W święta zostań w domu! Dla bezpieczeństwa swojego i najbliższych – Magna Masuria

W święta zostań w domu! Dla bezpieczeństwa swojego i najbliższych

0

Epidemia COVID-19 jest sytuacją bez precedensu. Zagrożenie dla życia i zdrowia tak wielu ludzi na raz, stało się realne. Wyjątkowe okoliczności wymuszają na nas wszystkich wyjątkowe, niecodzienne postępowanie. Stąd wprowadzone obostrzenia, skierowane na ograniczenie liczby osób zarażonych. Policjanci nieustannie dbają o bezpieczeństwo oraz pilnują przestrzegania obowiązujących przepisów. Od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy, ile osób uratujemy. My na służbie, wy w domu – jeden wspólny cel.

Wprowadzony stan epidemii związany jest również z obostrzeniami, których celem jest ograniczenie liczby osób zarażonych koronawirusem. Dlatego tak ważne jest, aby w myśl popularnego dziś hasła #zostańwdomu, ograniczyć maksymalnie wyjścia z domów. Poruszanie się w przestrzeni publicznej może odbywać się wyłącznie pod ścisłymi warunkami. Wychodzić możemy między innymi do pracy, na zakupy, do apteki, w celu pomocy innym, wolontariatu. Osoby do 18 roku życia mogą opuszczać mieszkania wyłącznie pod opieką dorosłych.

Policjanci zobowiązani są do egzekwowania wprowadzonych przepisów. Osoby, które łamią zasady poruszania się w przestrzeni publicznej lub związane z obowiązkową kwarantanną, narażają zdrowie i życie swoje oraz innych. Dlatego – po okresie informowania i stosowania pouczeń – funkcjonariusze wobec osób rażąco łamiących zasady bezpieczeństwa, stosują zasadę #Zero Tolerancji. Celem jest zdrowie ogółu, a konsekwencje za narażanie ludzi na zachorowanie mogą być dotkliwe. To nie tylko mandat karny, wniosek o ukaranie do sądu czy grzywna do 30 000 złotych. Świadome narażenie innej osoby na zachorowanie wiąże się z odpowiedzialnością karną, między innymi z art. 161 kodeksu karnego.

Kętrzyńscy  policjanci dbają o to, aby wprowadzone przepisy były przestrzegane. Dlatego wzmożona liczba patroli pilnuje cały powiat kętrzyński. Policjanci pełnią służbę wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej, żołnierzami WOT, strażnikami miejskimi.

Jesteśmy w służbie 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. To nie tylko dodatkowe zadania związane ze stanem epidemii. Policjanci nadal podejmują zgłaszane interwencje, reagują na wykroczenia, pracują na miejscu przestępstw, zatrzymują osoby podejrzane o ich popełnienie. Funkcjonariusze ruchu drogowego nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach, zatrzymują piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców oraz jak najszybciej docierają na miejsce wypadku.

Przed nami słoneczne dni i Święta Wielkanocne. Każdego roku, o tej porze, Policja apelowała o zabezpieczenie mieszkań przed podróżą, o bezpieczną i ostrożną jazdę oraz przekazywała szereg profilaktycznych porad, aby Święta były spokojne. Tym razem APELUJEMY #zostańwdomu!

Aby skutecznie walczyć z epidemią COVID-19, potrzebna jest mobilizacja i odpowiedzialność. Życie w czasie epidemii stawia przed nami zadania, z których musimy się wywiązać. Od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy, ile osób uratujemy. My na służbie, wy w domu – jeden wspólny cel.

źródło zdjęcia: iOtwock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *