WAŻNY TEMAT: Katastrofa cieplna w Kętrzynie? Można temu było zapobiec? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Katastrofa cieplna w Kętrzynie? Można temu było zapobiec?

13

W wtorek [9.08.2022] w miejskim ratuszu na konferencji prasowej spotkali się burmistrz Niedziółka, zastępca Wróbel, prezes KOMEC Krasiński i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier, którzy ubolewali nad ceną węgla, która w wyniku obecnych zawirowań globalnych momentalnie wywindowała w górę oraz zapewniali, że węgla starczy do dnia 1 stycznia 2023 roku.

Kilka dni wcześniej zwróciliśmy się do spółki KOMEC z zapytaniem, w jakim stopniu spółka KEC „KOMEC” Sp. z o.o. jest przygotowana na okres grzewczy 2022/2023? W odpowiedzi na nasze zapytanie z dnia 8 sierpnia br., podpisane przez prezesa Michała Krasińskiego, czytamy, że spółka KEC KOMEC Sp. z o.o. jest przygotowana – tak jak w latach poprzednich, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z jakimi przepisami? Nie wiadomo.

Po dzisiejszej konferencji prasowej czujemy się, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez obecnego prezesa KOMECu. Mamy wrażenie, że mamy od 1 stycznia 2023 roku KEC KOMEC Sp. z o.o. po raz kolejny zafunduje nam podwyżkę za ogrzewanie. Ile tym razem? Przekonamy się z czasem, na którejś z jesiennych Sesji Rady Miasta w Kętrzynie.

Ubolewam, że widząc, co się dzieje na rynku grzewczym spółka KOMEC nie rozpoczęła skupu węgla jeszcze przed wprowadzeniem embargo na węgiel za wschodniej granicy. Dodatkowo mieszkańcy Kętrzyna mogą mieć ogromny żal do obecnej władzy, która przyczyniła się do likwidacji działu OZE w spółce KOMEC. Dzięki instalacji fotowoltaiki czy pomp ciepła obecne władze mogły zniwelować koszty za ogrzewanie chociażby w budynkach administracji publicznej.

Dzisiaj mamy płacz, zgrzytanie zębami i ubolewanie władz miasta. Można było zrobić wiele przed tą dzisiejszą konferencją prasową – zwłaszcza, że w obecnej kadencji władza rozdaje kasę samorządom na prawo i lewo.

13 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Katastrofa cieplna w Kętrzynie? Można temu było zapobiec?

  1. A co Książek obudził się teraz z problemami ogrzewania m.in. w Reszlu. Za co otrzymuje co miesiąc wypłatę od nas spółdzielców?

  2. Co z tego spotkania wynikło ? Nieudacznik i jego koledzy jak zwykle zawiedli!!!. Czas podziekować tym panom za ich zerowe zainteresowanie się problemami mieszkanców Kętrzyna!!

  3. Prezes Dyzma rzekał „Oczywiście, kto ma tyle do myślenia, nie ma nic do mówienia.” Czy Spolka jest przygotowana zgodnie z przepisami podziękować szkodnikowi?

  4. Prymitywne komentarze, wszystkich dotkną podwyżki , taka sytuacja i taki rząd. Co ma do tego Burmistrz i Prezesi? Jedynie to, że muszą podwyższać opłaty . Zdziwienie ?? Co Kętrzyn inne ma uwarunkowania ?

    1. Ano ma. To że ignoranci lub sabotażyści zarządzają krajem, nie zwalnia z obowiązku strategicznego myślenia. Przy odrobinie wiedzy i pewnej dozie inwencji, można było zawrzeć kontrakty długoterminowe (także na paliwo dla MPK) po atrakcyjnych cenach obowiązujących na dołku. Rozumiem że dla Niedziółki przy którego zarządzaniu nawet intratny biznes energetyczny potrafi być deficytowy, rozważna polityka gospodarcza to lot na obcą galaktykę? Tymczasem węgiel w przystępnej cenie można pozyskać jeszcze dziś.

  5. A czy Krasiński nadal nie przychodzi do pracy, a jak przychodzi to ogląda filmy na youtube? Ten klaun, co widać na załączonym obrazku, nie nadaje się do pełnienia jakiegokolwiek stanowiska. Dlaczego Niedziółka uczynił go prezesem KOMEC-u? Chyba tylko ze względu na znajomość z Wypijem.

  6. Faktycznie Krasiński wygląda na klauna, te białe buciki, „minka odpowiednia”, prawdziwy komik tylko nadaje się do cyrku, a nie na prezesa, no, ale nie ma co dziwić, jaki włodarz i zastępca, taki „prezesik”.

  7. Czas na zmiany w Spółdzielni Mieszkaniowej i w Spółce KOMEC! I to pilne o w przeciwnym wypadku będziemy po chrust do lasu chodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *