TEMAT TYGODNIA: Saga z remontem Ogrodowej wciąż trwa? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Saga z remontem Ogrodowej wciąż trwa?

2

Nie tak dawno na facebookowym profilu Miasto Kętrzyn władze miasta chwaliły się, że w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzymał zapewnienie o otrzymaniu prawie 8,5 miliona złotych na przebudowę ul. Ogrodowej w Kętrzynie. Nie wiadomo, kiedy te pieniądze wpłyną do miejskiej kasy, a miasto musi włożyć 10% udziału do wykonania tej inwestycji. Nie wiadomo również, kiedy zacznie się ta przełomowa miejska inwestycja.

Jednak czy ulica Ogrodowa razem z ulicą Górną nie powinna już być wyremontowana i oddana do użytkowania z nowym asfaltem, bezpieczniejszymi przejściami dla pieszych i lepszym oświetleniem. Przypomnijmy, jak w sierpniu 2019 roku otwierano szampany, dzielono skórę na niedźwiedziu, a w mediach ogłoszono olbrzymi sukces, a prace remontowe przy wyżej wskazanych ulicach miały ruszyć lada moment. Z czarów i podniosłych słów nie zostało nic, a Ogrodowa jak była dziurawa tak dalej jest. Teraz po ponad roku od publikacji tej informacji wiemy o wiele więcej niż na samym początku. Doniesieniami medialnymi zajęli się miejscy radni, a kontrole przeprowadziła Komisja Rewizyjna stawiająca poważne zarzuty pod adresem obecnych włodarzy miasta.

Miasto Kętrzyn przez nieudolność włodarzy straciło ponad 14 MILIONÓW złotych, a warto wspomnieć tutaj, że w 2019 roku z Funduszu Dróg Samorządowych Kętrzyn otrzymał największe pieniądze i z pośród 201 projektów Kętrzyn nie skorzystał z dofinansowania.

Teraz po ponad roku od ujawnienia informacji dotyczącej braku remontu ul. Ogrodowej dowiedzieliśmy się o kolejnym wątku w tej sprawie i coraz jawniej można wskazać, kto jest winny tak ogromnej stracie pieniędzy. Od jednego z informatorów dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że wszystkie dokumenty związane z umowami o dofinansowanie leżały w biurku burmistrza. Nie przekazał on ich na czas odpowiednim urzędnikom, którzy po szybkim zapoznaniu się ogłosiliby przetarg. Potem w udawanej wewnętrznej kontroli wyjaśniającej znaleziono kozła ofiarnego. Jednak w mojej opinii winny całej tej sytuacji jest burmistrz Niedziółka.

Co państwo sądzą o tej sytuacji?

2 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Saga z remontem Ogrodowej wciąż trwa?

  1. … proponuję zmienić informatora … a pieniądze się znajdą, chyba, że „dobra zmiana” miłująca wszystkich na równi a w szczególności swoich radnych, po raz kolejny zablokuje środki – prawda panie R.R? – to co kolejna blokadka hajsu? a niech ma Niedziółka od mieszkańców… tylko po co panie R.R?..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *