjalne, które maja elegancki parking, dojazd i oświetlenie wokół posesji niczym na stadionie. Przecież my też płacimy podatki. Czy przez tyle lat nie należy nam się nawet jedna lampa żeby bezpiecznie wyjść z domu? W dwóch blokach mieszka ponad 30 rodzin, którym by to służyło. A w ostatnim czasie została wyremontowana droga prowadząca można powiedzieć donikąd – ul. Chopina przy sklepie Boma. Nie ma tam mieszkań, które by na tym skorzystały. Na tą drogę pieniądze się jednak znalazły a na naszą lampę nie. Czy to jest sprawiedliwe? Czy jak ktoś nie mieszka w centrum miasta to już mu się nic nie należy?

Jestem mieszkanką punktowców na ulicy Reymonta. Mieszkam tutaj od ich powstania, ponad 40 lat. Od kilku ostatnich staramy się o remont drogi dojazdowej do bloku oraz rozszerzenie parkingu, który jest po prostu potrzebny. Droga dojazdowa to istny koszmar. Przez brak miejsc parkingowych, niektórzy mieszkańcy parkują na drodze, co utrudnia przejazd dla ambulansu. Dodatkowo po remoncie chodnika powstał uskok gdzieś około 20 centymetrów pomiędzy chodnikiem, a drogą. O remont drogi staramy się przez kilka ostatnich lat. W 2018 roku wygraliśmy nawet w Budżecie Obywatelskim, lecz bez skutku. Powiedziano nam, że musza uporządkować rury pod asfaltem. No i tak czekamy już trzy lata. Zgłoszenia i chodzenie do burmistrza nic nie daje. Teraz to już w ogóle nie można, bo pandemia. Zapraszam burmistrza, akurat teraz po roztopach na przechadzkę pod ul. Reymonta. Zobaczy pan, o czym mówię.

My, jako redakcja będziemy poruszać tę kwestię u burmistrza i będziemy oczekiwać konkretnych deklaracji od radnych. Nie można być głuchym na swoich wyborców. Również zadamy pytania do radnych z tych okręgów wyborczych, czy zrobili cokolwiek w sprawie tych mieszkańców.

27 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Kto jest ważniejszy w Kętrzynie?

 1. Panie Redaktorze. Niech pan prześwietli wnioski radnych do budżetu i ich starania w poszczególnych okręgach to zobaczymy jak oni się starali w imieniu mieszkańców. Niech mieszkańcy poszczególnych okręgów dowiedzą się jak ich radni zabiegają o drogi, parkingi, oświetlenie żeby żyło im się lepiej.

 2. Na stronie facebook z-cy mocno zdziwiony Wróbel opatrzony w ekran Apple? Czy ten laptop to prezent od burmistrza dla swojego zastępcy za pieniądze mieszkańców? No jeśli tak będą gospodarowac publiczna kasa, to o remontach i poprawie dróg, dojazdów i chodników niech mieszkańcy zapomną.

   1. Radni mogą tylko obniżyć pensje burmistrzowi. Zastępcy pensje może obniżyć tylko burmistrz.

    1. Zasiedziałym radnym też przydała się obniżka tzw.diet .Kto to może dokonać ? Dziwne roszady inwestycji miejskich od lat tak samo .Kto przy władzy robi dla siebie , np ul .Rynkowa , czy nie było potrzebniejszych inwestycji ,ale jak się było /i jest / w sejmiku to trudno mu odmówić i nie wykonać .A ul. Ogrodowa to dziury pamiętają jeszcze jak Cukrownia była oczkiem w głowie dla hećmanka ….ale do likwidacji , bo to tylko on na tym się znał . To były jego też zasługi 20-letnich /nie/rządów w Kętrzynie .Nie dziwi mnie fakt zagospodarowania terenu przy hurtowni BOMA . Gdzie inni radni będą załatwiali swoje osobiste zachcianki zobaczymy wkrótce .A pomysł zawierania umów śmieciowych dla garażowiczów z Ul. Rynkowej i Westerplatte to wielkie kpiny ,rodem pomysłu hećmanka aby obniżyć zaufanie do obecnego P . Burmistrza i na następnych wyborach może być SZOK ! ! ! Szykuje się następna podwyżka za śmiecie ,bo Komunalnik będzie wykonawcą drogi w Nowej Wsi .Gdzieś te koszty trzeba wpakować , więc to będzie doliczone do śmieci .A rada miasta co ma w tym temacie do wyjaśnienia , tylko łapki w górę .Do wyborów trochę czasu ostało , warto zapamiętać , aby nie popełniać błędów przy wyborze .

   1. Siedzi w urzędzie, to urzędowy. Pensja, delegacje, komórka, sprzęt apple’a – a cały czas zdziwienie na czole. Mógłby za te gratyfikacje coś poza własnym lansowaniem dla miasta zrobić. A jemu czoło nie przestaje sie marszczyć ze zdziwienia , że takich frajerów znalazł.

 3. Aktualna sytuacja naszego Miasta w wielu obszarach jego funkcjonowania, wg mojego oglądu i oceny, jest niezwykle trudna. Kto jest za nią odpowiedzialny. Najprościej wskazać na władze, tj. radę i burmistrza. Ale taki pogląd byłby niezwykle uproszczony, chociaż w znacznym stopniu uzasadniony. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy decydują o tym, kto tę władzę sprawuje. A więc, nas mieszkańcach, którzy dają się łowić na byle jaką przynętę wytrawnych wędkarzy, którzy są skłoni stosować różne zanęty, aby tylko trafić do grona dającego możliwość dostępu do najprzeróżniejszych „konfitur” dla siebie, rodziny, i wielu innych osób będących w ich kręgu towarzyskim. I to nie jest nic odkrywczego, wystarczy bowiem tylko popatrzeć na historię państw, miast, czy różnych grup społecznych, by zobaczyć, że brak zainteresowania i kontroli ze strony członków tym, co się dzieje w ich organizmach społecznych nieuchronnie prowadzi do ich degrengolady i utraty pozycji w konkurencyjnym otoczeniu. Nie ma miejsca na to, ażeby pokazać, jak Kętrzyn na przestrzeni ostatnich 30 lat z czołowego miasta w woj. warmińsko-mazurskim stacza się na coraz to niższe miejsca w różnego rodzaju rankingach dotyczących miast naszego województwa. Czy sprawujący władzę w naszym imieniu nad tym sią zastanawiają, proponują jakieś rozwiązania zaradcze, obarczają siebie winną za ten stan rzeczy, Śmiem twierdzić, że nic z tych rzeczy. I nie wchodząc w indywidualne możliwości rządzących nami, mimo wszystko liczę, że znajdą się jakiś jednostki, którym leży na sercu dobro Kętrzyna i skupią wokół siebie ludzi, którzy dadzą jakiś impuls działania, ażeby ten patologiczny, wg mnie, układ zmienić, co niewątpliwie wyjdzie na korzyść nas wszystkich.

 4. Trudne czasy kształtują silnych ludzi, silni mężczyźni tworzą dobre czasy, dobre czasy rodzą słabych nieudaczników, a słabi ludzie tworzę ciężkie czasy. Mamy slabych nieudacznikow , szykujemy się na ciężko czasy. A najlepiej oddajmy władzę w ręce silnych mężczyzn, jeśli jeszcze chcemy czegoś dla tego miasta.

 5. Mrozy odpuściły, śniegi stopniały, na podwórku robi się ciepło więc proponuję wznowić inicjatywę protestu w Kętrzynie o odwołanie burmistrza wraz z jego zastępcą. Zróbmy jakiś pochód.

  1. Taka prawda, że dzisiaj większość mieszkańców mówi o referendum, a odważnych, do rozpoczęcia inicjatywy referendalnej, brak.
   ***
   W ubiegłym roku, pierwszą przyczyną przerwania zbierania podpisów, było zagrożenie koronawirusem. Gdyby nie pandemia to podpisy byłyby zebrane.
   Jaki byłby wynik referendum? Uważam, że podobny do wyniku nieuzyskanego absolutorium przez burmistrza. Dzisiaj wybrany byłby inny burmistrz. W Kętrzynie pracowaliby kętrzynianie a ulicach rozpoczynałyby się już remonty.
   ***
   Druga przyczyną była apatia i niezrozumienie takich osób jak anonimowy autor powyższego wpisu.
   Dlaczego ten wpis jest anonimowy? Przecież prawda występuje jawnie. To kłamstwo się ukrywa. Skoro „ktoś” wymienia imię i nazwisko zwykłego mieszkańca, a nie podpisuje się własnym, to napisał prawdę czy kłamstwo?
   ***
   Jeżeli autor powyższego wpisu rozpocznie referendum, to pomoże mu wiele osób.
   Więc do dzieła anonimie, bo do odważnych świat należy.

 6. Marian to jak faktycznie było z tą energią elektryczną i drogą pod sklepem?
  Proszę w wyjaśnienie dla wyborców.

 7. A kiedy mieszkańcy Ogrodowej i Górnej dowiedzą sie, w jaki sposób miasto straciło 14 milionów złotych na modernizacje tych ulic?

 8. Co zrobiłeś radny Marianie Toruński dla mieszkańców Kętrzyna w obecnej kadencji? Drogę do swojego sklepu!!!! Hańba!!!!! Mam nadzieję, że jesteś ostatni raz radnym!!!

 9. Ci radni naprawdę przesadzili. Dbają tylko o siebie. Organizujemy referendum. Przy okazji odwołania Ryszarda Henryka Niedziółki można odwołać najgorszą w historii miasta radę. To jest kpina z mieszkańców te wasze rządy. Dość tego!!!

 10. Inwestycje Ryszarda Niedziółki przez ponad dwa lata rządów miastem Kętrzyn: Ogród Smrodu przy stacji BP, domki dla much i komarów, skrzynka na tampony i podpaski oraz stojak na znicze. A jeszcze pojemnik na nakrętki. Brawo Rysiek jesteś „the best”!!
  Podziękujemy Ci za to w referendum !!!!!!!

 11. Kiedy będzie prezes KTBSu, bo obecnie tam rządzi, ten który pierwszy przyjdzie. Nic nie można załatwić a pracownicy w sprawach prywatnych wędrują po mieście. Panie burmistrzu zrób tam wreszcie porządek.

 12. Panie Kulas pora zacząć działać i zbierać podpisy za referendum! Gonić tego Nieudacznika przybłędę z Leśniewa i jego Narcyza!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *