Triduum Paschalne [ZAPOWIEDŹ LIVE] – Magna Masuria

Redakcja info-Kętrzyn24.pl razem we współpracy z Parafią Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kętrzynie wychodzimy naprzeciw obostrzeniom związanym z pandemią COVID-19. Rozumiemy doskonale jak wielu mieszkańców Kętrzyna zależy na odpowiednim przeżyciu Świat Wielkanocnych w gronie rodzinnym, ale też w stricte duchowym obyczaju. W związku z tym zapraszamy na transmisję LIVE za pomocą portalu Facebook, abyśmy mogli wspólnie przeżyć Triduum Paschalne. Poniżej przedstawiamy szczegółową rozpiskę każdego dnia z odpowiednią godziną startu transmisji:

W Wielki Czwartek (01.04.2021) o godzinie 18:45 na platformie Facebook odbędzie się transmisja rozpoczęcia obchodów Triduum Paschalnego. Jest to dzień szczególnie ważny dla kapłanów. Msza Święta w Wielki Czwartek przywołuje na pamięć Ostatnią Wieczerzę, gdzie Jezus Chrystus ustanawia dwa sakramenty: sakrament Eucharystii oraz sakrament kapłaństwa. Stąd wieczorna liturgia nazywa się Mszą Wieczerzy Pańskiej.

W Wielki Piątek (02.04.2021) o godzinie 18:45 na platformie Facebook odbędzie się kolejna transmisja. Wielki Piątek to drugi dzień obchodzenia Triduum Paschalnego. Ten dzień nazywany jest dniem Krzyża, gdyż jego obchody koncentrują się na męce i śmierci Jezusa. Wszystkich wiernych obowiązuje w tym dniu ścisły post, wielu z nich adoruje Najświętszy Sakrament znajdujący się w ciemnicy bądź bierze udział w organizowanych nabożeństwach drogi krzyżowej. Wieczorem odprawiona zostaje Liturgia Męki Pańskiej.

Wigilia Paschalna (03.04.2021) o godzinie 18:45 na platformie Facebook odbędzie się przedostatnia transmisja. Święta noc, w którą się zgromadzimy to radosne czuwanie na cześć Pana. Wigilia Paschalna jest szczytem całego roku liturgicznego, najważniejszą celebracją liturgiczną w całym Kościele. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą świętą liturgią rozpoczniemy Okres Wielkanocny w Kościele, sprawowanie Zmartwychwstania Pańskiego, które jest „Uroczystością nad uroczystościami”. Wigilia Paschalna obejmować będzie: liturgię światła, liturgię słowa, liturgię chrzcielną i sprawowanie Eucharystii.

Niedziela Wielkanocna (04.04.2021) o godzinie 5:45 na platformie Facebook odbędzie się ostatnia transmisja. W Niedzielę Wielkanocną o świcie odprawiana jest msza rezurekcyjna, jako uczczenie Zmartwychwstania Chrystusa, która jest największym świętem w całym roku liturgicznym, a zarazem najstarszym świętem w historii kościoła Katolickiego. Z tego powodu chrześcijanie, symbolicznie świętują ten dzień jako Dies Dominica – Dzień Pański, co uwydatnia słowiańską nazwę niedzieli jako Woskriesienije – Zmartwychwstanie.

Redakcja info-Kętrzyn24.pl serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych wraz z rodzinami oraz znajomymi do oglądania oraz uczestniczenia w naszych transmisjach live, dzięki którym będą mogli Państwo wziąć udział w liturgii Triduum Paschalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *