WAŻNY TEMAT: Czy Niedziółka ma już większość w Radzie Miasta? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Czy Niedziółka ma już większość w Radzie Miasta?

28

Ryszard Niedziółka, obecny burmistrz miasta Kętrzyn, znany jest z zawierania krótkoterminowych związków z różnymi ugrupowaniami politycznymi. Tak było w 2014 roku, kiedy za sprawą PSL-u dostał się do Rady Powiatu i został kętrzyńskim starostą. Stało się to teraz, kiedy na urząd burmistrza poparli go działacze kętrzyńskiego Prawa i Sprawiedliwości. Długo na rozłam nie trzeba było czekać i doszło do niego w czerwcu zeszłego roku, kiedy to burmistrz Niedziółka w głosowaniu nie uzyskał wotum zaufania od Rady Miasta. Od tamtej pory koalicja rządząca w Radzie Miasta przestała de facto istnieć, a część radnych PiS-u zaczęła zadawać coraz to trudniejsze pytania burmistrzowi Niedziółce.

Od jakiegoś czasu w kuluarach krąży informacja dotycząca roszad w kętrzyńskiej Radzie Miasta. Od dłuższego czasu mówi się o odwołaniu ze stanowiska Przewodniczącego Rady Miasta – Rafała Rypine (klub radnych PiS – red.) I zastąpieniem go wieloletnim Przewodniczącym za czasów burmistrza Hećmana – Dariuszem Duczkiem (klub radnych Kętrzyn 2000 – red.). Sytuacja nabrała rozgłosu po awanturze, jaka miała miejsce podczas budżetowej sesji Rady Miasta w Kętrzynie, która odbyła się pod koniec grudnia 2020 roku. Wtedy już jasno o zmianie Przewodniczącego mówili zarówno radni Aktywnego Samorządu oraz niektórzy radni będący w „niby” opozycji do burmistrza Niedziółki.

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że po świętach Wielkanocnych doszło do spotkania pomiędzy 6 radnymi z opozycji, a klubem radnych Aktywnego Samorządu i burmistrzem Niedziółką. Na spotkaniu padły konkretne propozycje zmiany w Radzie Miasta, w tym o zmianie Przewodniczącego Rady Miasta. Burmistrz nakłaniał radnych opozycji do złożenia wniosku o odwołaniu Rypiny ze stanowiska. Będący w opozycji radni jasno zadeklarowali, że poprą wniosek tylko wtedy, kiedy zostanie złożony przez radnych klubu Aktywnego Samorządu. Od naszego informatora dowiedzieliśmy się, że burmistrz Niedziółka przystał na tę propozycję i zaczął podejmować pewne działania w tym kierunku.

Jeszcze nieoficjalnie, ale można mówić, że Ryszard Niedziółka uzyskał nową koalicję i ponownie ma przewagę w Radzie Miasta. Niczego jeszcze nie sondujemy, ale takie działanie obecnego burmistrza będzie pewnego rodzaju zdradą tych, którzy go wypromowali i poparli w kandydaturze na stanowisko burmistrza miasta Kętrzyn.

O tym czy Niedziółka oraz jego radni z Aktywnego Samorządu będą próbowali odwoływać Przewodniczącego Rypinę dowiemy się zapewne na najbliższych sesjach Rady Miasta. Już niedługo odbędzie się kwietniowa sesja, więc zachęcam do uważnego śledzenia wydarzeń. Relacja z najbliższej sesji oczywiście na portalu info-Kętrzyn24.pl

28 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Czy Niedziółka ma już większość w Radzie Miasta?

 1. Jeśli to prawda to dobre wiadomości.Glosowałem na Rypinę ale srodze mnie zawiódł.Powinien od razu zostać viceburmistrzem a w radzie jest najsłabszym przewodniczącym w historii.To już Nowak był lepszy.

 2. Panie Redaktorze proszę podać do wiadomości publicznej, którym to radnym spieszy się do nowej koalicji i nowych stanowisk w radzie. My czytelnicy portalu powinniśmy poznać nazwiska tych radnych, bo to my na nich głosowaliśmy.

 3. W tej kadencji Rypina to największe rozczarowanie.Pisał i pisał te felietony u Majchrzaka i taki mocny był.Na papierze.A jak mógł coś zrobić to wyszło szydło z worka.W pisie też ma pozycję słabą.Jak jeszcze raz wystartuje na burmistrza to czeka go klęska.

 4. Moje przemyślenia są takie. Utworzenie nowej większości w radzie, która będzie wspierać burmistrza jest nieodpowiedzialne. Dlaczego? A dlatego, że niektórzy radni dzisiejszej opozycji, po utworzeniu nowej koalicji, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że będą wspierać marazm i bylejakość, którą mamy już trzeci rok w zamian za nowe funkcje w radzie. Przecież chyba nie wierzą, że utworzenie nowej koalicji będzie skutkować jakimś pomysłami na rozwój miasta. Jak burmistrz ma dobry pomysł to bez względu czy się jest w koalicji czy w opozycji to wymaga on poparcia. Ale wiemy, że burmistrz Niedziółka nie miał i nie ma żadnych pomysłów na Kętrzyn. Już trzeci rok realizuje pomysły i projekty swojego poprzednika Hećmana. I ostatnia sprawa. Ciekawe, jak wytłumaczą swoją ewentualną woltę ci radni, którzy przejdą na stronę burmistrza swoim wyborcom i znajomym. Jako wyborca mam szacunek do takich radnych, co to nie zmieniają poglądów w czasie trwania kadencji. Zobaczymy ilu takich jest w radzie Kętrzyna.

 5. … zmiany w polityce są rzeczą normalną. Np transfery w Sejmie z KO do Polska 2050. Odbywa się to i po jednej i po drugiej stronie sceny politycznej, co prawda z różnym natężeniem.
  Może to faktycznie jest dobry moment, żeby taki „impuls” porównałbym go do elektro-wstrzasu nastąpił i spowodował ożywienie oraz wyrwał władze z marazmu…

 6. Przy braku większości w Radzie ,może się okazać iż drugi raz Rada nie udzieli Burmistrzowi wotum zaufania.
  A wówczas droga do referendum w.sprawie odwolania Burmistrza otwarta.

 7. Koalicja Pisu z Niedziółką w powiecie się trzyma.W mieście na początku też było dobrze.Zabrakło chyba dobrej woli i dialogu.Referendum?Kogo to obchodzi?Ludzie mają swoje kłopoty i to nie jest ani Rypina ani Niedziółka ani Nowak ani Ćwik.Mija właśnie połowa kadencji.Gdyby dziś były wybory to burmistrzem nie zostałby ani jeden ani drugi.A za dwa lata?
  Też nie.Jak mawia klasyk „Nic nie mogę „Rypina i „nic nie powiem „Niedziółka nie dadzą rady.Wielki powrót Hećmana?Tylko w kategoriach cudu.Bartoszyce jak św.Helena?Nie wierzę piosence.Burmistrzem więc zostanie…..Ale o tym kiedy indziej…

 8. Pamiętajcie radni: Duczek, Mitros, Szymański, Buraczek, Baranowski, Niedźwiecki – startowaliście w wyborach z komitetu Hećmana. Mam nadzieję że nie skundlicie się i nie przejdziecie na stronę tego słabego Ryśka Niedziółki. Pokazał już nie raz że nie nadaje się na burmistrza miasta. Wasi wyborcy są przeciwni Niedziółce. Widzicie co się dzieje w mieście NIC, ciągłe przepychanki, kasa leje się dla swoich, zatrudnianie przypadkowych osób, brak pomysłów na rozwijanie miasta. Tragedia!!! Jego trzeba odwołać, a nie wspomagać. Niebawem będzie głosowanie w sprawie votum zaufania. Mam nadzieję że staniecie na wysokości zadania i nie udzielicie mu votum zaufania. To zapoczątkuje referendum. Nie możecie zapomnieć tych 14 milionów na remont dróg w Kętrzynie.

  1. … tutaj drobne sprostowanie – nie z komitetu p. Hećmana, tylko WSPÓŁNEGO komitetu z PSL p. Hećmana. Rzeczywiście w trakcie wyborów było „ostro”, ale wszelkie gierki powinno się odstawić na bok i szukać razem wspólnych płaszczyzn mając na względzie interes miasta i jego mieszkańców. Patrząc przez pryzmat wzajemnych animozji czy własnych uprzedzeń NIC – powtarzam NIC dobrego nie powstanie.

   1. Za rządów Nieudacznika i Lansa nic dobrego poza dobrem Lansa nie powstanie. Dlaczego wszyscy mają współpracować, żeby Lans wyprowadzał nasze pieniądze na swojego i kolegów konta bankowe

 9. Wyborcy wybrali Niedziółkę to niech go odwołują.Mogą już jutro zaczynać.Potrzeba tylko pięciu ludzi i trochę podpisów.Stanisław Kulas tak zrobił.Tylko covid mu przeszkodził.Jak wyborcy zechcą to mogą odwołać też całą radę.Tylko trzeba chcieć i wszystkich można odwołać.Proste.Stanisław Kulas wie że to nic trudnego.Zna się na tym.Ale teraz w radzie nadzorczej jest chyba i czasu nie ma.A czas to pieniądz.Ale spróbować można.Jak najbardziej można.A mojemu radnemu powiem żeby odwołał Rypinę bo nie lubię Michalskiego.Ale każdy zrobi jak zechce.

 10. Wyborcy obserwują bacznie poczynia radnych, ich zaangażowanie, ich głosowania. Pani Biała, pan Niedzwiecki, pan Buraczek, pan Szymański trudno ustalić poglądy tych radnych, a głos znamy tylko dzięki recznemu głosowaniu. . Pan Toruński, pan Abramczyk, pani Waszkiewicz, bezkrytyczne poparcie nieudactwa. Kilku lawirantow lewitujacych w poszukiwaniu czegoś? Internet uwiecznia wasze poczynania. Weryfikacji czas nastąpi.

 11. Nazwiska tych radnych powinny być podane publicznie tu na forum, a następnie przypomniane tuż przed wyborami. To powinna być ostatnia kadencja tych kreatur, dla których ważniejszy jest egoizm, niż dobro miasta.

 12. Potrafili zrobić z pięknego Kętrzyna prywatny folwark pracujący na rzecz chłopaków Niedziólki . Wróbel rządzi kasą miejską, zatrudnia, daje zlecenia komu chce i za ile chce. Narcystyczny były dziennikarz nic nie wie, nic nie umie, a pensja, nagrody, dodatki wysokiej klasy managera. Niedziółka pozwala mu, jak dobry wujek na wszystko. Dziewczyna Niedziólki wiedziała, co się święci, zeszła z piedestału i z pensją skarbnika siedzi przy Niedziólce i udaje, że jej nie ma. Tylko kasa na koncie sie zgadza. Wróbel rozwalił gminna komisję od uzależnień bo musiał sam decydować na co mają iść pieniądze z zezwoleń. Reasumując chlopcy Niedziólki potrafili przejąć kasę i teraz chcą żyć, jak oligarchowie. Rzucą mieszkańcom kilka foci, że niby coś robią i to wszystko. Jak odejdą, okaże się, że kasa miejska pusta i budowla super budowniczych była tylko mirażem, wydmuszką propagandową. Tylko konta chłopców i dziewczyny Niedziólki wypełnione publiczną kasą. Czy Niedziółka ma większość w Radzie i czy wybrani przez mieszkańców radni przyczynia się do utrwalenia tego układu? A to się okaże za kilka dni panie i panowie radni

 13. W czwartek w UM odbył się przetarg na nowe stanowiska w Radzie Miasta..Ciekawe na ile się wycenili i za ile się sprzedali ci niby z opozycji?

  1. Duczek – praca synów i synowej,
   Mitros – praca syna i synowej,
   Szymański – praca żony,
   Buraczek – zlecenia ze spółdzielni,
   Baranowski – poprzednia praca(?),
   Niedźwiecki – praca w starostwie.

   1. A to trzeba się sprzedać, żeby załatwić pracę dla rodzinki? Co, ci synowie, synowe i żony i ci radni są takimi miernotami, by radni u naszych miernot z Wojska Polskiego musieli się sprzedać?! Przykre!

 14. Niedziółka niszczy to miasto swoim nieudactwem, Wróbel swoją pazernością, cwaniactwem i zachłannością. Jeśli dotychczas niezależni radni się sprzedadzą dla tych miernot, to będzie dowodziło, że zostali kupieni, ale mieszkańcy będą Wam to pamiętali.

 15. Pamiętać trzeba, że pan Duczek, który jest szefem klubu radnych Kętrzyn 2000 oraz jego koledzy z klubu Buraczek i Baranowski poszli na spotkanie w tajemnicy przez panią Szymkiewicz, która też jest członkiem tego klubu radnych. Podobnie zrobił szef innego klubu radnych E. Mitros z Szymańskim i Niedźwieckim w tajemnicy przed radnym Chodarą.

  1. Wyborcy będą bacznie obserwować głosowania, Internet je uwieczni, a wyborcy rozliczą swoich reprezentantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *