TEMAT TYGODNIA: Kto kogo kryje? – Magna Masuria

Sprawa dotycząca nieprawidłowości przy zakupie przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kętrzynie ujrzała światło dzienne 23 kwietnia 2019 roku na posiedzeniu Komisji Budżetu, Promocji, Transportu, Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu w Kętrzynie. Przewodniczący Jan Adamowicz przedstawił fakturę potwierdzającą zakup przez ZDP kruszywa łamanego. Razem z fakturą dołączono protokół, który potwierdził, że Zarząd Dróg Powiatowych przyjął takie kruszywo na swoim placu. Jaki był stan faktyczny? Kruszywo nie pojawiło się na terenie Zarządu Dróg Powiatowych.

Przewodniczący Jan Adamowicz wcześniej przeprowadził rozeznanie w tej sprawie i dowiedział się od pracowników ZDP, że kruszywo nie pojawiło się na placu Zarządu Dróg Powiatowych i nie zostało użyte do jakiegokolwiek remontu dróg powiatowych. Pozostało pytanie, co się stało z zakupionym kruszywem?

Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy dowiadujemy się, że Michał Kochanowski wiedział o sprawie nieprawidłowości dostawy kruszywa do budowy dróg już w grudniu 2018 roku. Wiedział o tym dużo wcześniej niż radny Adamowicz, który złożył interpelację na Sesji Rady Powiatu Kętrzyńskiego – 25 kwietnia 2019. Potwierdzają to bliscy współpracownicy starosty Powiatu Kętrzyńskiego, którzy w strachu przed utratą pracy chcą zachować anonimowość.

Dlaczego Starosta mając ewentualną wiedzę i niezbite dowody nie przystąpił do wyjaśnienia sprawy wobec dyrektora ZDP? Istnieje możliwość, że Kochanowski obawia się gniewu burmistrza Niedziółki. Faktem jest, że Marcin Kołtonowski jest człowiekiem Niedziółki – został przez niego zatrudniony, gdy Niedziółka był jeszcze starostą kętrzyńskim.

Czy doszło do poświadczenia nieprawdy przez pracowników ZDP? Czego dowodem ma być zbadanie sprawy przez radnego Adamowicza oraz protokół mówiący o dostarczeniu kruszywa na teren ZDP. Nasuwają się niezliczone pytania, lecz najważniejsze jest ile pieniędzy mogło uciec z kieszeni podatników w ręce prywatne. Ta faktura opiewała na 8,5 tysiąca złotych. Czy to był jedyny taki proceder? Może było tego więcej, lecz wszystko czeka na odkrycie.

Jeden z naszych zaufanych informatorów nieoficjalnie poinformował naszą redakcję, że sprawą nieprawidłowości w ZDP zajęła się Policja. Jakie będą tego efekty? Sprawie będziemy się uważnie przyglądać.

Z wieloma pytaniami zwróciliśmy się do samego Starosty oraz do radnych Rady Powiatu. Do sprawy wrócimy wkrótce.

19 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Kto kogo kryje?

 1. Układ sie liczy koleżenski przede wszystkim.
  Trzeba rozliczyć pewnych ludzi z ich pracy i to szczegółowo i równiez polityki kadorwej.

 2. Ponieważ temat jest „drogowy”, to ja tradycyjnie dopiszę, że p. Kochanowski jest kolejnym starostą który pokazuje swoją niekompetencję lub intencjonalnie lekceważy swoje obowiązki w tym obszarze…

   1. No i „Judasz” siedzi w Urzędzie Pracy ciepła posadka za aprobatą Kochanowskiego i Prokopa.
    A zdradził Pana Niedziolke ,Panowie tak
    się polityki nie uprawia.

    1. Problem w tym że tu polityki nikt nie uprawia. Uprawiają wlasne osobiste i rodzinne interesy pod egidą polityki.

 3. Jak widać to powoli uczą się od najlepszych z nowogrodzkiej

 4. Teraz to wszyscy narzekamy na niekompetencje kolejnych urzędników a jak przyjdą wybory to i tak głosujemy jak głupi. Prawdę mówi JKM, że w demokracji rządzą głupcy ponieważ większość społeczeństwa to głupcy i ci dają się nabierać na przedwyborcze banialuki. A co do obecnych „urzędników” to przecież nie ma żadnych wymagań czy umiejętności. Skąd taki Pieniak może znać się na tym co robi? Jakie ma kompetencje? Dzisiaj wystarczy przynależność partyjna i jakieś układy. Dlaczego Niedziółka musiał byś starostą a teraz burmistrzem chociaż każdy widzi, że się do tego absolutnie nie nadaje?

   1. Akurat w obszarze drogownictwa w Kętrzynie w ciągu ostatnich 20 lat chyba żaden kacyk ani przez niego namaszczony urzędas nie był kompetentny.

 5. wow widzę, ze sami znawcy to czemu nie jesteście panowie u władzy? starowaliście może w wyborach? Bo wylewając swoje żale i wytykając komukolwiek niekompetencje zza ekranów swoich komputerków to jesteście tylko żałośni i nic więcej.

  1. Żałośni są ci niekompetentni, którzy zaklinają rzeczywistość. Ci klepiący wadliwe projekty do realizacji, ci z urzędów którzy kupują taki przysłowiowe g…. w sreberku, ci co odpowiadają za miasto czy powiat i nie reagują na takie sytuacje, ci z Komunalnika, Rady Miasta, Urzędu Miasta, Starostwa itd. niezależnie od opcji politycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *