WAŻNY TEMAT: Jednodniowy dyrektor Sądu w Bartoszycach – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Jednodniowy dyrektor Sądu w Bartoszycach

8

W zeszłym tygodniu do naszej redakcji dotarła informacja o powołaniu na stanowisko Dyrektora Sądu Rejonowego w Bartoszycach, Andrzeja M., który wcześniej pracował jako Prezes Kętrzyńskiego TBS. Informacje o awansie Andrzeja M. potwierdziliśmy u naszego informatora. Dowiedzieliśmy się również, że nowy dyrektor Sądu Rejonowego w Bartoszycach został mianowany z polecenia lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro ponieważ jest on liderem kętrzyńskiej filii tego skrajnie prawicowego ugrupowania politycznego.

Andrzej M. jednak długo nie cieszył się stanowiskiem Dyrektora Sądu Rejonowego w Bartoszycach. W poniedziałek (27.09) rozpoczął i tym samym zakończył pracę na wyżej wspomnianym stanowisku. Powodem może być wiele nieprawidłowości oraz spraw toczących się przeciwko niemu w czasie gdy był jeszcze Prezesem Kętrzyńskiego TBS-u. Przypomnijmy, że Andrzej M. wykorzystywał samochód służbowy KTBS między innymi do celów nie służbowych, co ujawniło śledztwo dziennikarskie info-Kętrzyn24.pl oraz stanowcze działanie radnego Zbigniewa Nowaka. Również przeciwko Andrzejowi M. toczą się do tej pory sprawy związane z mobbingiem i zastraszaniem pracowników na co wskazała z urzędu kontrola Państwowej Inspekcji Pracy.

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu na niszowym portalu internetowym Andrzej M. komentował pisane przez redakcje info-Kętrzyn24.pl artykuły w następujący sposób:  – Tak nie może być w nieskończoność. Nie może być przecież tak, że ktoś wypisuje sobie co tylko chce, w żaden sposób nie weryfikuje tych informacji i bezkarnie rozsiewa kłamstwa i pomówienia – żalił się Andrzej M. dla lokalnego niszowego portalu, który postanowił go w jakiś sposób wybielić. Dzisiaj jasno można powiedzieć, że każdy artykuł o Andrzeju M. który pojawił się na portalu info-Kętrzyn24.pl ma potwierdzenie w rzeczywistości, a z przysłowiowej szafy wypadają coraz większe trupy.

W najbliższy piątek, 1 października, przed Sądem rozpocznie się proces w sprawie warunkowego umorzenia postępowania w sprawie związków zawodowych w KTBS gdzie Andrzej M. przyznał się do winy i poddał się dobrowolnie karze. Jednak w świetle ostatnich wydarzeń strona oskarżająca rozpatrzy pociągnięcie go do pełnej odpowiedzialności karnej.

8 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Jednodniowy dyrektor Sądu w Bartoszycach

 1. W końcu Pan Bóg rychliwy i sprawiedliwy, to był dzień prawdy i ktoś powiedział sprawdzam, brawo brawo brawo. Żadnych warunków. Kara , żeby była skuteczna musi być dotkliwa. MA BOLEĆ.
  BEZ HONORU
  BEZ AMBICJI
  BEZ WIEDZY
  BEZ KREGOSŁUPA
  JAKBY TO MILLER POWIEDZIAŁ 0, NOL, 0

  1. Jasnie panie burmiszczu.
   Na co pan czekasz?
   Swego podpieracza trza bronić!

   Usadził go waść na stolcu prezesa.
   Oko zamykał, gdy wozem miejskim do domu zajeżdzał.
   Mimo uszu puszczał gdy pracowników mobingował.

   Trza do sądu bieżać i świadectwo dawać,
   że to praeditus,
   tako samo, jako i burmiszcz.

   Trza bieżać do stolicy, u ministra posłuchanie wybłagać,
   coby go na stolec dyrektora sądu wnet usadził.
   Toż to dignus jako i sam burmiszcz nie przemierzając.

 2. Niech Pan Radny Nowak sprawdzi jakie stanowisko zajmował w zimę 2021 pan M. w wodociągach i dlaczego się zwolnił przed rozpoczęciem sezonu letniego.

 3. Nabór na stanowisko Strażnik Miejski – Aplikant. Troje kandydatów. Test, 20 minut, dwie osoby rozwiązuję o czasie, dla trzeciej komisja wydłuża czas bo jeszcze mu mało, wreszcie kończy udało się. Wychodzą na korytarz w oczekiwaniu na wynik. Na korytarzu do mistrza testu z Reszla mówi wicestarosta ( był w urzędzie miasta akurat – od burmistrza wychodził )” będzie dobrze”.I było. Dla mistrza testu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *