WAŻNY TEMAT: Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta w Kętrzynie – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta w Kętrzynie

9

10 maja o godz. 16:30 odbędzie się w trybie hybrydowym XXXVII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta w Kętrzynie, której wnioskodawcą był burmistrz miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka. Powodem zwołania Sesji Rady Miejskiej jest sprawa utworzenia Dziennego Domu „Senior+” w miejscu dawnej Loży Masońskiej oraz podjęcia stanowiska w sprawie zawarcia ugody przed sądem powszechnym pomiędzy Gminą Miejską Kętrzyn, a prowadzącymi przedszkola niepubliczne do dnia 31.08.2020.

Obie sprawy wzbudzają wśród mieszkańców spore kontrowersje oraz budzą wątpliwości w działaniach administracji Niedziółki. Ludzie dopytują się, dlaczego wygrane sprawy w Sądach nagle kończą się ugodą? Również z treści uzasadnienia stanowiska przedstawionego Radzie Miejskiej nic szczególnego nie wynika. To samo tyczy się przekształcenia części Loży w Dzienny Dom „Senior+”, który spotkał się z krytycznym stosunkiem mieszkańców, a zwłaszcza osób starszych.

Zapraszamy do oglądania Sesji, komentarz z wydarzeń na Sesji Rady Miasta od razu po podjęciu odpowiednich stanowisk.

9 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta w Kętrzynie

 1. No to droga do referendum w sprawie odwołania Burmistrza coraz bardziej się zbliża.
  Początek roku, a kętrzyńskie wodociągi 300000 zł (trzysta tysięcy) na minusie.

 2. Niedopłaty dla przedszkoli to kadencja Hećmana.A skutki przechodzą na Niedziółkę.Oni chyba z Psl razem startowali.Powinna być zielona zrzutka.

 3. Mam informację że zwolniona osoba Pani Agnieszka P. w KTBS przez Panią pełniącą obowiązki Prezesa tej spółki wygrała odszkodowanie z tego tytułu. Trzeba dodać że były Prezes ( szewc) nikogo nie zwolnił A w chwili obecnej są przejawy mobbingu i bezprawne zwolnienia. Pracownicy widząc jaka jest atmosfera zaczynają się zwalniać. Więc jak to jest z byłym prezesem. I tu powinien Pan redaktor interweniować i tak jak w przypadku poprzednika którego zawzięcie ścigał Pan redaktor. Ma Pan narzędzia ( ostre pióro ) Panie redaktorze więc trzeba opisywać i negować takie sytuacje. A gdzie jest też Pan Nowak, Zarecki, Pani Szymkiewicz którzy tak się padtwili nad Michalskim. Zróbcie z tym coś. Pani p.o. kierownika i p.o. prezesa nie powinni z racji swoich działań poastować tych funkcji.Proszę to upublicznić.

  1. Zajmiemy się tą sprawą niezwłocznie, jeśli również ma pa informacje o wygranych wyrokach proszę o przesłanie odpowiednich dokumentów na mail strony.

 4. Pani Radna Helena Szymkiewicz – podziwiam zaangażowanie i troskę o miasto Kętrzyn i mieszkańców Kętrzyna.
  Dziękuję Pani Helenko za odwagę, za determinację, że nie daje Pani zamknąć sobie ust, tym którzy dbają o własną kabzę i swoje interesy.
  Ciekawe, jakim interesem kierują się Abramowicz, Toruński, i ci zdrajcy , co się sprzedali???

 5. A mnie interesuje, co ma za poparcie tej nieudacznej, szkodliwej dla miasta Kętrzyna władzy pan Sapiński? Jakieś zlecenia z Urzędu, czy coś innego?

 6. Szanowny Panie Redaktorze otrzymał Pan swego czasu ( sam zresztą to potwierdzał ) że ma wiedzę o bezprawnym używaniu służbowego auta przez pewnego radnego i jakoś nie widzę żadnych informacji na ten temat. Mam wiedzę na różne sprawy ale jak będę widział że Pan działa i są tego efekty będę pomagał. Pozdrawiam

  1. Szanowny Mieszkańcu, aktualnie działam na pięć powiatów i lekka pomoc we wskazaniu gdzie co i jak byłaby jak najbardziej pomocna, na słuchaniu i pytaniu w puste nic nie zdziałam, a wie sam pan, że takie działanie wymaga czasu i poświęcenia. Również pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *