[UWAGA!]Stanowisko Zarządu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich – Magna Masuria

[UWAGA!]Stanowisko Zarządu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich

7

W ciągu ostatnich dni z całego regionu województwa Warmińsko-Mazurskiego napływały informacje od wójtów i burmistrzów o tym, że nie są w stanie zorganizować bezpiecznych wyborów prezydenckich w dniu 10 maja. Powodem jest zagrożenie zakażeniem koronawirusem oraz wprowadzenie przez Rząd stanu zagrożenia epidemiologicznego.

W związku z tymi informacjami Zarząd Związku Gmin Warmońsko-Mazurskich, do którego również należą gminy z naszego powiatu (Barciany, gmina Kętrzyn, Korsze, Srokowo), „na podstawie sygnałów napływających z gmin zrzeszonych wnioskuje o przełożenie wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zaplanowanych na 10 maja 2020 roku”.

Pandemia koronawirusa COVID-19 sprawia, że realizacja zadań przeprowadzenia wyborów pod względem logistycznym oraz obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego wyborców i komisji wyborczych uniemożliwia wykonania procedur wyborczych również pod względem technicznym i organizacyjnym. Zarząd Związku zwraca również uwagę, że najważniejsze w tym momencie jest zapewnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców.

Treść pisma została przekazana do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, parlamentarzystów z województwa warmińsko-mazurskiego oraz do Komisarzy Wyborczych z okręgu olsztyńskiego i elbląskiego.

Do tej pory nie jest jasne stanowisko Burmistrza Kętrzyna Ryszarda Niedziółki, który w wypowiedzi dla Gazety w Kętrzynie mówi: „proszę nie oczekiwać ode mnie wpisywania się w obecną narrację polityczną i składanie jakichś deklaracji tu i teraz”. W zaistniałej sytuacji nadal czekamy na sygnał i ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji.

7 thoughts on “[UWAGA!]Stanowisko Zarządu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich

  1. A kto o zdrowych zmysłach pójdzie w tej sytuacji na wybory? Rysiek ma związane ręce przez pis, sam na pewno zdaje sobie sprawę czym to pachnie.

  2. Czego oczekujecie od burmistrza. By podjąć jakąś decyzję trzeba mieć predyspozycje i charakter. A On.. ani tego, ani tego.

  3. Cyt. „Pandemia koronawirusa COVID-19”
    „Redakcjo” litosci miesiac temu jeszcze vyloby to do przyjecia ale dzis to jest karygodne.
    Skoro piszecie ze jest epidemia to nie piszcie ze jest pamemia. Pandemia była przed wprowadzeniem stanu epidemii. Panujacy koronawirus to SARS-cov-2 i to on wywoluje zakaźna chorobe jaka jest COVID-19 

  4. Rysiek schowa sie na Świerkowej jak ” kaczor ” bo jest w grupie podwyższonego ryzyka. I jak zawsze przed podjęciem konkretnej decyzji da przysłowiowej du…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *