TEMAT TYGODNIA: Mandaty za parkowanie, czyli jak Książek rozwiązuje problemy – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Mandaty za parkowanie, czyli jak Książek rozwiązuje problemy

14

Ponownie powróciliśmy do sprawy parkingu znajdującego się za budynkiem handlowym „Ilona”. Mieszkańcy budynków spółdzielczych przy Wojska Polskiego 4 i 6 ponad miesiąc temu toczyli spór z prezesem SM „Pionier” o wydzierżawienie terenu parkingu zewnętrznej firmie z Gdańska. Dzierżawa terenu nie została uprzedzona żadnymi konsultacjami z mieszkańcami, ani nie została podjęta żadna odpowiednia uchwała przez Zarząd czy Radę Nadzorczą. Pomimo tego Książek podpisał umowę z gdańską firmą zaskakując nie tylko mieszkańców przy ul. Wojska Polskiego, ale również mieszkańców bloków przy ul. Daszyńskiego.

Przykład ten pokazuje jak obecny prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” załatwia sprawy spółdzielców oraz jak próbuje zarobić ich kosztem. Książek zapomniał, że Spółdzielnia nie należy do niego, lecz do spółdzielców. Prezes Książek tym zachowaniem łamie Statut Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w punkcie 2.4 Prawa i obowiązki członków §13 Członek spółdzielni ma obowiązek: 2) dbać o dobro i rozwój spółdzielni oraz uczestniczyć w realizacji jej zadań statutowych. Bo oddając potajemnie parking zewnętrznej firmie nie działa w dobrym imieniu spółdzielni, ani spółdzielców, lecz przeciwko nim. Czy te działanie nie powinno zostać rozliczone przez wszystkich spółdzielców na walnym zebraniu?

Co dalej z parkingiem znajdującym się za budynkiem handlowym „Ilona”? Spółdzielcy zostali zapewnieni przez Książka, że po wyrobieniu kart pojazdów zostaną zwolnieni z opłat parkingowych. Jak wygląda to w praktyce? Mieszkańcy budynków przy Wojska Polskiego 4 i 6 dostają mandat za mandatem pomimo widocznych kart pojazdów za szybami samochodów.

– Jest to kpina i policzek wymierzony w nas! Spółdzielców! – komentuje jedna z mieszkanek budynków spółdzielczych przy ul. Wojska Polskiego 4 i 6.

Czy Książek w ogóle rozmawiał z gdańską firmą, aby ta respektowała spółdzielcze karty pojazdów? W mojej opinii do tego nie doszło. Zapytamy przy najbliższej okazji Arkadiusza Książka jak planuje rozwiązać problem z parkingami w Spółdzielni oraz dlaczego złamał Statut SM „Pionier”?

Do sprawy wrócimy wkrótce.

14 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Mandaty za parkowanie, czyli jak Książek rozwiązuje problemy

  1. Pan redaktor niech sprawdzi powiązanie syna Arkadiusza z firmą od parkometrów z Gdańska i wszystko jasne.

  2. Ciekawy materiał w „TVN wiadmosci „o prezesie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ujeściska” w Gdańsku został zatrzymany przez organy ścigania. Polecam do obejrzenia tego programu. Zachowują się ponad prawem , działają na szkodę spółdzielców.

  3. Już przyszedł czas na rozwiązanie problemów w spółdzielni.
    Czekamy na Walne Zebranie i wybór Rady Nadzorczej która będzie reprezentować interesy spółdzielców i jak nazwa wskazuje nadzorować pracę Zarządu.

  4. Czy to prawda, że od 21 kwietnia MWiK w Kętrzynie podniosły cenę wody o 38 groszy na metrze. Czy ktoś ma wiarygodną informację w tym zakresie.

    1. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że w DH Centrum zalega z czynszem na 67 tysięcy złotych + odsetki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *