VII Kętrzyński Turniej Rycerski – Magna Masuria

W upalne południe w Stado Ogierów w Ketrzynie odbyła się 7 edycja Kętrzyńskiego Turnieju Rycerskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Masuria”, Stado Ogierów w Kętrzynie, „RAST” Rekonstrukcje historyczne i miasto Kętrzyn. Do Kętrzyna zjechali się reprezentanci z całego kraju, lecz w tym ścisłym męskim gronie znalazła się przedstawicielka płci pięknej.

Gwiazdą turnieju był wielokrotny mistrz świata w walkach na miecz i tarczę Marcin Waszkielis. Pomimo żaru lejącego się z nieba, na trybunach zasiadło spore grono sympatyków walk rycerskich oraz rekonstrukcji historycznej.

O godzinie 12:00 rozpoczęły się dwa turnieje – walki rycerskiej 1 na 1 oraz turniej łuczniczy. Walki przebiegały efektownie, lecz najlepiej ze wszystkich błyszczał nasz mistrz Marcin Waszkielis. Po zakończonym turnieju walk na miecz i tarczę w systemie 1 na 1, odbyły się walki 3 na 3. Wyższość nad pozostałymi drużynami okazał skład „Masuria”, który sprawnie pokonał wszystkie przeciwne drużyny.

Oprócz samych turniejowych walk kibice mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji – strzelanie z łuku oraz nauka podstaw walki mieczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *