W Kętrzynie nie kupisz alkoholu po godzinie 22 – Magna Masuria

W Kętrzynie nie kupisz alkoholu po godzinie 22

8

Zakaz sprzedaży alkoholu w kętrzyńskich sklepach po godzinie 22 jest pokłosiem projektu uchwały, jaki złożył radny Daniel Sapiński z klubu Aktywny Samorząd. Głównym powodem złożenia wniosku były skargi mieszkańców ulicy Mazurskiej, którzy narzekali na głośne imprezy w godzinach nocnych przy sklepach monopolowych.

Na marcowej sesji rady miejskiej w Kętrzynie, radni debatowali na temat tej uchwały, czy jest ona potrzebna czy też nie. Oprócz zakazu, do tej uchwały dołączono zwiększenie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu z 202 na 247. Tym razem radni opowiedzieli się za przyjęciem tego wniosku 12 głosami „za”.

7 czerwca br., w Dzienniku Urzędowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego pojawiła się uchwała Rady Miejskiej w Kętrzynie z dnia 25 marca 2021 roku. W uchwale można wyczytać, że Wojewoda przychylił się do zakazu sprzedaży alkoholu poza miejscem spożycia i zakaz wejdzie w życie 14 dni po jego opublikowaniu. Pomimo tego część uchwały dotycząca zwiększenia liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na odpowiedź rada ma czas do 17 czerwca, dlatego na ten temat odbędzie się debata na najbliższej sesji rady miejskiej 15 czerwca. Mimo zaskarżenia uchwały przez wojewodę, zakaz sprzedaży alkoholu wejdzie w życie 22 czerwca a jego złamanie może skutkować utratą koncesji na sprzedaż alkoholu.

Warto przypomnieć, że to nie był pierwszy raz gdzie radni debatowali na ten temat. We wrześniu 2020 roku radni po raz pierwszy podejmowali taki projekt uchwały, jednak po burzliwej dyskusji, wypowiedziach mieszkańców i właścicieli sklepów zdecydowali się odrzucić wniosek, którego autorem również był radny Daniel Sapiński.

W 2019 roku na portalu Facebook Miasta Kętrzyn pojawiła się ankieta dotycząca zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 22, wtedy głosami sprzeciwu opowiedziało się 77% ankietowanych.

Jak Państwo zapatrują się na zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22 poza miejscem spożycia? Serdecznie zapraszamy do komentowania.

8 thoughts on “W Kętrzynie nie kupisz alkoholu po godzinie 22

 1. Redaktorze nie ma zakazu kupna, jest zakaz sprzedaży. Nie ten łamie prawo co kupuje ale ten co sprzedaje, czujesz różnice?

  1. Faktycznie mała pomyłka literacka, jednak w ogólnym domyśle kupić alkoholu po godzinie 22 też nie będzie można. Mimo wszystko przeprawiłem.

  2. Ja nie czuje różnicy, zakaz sprzedaży, zakaz kupna. Transakcja wiązana. Nie ma jednego bez drugiego. Pozdrawiam ciepło Czytelnika

   1. Różnica jest taka że kupić możesz po 22 w miejscu gdzie nie ma zakazu. Ale tam gdzie jest zakaz sprzedać nie możesz. Odpowiedzialność za złamanie zakazu ponosi sprzedający a nie kupujący.

 2. Wstyd radny Sapiński, żeby tak zwiekszac ilosc punktów sprzedaży alkoholu!!! Zupełnie pan się zaprzedałeś tej tzw. władzy, choc wladzą trudno ich nazwać. Nawet Wojewoda zaprotestował. Choć jako terapeuta od uzależnień, masz pan w tym jakiś interes. Jak panu płaca, od ilość uzależnionych poddanych terapii przez pana?

 3. Radni lobbowani przez korporację taksówkarską zrobili Kętrzynowi obciach. Wypędzają resztkę turystów i promują powstawanie melin. Komuna wróciła a gminy zacierają ręce. Zakazy to najgorszy cios w wolność gospodarczą. Mam nadzieję, że mieszkańcy szybko rozliczą radnych, którzy nam to zafundowali w przyszłych wyborach.

 4. Moim zdaniem to głupota. Jeśli ktoś pragnie alkoholu- to go znajdzie. Uważam, że niektórzy radni zajmują się bzdetami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *