WAŻNY TEMAT: Czy w Kętrzynie powstanie McDonald’s? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Czy w Kętrzynie powstanie McDonald’s?

15

Radna miejska Wioletta Czech poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że na najbliższej Sesji Rady Miasta rani będą procedować nad zmianą w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kętrzyn. Powodem ma być otwarcie się w Kętrzynie globalnej sieci gastronomicznej McDonald’s.

Radnym zaproponowane zostały dwie lokalizacje umiejscowienia restauracji. Pierwszy wariant jest za stworzeniem McDonalda na pasie zieleni przy ul. Gdańskiej – tuż przy rondzie im. Rogaczewskiego. Drugi wariant lokalizacyjny to ul. Westerplatte, dawne boisko piłkarskie, które teraz funkcjonuje jako lądowisko śmigłowców LPR.

Przypomnijmy, że podobny pomysł w ostatnim czasie przegłosowali radni miejscy w Giżycku lokalizując restaurację McDonlad’s w centrum miasta. W chwili obecnej najbliżej zlokalizowany McDonald’s jest w Mrągowie, następny w Ełku i Olsztynie.

KOMENTARZ REDAKCJI:
W moim przekonaniu lokalizacja przy ul. Westerplatte jest niewłaściwa z kilku względów – hałas, natężenie ruchu oraz zapach wydawany przez tego typu restauracje, czego prostym przykładem jest teren Dworca w Olsztynie, wszędzie pachnie frytkami. Pojawienie się w proponowanej lokalizacji restauracji McDonald sprawi również spadek cen oraz atrakcyjność mieszkań znajdujących się przy ul. Westerplatte. Lokalizacja moim zdaniem nie jest trafiona. Podobnie ma się rzecz z lokalizacją przy ul. Gdańskiej. Proponowany pas zieleni będzie kolidować całkowicie z Ogrodem Zapachów, a restauracja na pewno przyniesie wiele nowych zapachów temu ogrodowi. Chociaż ze względów komunikacyjnych ta lokalizacja może być trafna.

W mojej opinii najlepsza lokalizacja dla tego typu restauracji znajdowała by się przy trasie prowadzącej na Giżycko. McDonalda widziałbym w lokalizacji dawnego Inter Marche lub w okolicy Stop Shop gdzie jest spora przestrzeń parkingowa oraz łatwy dostęp dojazdu.

15 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Czy w Kętrzynie powstanie McDonald’s?

 1. Gwoli ścisłości. Na najbliższej sesji radni nie będą procedować o zmianie jakiegokolwiek miejscowego planu, a zapoznani zostaną z informacją i będą dyskutować o ewentualnej lokalizacji tej inwestycji.

 2. A co przeszkadza wybudować na przedmieściem na przykład przy drodze pomiędzy Starą Różanką a Kętrzynem?

   1. Będzie kupował burgery innym radnym w drodze.. z domu do domu? Bo chyba już się sam pogubił gdzie mieszka?

 3. Ludzie! A może by w ogóle tego dziadostwa nie BUDOWAĆ??!!! Może warto wspierać lokalny, zdrowszy biznes!!!??? Zadziwia mnie, że takie projekty są wspierane przez samorządy. A śmietnikowe jedzenie dopuszczane do ludzi. Wstyd! Radni, Licze na Wasz rozsądek, myślenie o kondycji planety i kolejnych pokoleń oraz zablokowanie projektu budowy Maca w Ketrzynie.

  1. A może by w Mcdonald’s dostali by dobre umowy a nie jak w przeciwieństwie do niektórych lokalnych januszy

  1. Buszując przy wyszukiwarce GUNB zauważyłem że jest pozwolenie na budowę na Ogrodową i będzie sklep dino . Wniosek wpłynął we styczniu 2021.

 4. Jak budowa w Kętrzynie? ,przecież Niedziółka dał wypowiedzenie dla jedynej firmy dawnej OWT obecnie Pref-Bud przy ulicy Przemysłowej nr 5 w Kętrzynie.
  Ludzie tracą pracę w firmie jak również podmioty które wykonywały usługi transportowej dla Pref-Budu.
  Pytam a jak budownictwem mieszkaniowym skąd prefabrykaty a no z Ełku z Kurzętnika co podwaja ceny!

 5. No chyba nie w sadzie miejskim, który ma zabezpieczać na długie lata całe miasto w owoce??!!! Sad miejski i ogród zapachów -przecież to sztandarowa inwestycja naszych super burmistrzów. Całej Polsce o tym obwieścili!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *