WAŻNY TEMAT: Burmistrz Giżycka z prokuratorskimi zarzutami – w tle sprawa Schroniska z Bystrego – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Burmistrz Giżycka z prokuratorskimi zarzutami – w tle sprawa Schroniska z Bystrego

2

Burmistrz Giżycka, Wojciech I., w dniu 13 września 2023 roku usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Olsztyn-Północ zarzuty z art. 231 § 1 oraz 183 § 1, czyli m.in. zarzut niedopełnienia obowiązków. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie – Daniel Brodowski: – wszystkie czynności z podejrzanym Wojciechem I. zostały wykonane, odmówił on składania wyjaśnień i nie przyznaje się do winy.

Chodzi tutaj o głośną sprawę zaniedbań dotyczących schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bystrym, gdzie interweniowali mieszkańcy oraz fundacje zajmujące się ochroną zwierząt. Sprawą zajęła się Prokuratura, a zarzuty znęcania nad zwierzętami usłyszało małżeństwo, które opiekowało się schroniskiem. Teraz podobne zarzuty postawiono burmistrzowi miasta.

Zarzucono mu niedopełnienie obowiązków służbowych oraz niewłaściwe składowanie odchodów i zwłok zwierząt. Postępowanie jest w toku. Burmistrzowi grozi do 5 lat więzienia.

Jak informują giżyckie media opozycyjne radni miejscy planują zwołanie Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, gdzie chcą usłyszeć wyjaśnienia Wojciecha I. z postawionych mu zarzutów, a także apelują, aby burmistrz podał się do dymisji.

2 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Burmistrz Giżycka z prokuratorskimi zarzutami – w tle sprawa Schroniska z Bystrego

  1. A do Giżycka( OPO COS ) zawita w dniach 29.10.23r. -5.11.23r.Kadra Narodowa juniorów mł.w piłce ręcznej przygotowująca się do mistrzostw Europy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *