W Bartoszycach nie chcą obcego a w Kętrzynie…? – Magna Masuria

W Bartoszycach nie chcą obcego a w Kętrzynie…?

20

W ostatnich dniach kętrzyńskie media propagandowe, Telewizja KTK i “faktopodobna” gazeta, nagłaśniają zbiórkę podpisów o odwołanie ze stanowiska, zastępcy burmistrza miasta Bartoszyce, Krzysztofa Hećmana. Donoszą, że mieszkańcy Bartoszyc nie chcą obcego. Jak to porównać do naszego Kętrzyna, gdzie mamy inwazję wielu obcych, a nie tylko jednego? Nie wierzycie? Sprawdźcie ilu mamy obcych zatrudnionych przez Burmistrza Ryszarda Niedziółkę.

Pierwszym był Maciej Wróbel , który przegrał w wyborach na burmistrza Giżycka. Pochodzi z Wydmin w powiecie Giżyckim, przez wiele lat mieszkał i pracował w Olsztynie. Najął go Niedziółka na zastępcę burmistrza miasta Kętrzyn. Wróbel załatwił teraz w spółdzielni mieszkaniowej pracę dla żony, o czym pisaliśmy wInwazji Obcych” oraz “Nowe stanowisko…”.

Myślicie, że to koniec obcych, jesteście w wielkim błędzie. Przejrzyjmy listę zatrudnionych przez Burmistrza Ryszarda Niedziółkę, który mówił głośno PRACA DLA LUDZI Z KĘTRZYNA, a potem powiedział, że byłby to RASIZM zatrudniając ludzi z Kętrzyna. Następna osobą był Bartłomiej Zdanowicz p.o. Dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Przybył z Lidzbarka Warmińskiego, gdzie przegrał wybory na burmistrza. Podobno dobrze się znają z Wróblem?

Szok, że w Kętrzynie „brakuje ludzi” na stanowisko naczelnika Wydziału Organizacyjnego, dostała je żona wicestarosty – mieszkanka Reszla. „Brakuje” na naczelnika Wydziału Komunalnego, zatrudniono mieszkankę Pieckowa. „Brakuje” na  prezesa Komecu, które to stanowisko dostał znajomy Niedziółki, bez wymaganego doświadczenia,  przegrany kandydat na burmistrza Reszla, p.o. Michał Krasiński. 

Młodzi mieszkańcy Kętrzyna są oburzeni. Słychać coraz więcej głosów; jeżeli w Bartoszycach potrafią to w Kętrzynie też powinniśmy zebrać podpisy i zrobić to samo. – “Mam dość chodzenia od urzędu do urzędu i szukania pracy z dwoma fakultetami studiów” – mówi jeden z młodych mieszkańców Kętrzyna, który od ponad pół roku szuka pracy w naszym mieście. – “Możliwe, że szybciej znajdę pracę w Anglii na zmywaku. Zmarnowałem głos na obecnego burmistrza, który w wyborach rzucał do nas puste słowa o pracy, a teraz zatrudnia obcych

Dlaczego kętrzyńskie media interesują się tak bardzo Bartoszycami? Może trapi ich syndrom sztokholmski? Może to obawa przed wynikiem przesłuchań w kętrzyńskiej prokuraturze, w sprawach które tam skierował, m.in. Niedziółka? A może uważają, że w Kętrzynie też warto byłoby zacząć zbierać podpisy za odwołaniem zastępcy Niedziółki, bo przecież jest obcy, nie zna się na kętrzyńskich realiach, a oni bardziej zasłużyli na to stanowisko?

20 thoughts on “W Bartoszycach nie chcą obcego a w Kętrzynie…?

 1. Johny, celowo nie napisałeś dlaczego zbierają głosy za odwołaniem Hećmana? Bo chodzi o głównie arogancję, pychę, zawziętość oraz brak szacunku ze strony zastępcy burmistrza Bartoszyc.

  1. Napisałem o Kętrzynie i o tym co się dzieje w Kętrzynie, dlatego nazwa info-Ketrzyn24.pl. Gdyby było to info-Bartoszyce 24.pl to bym wyjaśnił dlaczego zbierają. Mnie interesuje moje podwórko nie sąsiadów, pozdrawiam

 2. Johny, pokrętne tłumaczenie, ale niech Ci będzie. Powiedz zatem dlaczego wybiórczo przedstawiasz to co się dzieje w Kętrzynie? O sprawach niezgodnych z linią redakcyjną nie piszesz.

  1. Zbyszek, podaj temat, to ja opiszę w komentarzu.

   Bo mi konkretnie chodzi o arogancję, pychę, zawziętość, zatrudnianie obcych oraz brak szacunku dla Kętrzynian ze strony Niedziółki, zwanego tymczasowym burmistrzem Kętrzyna.

  2. Pokrętne tłumaczenie, że ktoś zajmuje się sprawami Kętrzyna, a nie Bartoszyc? Chyba normalne panie Zbyszku. Porównując z innymi portalami to tutaj jest cały czas kontent na poziomie

 3. Maciej jest z Wydmin koło Giżycka. w mojej ocenie nie ma doświadczenia do pracy w samorządzie.
  A Ryszard obiecał młodym pracę i co z tego robi swoie a młodzi wyjeżdżaj z Ketrzyna

 4. Jakie pan redaktor pominął tematy? Na przykład akcja z Wilczej? Śmiech na sali, zero konkretów. Nawet jak było się na sesji to tłumaczenie było, ze nie wiadomo co tam jest, ale ja wiem – selfiaki Wróbelka. Co do tekstu to prawda! Redaktor ma racje, media propagandowe mają syndrom sztokholmski bez Krzysztofika żyć nie mogą, zwłaszcza Robercik – biedaczystko, chyba mu pomóc ocknąć się i sprowadzić z powrotem Krzysia.

 5. To już widać nie ma tygodnika Kętrzyńskiego tylko jest tygodnik Bartoszycki, a KTK to BTK? Dziwne, zostało info-Kętrzyn24.pl?

 6. Minęło 10 miesięcy od wyboru gościa który nic nie robi, moze pora na referendum? Jeżeli w Bartoszycach potrafią to czemu w Ketrzynie nie potrafią?

  1. No to leć zbierać podpisy! W Kętrzynie żyją ameby, które boją się cokolwiek zrobić! Spójrz na rade miasta, nawet z PiS nic nie gadaja bo trzymają się ochłapów, które dostali jak psy! Wstyd!

 7. Dlaczego nikt nie pisze o tym że miasto zaciąga kolejny kredyt. Według obecnego burmistrza stan miejskiej kasy jest dramatyczny, w mieście nic się nie dzieje więc na co zaciagany jest kolejny kredyt? Dziwi mnie postawa radnych, którzy tak łatwo przyjęli ostatnie zmiany do budżetu. Kętrzyna z obecną drużyną u steru nie czeka nic dobrego. Niecały rok i ponad 10 mln kredytu.

 8. A co dobrego Rysiek i Maciek zrobił dla miasta Kętrzyn? Bo ja jako mieszkaniec nie zauważyłem nic dobrego za wyjątkiem zwalniania ludzi i zatrudniania z zewnątrz i doniesień do organów ścigania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *