WAŻNY TEMAT: Delegacje Dyrektora PUP pod lupą Prokuratury Krajowej? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Delegacje Dyrektora PUP pod lupą Prokuratury Krajowej?

68

na zdjęciu: budynek, w którym znajduje się PUP

Do Prokuratury Krajowej w dniu 10 marca br., wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dyrektora PUP, które jak się dowiedzieliśmy dotyczy delegacji Dyrektora tego urzędu. Prokuratura Krajowa pismem z dnia 27 marca br. zleciła sprawę Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku. O wynikach tego postępowania będziemy informować na bieżąco.

Sprawa delegacji Dyrektora PUP była już wcześniej nagłaśniana na łamach naszego portalu, a sprawę szczegółowo zbadał radny powiatowy, Piotr Węglarski. W swojej interpelacji wskazał, że według niego doszło do 67 sytuacji, gdzie Dyrektor PUP wykorzystał delegacje służbowe do celów prywatnych tj. do posiedzeń w sesjach Sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego, komisji Sejmiku oraz w posiedzeniach Rad Nadzorczych spółek prawa handlowego ze 100% udziałem Gminy Miejskiej Kętrzyn oraz Gminy Barciany.

Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Mrągowie prowadzi również śledztwo w sprawie mobbingu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie. Jak informuje Radio Zet oraz Gazeta Wyborcza Prokuratura ustaliła 22 osoby poszkodowane, a Związki Zawodowe wskazują, że odpowiedzialną osobą za tę sytuację jest Dyrektor PUP. Warto w tym miejscu również dodać, że w sprawę są wyjaśnienia całej sytuacji zaangażowani są parlamentarzyści z różnych opcji politycznych oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej, jak również prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

68 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Delegacje Dyrektora PUP pod lupą Prokuratury Krajowej?

 1. No i pięknie. Nagrania z sesji rady będą dowodem w sprawie, krypt. Czy przestał pan bić żonę. Pożyjemy zobaczymy. Nadzór nad czasem pracy pana derektora sprawuje wszystko wiedzący Michaś. Ciekawie kiedy kucharz zmieni kierunek uśmieszków podczas sesji na lewą stronę do Węglarskiego?

  1. Węglarski i Ryndzionek imponują spokojem i dociekliwością.O Kochanowskim tego powiedzieć nie można.Sprawia wrażenie bardzo zdenerwowanego i nie panuje nad swoim zachowaniem.Podniesiony głos,niezdrowe rumieńce,niepotrzebne uwagi i złośliwości.Nerwy to zły doradca.Wygląda na to że wyciągnął wnioski.Na ostatniej sesji próbował być miły dla Węglarskiego.Nawet pochwalił jego dbałość o publiczne pieniądze. Szczerze to nie wyglądało .Zwłaszcza w zestawieniu nierozliczanych delegacji dyrektora za które ponoć nie brał pieniędzy.To w końcu jechał prywatnie czy służbowo?Takimi wypowiedziami Kochanowski tylko się pogrąża.Nawet w kuluarach rady i w starostwie jedni się śmieją drudzy milczą z zażenowaniem.Czasem po prostu lepiej milczeć.Lud nie jest wcale taki jak o nim mówią.Nie kupi wszystkiego.Pycha kroczy przed upadkiem

  2. A jak to było w Reszlu ?Kto odpowiada za zatrudnienie Andrzeja M. który ma postawione podobno zarzuty za molestowanie uczennicy a wcześniej wyrok za mobbing.Panie Węglarski jest Pan z Reszla niech Pan wyjaśni kto za to odpowiada. Ale wstyd.To się nie mieści w głowie.Brak słów.

 2. … i tutaj znowu należy zadać pytania do radnych a zwłaszcza do pana Zbyszka – jak realizowane były kontrole nadzorcze przez radnych skoro nic nie wykryły? – podobna sytuacja była w PZDróg – były kontrole a materiału na placu ni ma… no może już wrócił – to wykazała kontrola hi hi… o ile pamiętam, to protokołu pokontrolne były (są) umieszczone na stronie starostwa – to też dla wyborców może być ciekawa wskazówka, jak radni pracują…

  1. To gamoń. Pierwszy plotkarz w rejonie, co on może skontrolować? Miał kontrole zatrudnienia a wykazał się na stwierdzeniu braku drewna po ścince. Może to drewno miało trafić gdzie indziej a zatrudnienia szly wg jego myśli?

 3. Wreszcie sprawa będzie wnikliwie sprawdzona i nie będzie niedomówień. Ciekawe co na to Radni i Zarząd.

 4. Pytanie do pana Starosty i członków Zarządu Powiatu: Czy warto było i jest nadal stać murem za kolesiem-dyrektorem PUP, wobec którego jest tyle zastrzeżeń? Czy WY wiecie po co zasiadacie w radzie powiatu? Czy wten sposób. postanowiliście promować kętrzyński powiat? Czy wogóle jesteście ludźmi (nie wszyscy radni) odpowiedzialnymi? Odpowiecie na te pytania za kilka miesięcy, bo dzisiaj nie słuchacie mieszkańców, a za kilka miesięcy będziecie opowiadali jacy to jesteście kul. Zobaczymy

 5. Jest zawiadomienie , jest kontrola , zatem jaki okres będzie kontrolowany ? Pieniędzy nie pobierał , takie padły informacje , tylko czy były to prywatne czy służbowe wyjazdy ? Kętrzyńskie piekiełko, nie można go batem, to może kijem przyłożyć. Nie uzyskano zwolnienia , czy też zawieszenia Dyrektora , to trzeba z drugiej strony dołożyć. Przez to stanowiska się nie traci , ale koło piór trzeba narobić , aby się działo i nocy będzie mało.

  1. Bzdury piszesz Maniuś.I jeszcze pytasz:tylko czy były to prywatne czy służbowe wyjazdy? I twoja ciekawość Maniuś to jest pierwszy stopień do piekła. Czy do piekiełka jak piszesz.A kto pyta ten błądzi Maniuś.Oj błądzi.A pióra o których też piszesz Maniuś polecą.Oj polecą Maniuś,polecą.A działo się Maniuś. Oj działo.Poliszynel coś wie.

  2. Faktów nie da się zakrzyczeć i zmanipulować. Wszystko do czasu. Jakieś piekiełko, polityka, spiski i inne nietrafione teksty nie wymażą tego, co się zadziało i dzieje.

 6. Każdy radny, który jest zatrudniony, na czas dojazdu i uczestnictwa w sesji powinien uzyskać zwolnienie z obowiązków służbowych (wolne) a przełożony winien ten fakt udokumentować. Po pierwsze aby za czas ten nie płacić zgodnie z przepisami. Po drugie aby nie odpowiadać za ten czas gdyby doszlo do zdarzenia losowego (uraz, wypadek, utrata zdrowia lub życia) Jesli sam starosta tego nie rozumie to czas powiedzieć sprawdzam i zapytać każdego radnego który zasiada w radzie jak on dokumentuje w miejscu pracy swoją nieobecność. Może zaczynając od radnego Pieniaka. Jak on może i Prokop mu akceotowal zwolnienie to czemu sam takiego wniosku do starosty nie stosował?

  1. Za czas udziału w sesjach wynagrodzenie w pracy nie przysługuje.Pracodawca powinien na ten czas udzielić zwolnienia na pisemny wniosek.Takie są przepisy.

 7. Kim jest dyrektor PUP Prokop , jakiś wyjątkowy , elokwentny , niezastąpiony fachowiec , że tak go broni Starosta Michał Kochanowski ? Słuchałem kiedyś Prokopa
  to nie potrafi wypowiedzieć nawet jednego logicznego zdania.
  Panie Starosto czy warto ?

  1. Ciekawe dlaczego Dyrektor PUP ma mieć nadgodziny w związku z delegacjami a pracownicy, którym kazał obowiązkowo uczestniczyć w dwudniowych szkoleniach odbywających się w piątek od razu po zakończeniu pracy i w sobotę do godz. 15.00 i nie oddał pracownikom w zamian za to szkolenie żadnego dnia wolnego, nie mieli prawa do nadgodzin?

   1. A czy to były szkolenia ? czy naciągane szkolenia a potem SPA ? Może to też trzeba wyjaśnić , a nie w kółko pisać , że szkolenia raz w roku , wielki temat ufff

     1. Bo ktoś się chciał załapać na wyjazd i zabawę… jak się nie ma znajomych, to ich się ich sobie organizuje na wspólny wypad…

 8. Cienka ta rada powiatu za wyjątkem radnego Węglarskiego i radnego Ryndzionka.
  Tyle jest problemów jest do rozwiązania m.in. lecznictwo a oni siedzą cicho.

  1. Dokładnie tak jest jak wyżej napisano Wśniewski udziela wywiadu Gazecie w Kętrzynie i stwierdza, że Rada Powiatu funkcjonuje dobrze, Starosta również !?
   To nawet nie jest inna rzeczywistość to już chyba aberracja co ten człowiek mówi.
   Proszę otworzyć link powyżej tego nie daje się komentować .

 9. FAKTYCZNIE Pan Węglarski jest radnym i spełnia oczekiwania wyborców w przeciwieństwie do pozostałych którzy siedzą a dieta co miesiąc wpada do kieszeni.

  1. I przede wszystkim nie patrzy na powiązania partyjne ani jakieś inne układziki. Ma Pan mój głos Panie Węglarski oraz wielki szacunek za postawę.

   1. Radny Węglarski ot wielka postać , raczej popychadło związku zawodowego, partii PIS, takich oni potrzebują no i ten portal.

    1. Och kogoś to boli, boli że ktoś ma odwagę stanąć w obronie ludzi, którym dzieje się krzywda, po stronie łamania prawa i zasad sprawiedliwości społecznej. Oj kłuje to w oczy..

 10. Apel o utworzenie jednostki wojskowej w Kętrzynie zostało skierowany do Kochanowskiego , proszę publicznie udzielić odpowiedzi.
  Może w tej materii zajmie stanowisko.

  1. Co Wiśniewski może powiedzieć był mniej niż średnim Sekretarzem Miasta i Gminy Korsze po odejściu z tej funkcji i dłuźszym chorobowym Adamowicz dał mu”fuchę”w postaci Prezesa Spółki WiKOM w Korszach,a w wyborach Adamowicza poparł Kochanowski ,dlatego próbuje zaklinać rzeczywistość.

 11. Ostro.
  Jeżeli chcesz poznać prawdziwy charakter człowieka, daj mu władzę.

  Abraham Lincoln

  1. Kto to mówi(odnoszę się do Wisniewskiego) jeden z lepszych speców od bicia piany.
   Samorząd „życie jemu uratował”,dlatego opowiada dyrdymały.
   Panie Wiśniewski prostego problemu nie potraficie w tej Radzie rozwiązać,a p.wysila się i opowiada bzdury,bo inaczej nie może z wdzięczności jak wyżej napisano za intratną funkcję Prezes WiKOM w Korszach.

 12. Tyle afer jeszcze nie było w Kętrzynie począwszy od urzędu pracy, Co to jest a może nieudolni radni powiatowi tak działają.

 13. Dziwię się PISowi, że dał szansę komuś, kto mu tak bardzo psuje wizerunek w powiecie, całym powiecie. To temat szeroko komentowany, nawet w warzywniaku ostatnio słyszałam, jak była rozmowa o tym, że taka to uczciwa partia, wiarygodna, jak opowiadają w tv, a tyle osób musi uciekać z pracy przed nękaniem. Żadne zaklinanie rzeczywistości nie zmieni tego, co ludzie widza i słyszą. Wstyd na cały kraj.

 14. No niestety dla Was panowie, sprawa trafia w profesjonalne ręce. „Czy warto było szaleć tak, przez całe życie, czy warto było …” Wystarczyło na początku stanąć w prawdzie i nie nakręcać kuli śniegowej kombinowaniem i niszczeniem ludzi. Wstyd i brak honoru. Kto będzie chciał stanąć u waszego boku w wyborach samorządowych… oj to będzie już metka na zawsze. Ta sytuacja pokazała, jaki macie kręgosłup moralny.

 15. Artykuł z debaty olsztyn

  Folwark PiS w Kętrzynie

  „Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie Grzegorz Prokop od kilku lat znęca się nad nami psychicznie, a z urzędu zrobił partyjny folwark” – poskarżyli się portalowi RadioZET.pl i Wyborczej Olsztyn pracownicy Urzędu. Prześladowań i poniżania nie wytrzymało 10 pracowników, którzy odeszli. Jedna z byłych pracownic pozwała ich do sądu o mobbing. Część przeszła załamanie nerwowe i boryka się z depresją. Na ich miejsce dyrektor zatrudnia osoby bez doświadczenia i niekompetencji, np. koleżanki swojej córki, kelnerkę i kosmetyczkę. Inspektor PIP stwierdził, że działania Prokopa i jego zastępczyni Ewy Wiszniewskiej noszą znamiona mobbingu, a nieprawidłowości zgłosiło 20 z 33 pracowników. Postępowanie ws. podejrzenia uporczywego łamania praw pracowników prowadzi też policja i prokuratura. Dyrektor Prokop zaprzecza wszystkim zarzutom i mówi, że ze spokojem czeka na rozstrzygnięcie sprawy w sądzie i prokuraturze. Jego zwierzchnik, starosta Michał Kochanowski mówi, że też rozmawiał z pracownikami i oni w zdecydowanej większości nie identyfikują się z zarzutami, dlatego nie widzi podstaw, by zawiesić dyrektora. Według danych GUS bezrobocie w powiecie kętrzyńskim wynosi 19,6 proc.

  Prokop jest podczepiony pod posłankę Iwonę Arent, która zgłosiła jego kandydaturę na wojewodę. Jednak komisji w ministerstwie spraw wewnętrznych wystarczyła jedna rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem. Za to w Kętrzynie mógł zrobić zawrotną karierę dzięki nowemu układowi politycznemu po ostatnich wyborach samorządowych, w którym PiS odgrywa kluczową rolę. Członek PiS Michał Kochanowski został starostą i dzięki temu szef PiS w Kętrzynie Prokop dostał stołek dyrektora PUP z pensją 16 tys. zł. Żeby nie tracił z powodu tak niskich zarobków, dorabia w radach nadzorczych: miejskiej spółki Kętrzyńskie TBS, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Barcianach (w latach 2020-22) oraz w Agrochem Puławy – spółce Skarbu Państwa z Grupy Azoty. Obaj, starosta i Prokop w kwietniu 2022 zostali wykluczeni z PiS przez Jerzego Szmita, ale Arent przywróciła Prokopa jako nowa pełnomocniczka olsztyńskiego PiS-u (Kochanowski nie był zainteresowany powrotem do partii).

  Jerzy Stępień, współautor ustawy samorządowej ostatnio powiedział: „Miała być samorządność i demokracja, a dzisiaj gminy to udzielnie księstwa z kacykami”. Niestety.

   1. To byłaby niezła farsa,przecież Prokop nie umie dwóch zdań poprawnie po polsku skleić.
    To bardzo prymitywny i wulgarny człowiek.
    Proszę przypomnieć sobie jego słynną „konferencję prasową ” to dopiero był ubaw.
    Jak można było próbować przedstawiać Prokopa jalko kandydata na Wojewodę okazuje się iż ten kto to zrobił naraził się na poważny szwank nie nazywając tego dosadniej.

  1. Szanowni Państwo, my jako społeczność lokalna musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy do wyborów samorządowych i takich Kochanowskich,Lewandowskich,Bobrowskich,Janiszewskich,Wanago nie wybierać do żadnych władz ci ludzie nie potrafią rozwiązać elementarnych problemów.

 16. Prawdę mówiąc szkoda publicznych środków finansowych na diety dla radnych za wyjątkiem Pana Węglarskiego i Ryndzionka.

 17. Z okazji Świąt Wielkanocnych najlepsze życzenia dla Pani Poseł Paslawskiej ,dla Pana Burmistrza. Krzysztofa Hecmana oraz dla Pana Węglarskiego i Ryndzionka !!!!!!

 18. Dlaczego wyborcy stawiają ciągle na te same nazwiska. Ci kandydaci tylko zmieniają partie i poziomy radnych. w jednej kadencji -radny powiatowy, potem jednej, drugiej gminy,potem do sejmiku i odwrotnie. I tak dietki lecą i …Kochani wyborcy warto przemyśleć, w jakiego kandydata zainwestować swój głos.

 19. DO. KOMENTARZA. „. UWAGA ”

  Ja osobiście widzę działania obecnych radnych powiatu oraz radnych Urzędu Miasta dlatego też na nich nie zagłosuję!!!
  Mieszkańcy potrzebują radnych którzy nie tylko. siedzą na stołkach, uśmiechają się i przyciskają urządzenia do głosowania ale radnych skutecznych którzy gdy wystąpi problem to potrafią go rozwiązać.
  Ja osobiście zawiodłam się na radnych PiS Urzędu Miasta i powiatu którzy tylko dbają o swoje stołki a niektórzy z nich mogliby dużo powiedzieć np. na problem pracowników PUP bo wiedzieli ale milczeli więc dla mnie to już są spaleni i na nich nigdy nie zagłosuję. Następnie radny. powiatu też mógłby zabrać głos ale również dba tylko o swój stołek a wie jak było w Urzędzie Pracy.
  Jedynie Pani Poseł Paslawska zajęła się problemem pracowników PUP i nie ma znaczenia w jakim jest ugrupowaniu , w jakim była itp. n a Panią Poseł zawsze każdy może. liczyć tak samo jak na Pana Radnego Węglarskiego i Pana. Ryndzionka .
  Mieszkańców nie obchodzą układanki polityczne. , koleżeńskie. przyjaźnie a jedynie. skuteczne działanie. radnych.
  Dlatego obecnie. należy patrzeć przy wyborach na. nazwiska kandydatów aby na tych co nas zawiedli już na nich nie głosować.
  Dlatego uważam że Pan Węglarski jako jedyny z PiS. spełni oczekiwania. wyborców a także Pan. Ryndzionek , Pani Poseł Urszula Paslawska oraz. Pan Burmistrz. Krzysztof. Hecman. !!!!!

  1. W obecnej kadencji zawiedli , poza P. Węglarskim, radni wszystkich ugrupowań na szczeblu powiatowym i miejskim.

   1. A historia szkoły w Reszlu i PUP Kętrzyn już zawsze będzie na nich ciążyć. Kto będzie chciał się „podczepić” pod takich…?

   2. Najbardziej opozycja, bo jest po to aby reagować na nieprawidłowości. Ale skoro jest w układzie ze kolejnymi bo liczy sie aby tylko interesy prywatne dobrze szły to głosujcie dalej na kucharza.

 20. A w święta – kościółek, rodzinka. W kampanii – jesteśmy po stronie mieszkańców, obywateli, będziemy zawsze z wami ple ple ple. A jak ludzie proszą, piszą, przychodzą – nie ma problemu, to pomówienia, nikt z nami nie rozmawiał. Ciemny lud tego nie kupi. A media nie zapomną. Kolejne i kolejne. Życie to sztuka wyboru 😉

 21. A może radny Sejmiku warmińsko – mazurskiego Homza, Prokop , zainteresują się drogą Kętrzyn – Giżycko oraz ścieżką rowerową na odcinku drogi Wojewódzkiej : Nowa Różanka – Solanka. Wkrótce sezon turystyczny .

 22. Zbliża się sezon turystyczny jak ścieżki rowerowej z St.Rózanki do Solanki nie ma i nie będzie bo pewnie Bobrowskiego i Olszewskiego nie interesuje.

 23. straszne działania. co dzieje się w pup, co dzieje się w powiecie. kiedy wrócą normalne czasy? kiedy też redaktor naczelny zrealizuje wyroki za pomówienia?

 24. DO. KOMENTARZA. B. k

  Ten. portal. nie toleruje. hejterow. tu. każdy. ma wzajemny. szacunek. do. innych a. pan niech pilnuje własnych. spraw. !!!!!!!!

 25. A na czym się zna Wiśniewski? Znowu przeczeka w Radzie i do następnych wyborów samorządowych może znowu sie załapie. A zwykłego problemu nie umie rozwiązać problemu z Grzegorzem w zatrudniaku.

 26. Panie Redaktorze, to chyba najbardziej gorące tematy? Sprawa PUP? Może warto zamieścić artykuł ponownie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *