WAŻNY TEMAT: Niedziółka wyda 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH na napisanie wniosków! [FELIETON POSESYJNY] – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Niedziółka wyda 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH na napisanie wniosków! [FELIETON POSESYJNY]

5

31 marca br., Niedziółka doznał szoku, kiedy głosowanie nad zmianami związanymi z budżetem miasta Kętrzyn nie poszły po jego myśli. 10 do 10 głosów i uchwała nie przeszła, a tym samym odciągnięto w czasie wydatek 40,5 tysiąca złotych na zewnętrzną firmę, która ma napisać bagatela trzy wnioski o dofinansowanie. Niepowodzenie w głosowaniu od razu wypunktował w manipulacyjny sposób Maciej Wróbel – zastępca burmistrza Kętrzyna – zasłaniając się tym, że dzieci nie otrzymają laptopów oraz tworząc atmosferę linczu na radnych, którzy byli przeciwni zapisowi w uchwale, gdzie 40,5 tysiąca złotych wyrzuca się błoto.

Radny Nowak podczas dyskusji na marcowej sesji Rady Miasta w Kętrzynie jasno podkreślił, że jest to marnotrawstwo pieniędzy i takie wnioski można wykonać we własnym zakresie kadrowym. Zbigniew Nowak powołał się na skuteczność urzędników ze starostwa w Kętrzynie czy innych lokalnych urzędów, które co chwile składają gdzieś wnioski i pozyskują środki.

Jako redakcja zwróciliśmy się z zapytaniem o zatrudnianie zewnętrznych podmiotów w celu pozyskiwania wniosków u innych samorządów, między innymi w Giżycku, Węgorzewie czy Bartoszycach. Żaden z tamtejszych samorządów nie ma potrzeby zatrudniania takich podmiotów, a warto zwrócić uwagę, że samorządy w Węgorzewie czy w powiecie bartoszyckim, co chwilę pozyskują kolejne dodatkowe wnioski na różnego rodzaju projekty.

1 kwietnia br., po nieudanym głosowaniu zwołano sesję nadzwyczajną na wtorek [5.04.2022] gdzie już w pełnym składzie rady przegłosowano zmiany w budżecie miasta Kętrzyn. Radny Nowak chcąc zatrzymać 40,5 tys. zł w miejskiej kasie zaproponował poprawkę o przeznaczeniu tych środków na coroczne utrzymanie czystości jezdni, chodników i parkingów należących do miasta. Radny Rafał Rypina zaproponował, aby te pieniądze zostały przesunięte na jubileusz 75-lecia Granicy, który miałby być wzbogacony o zawody w siatkówkę lub piłkę ręczną . Burmistrzowi i ekipie rządzącej nie zależy na miejskiej czystości czy na rozwoju sportu w Kętrzynie.

Te 40,5 tys. złotych zarobi zewnętrzna firma, która nie daje gwarancji pozyskania środków zewnętrznych, a jedynym gwarantem skuteczności tej firmy może być dodatkowy bonus w formie procentowego udziału od uzyskanych unijnych pieniędzy. Przypomnijmy, że Niedziółka lubi wydawać nie swoje pieniądze i tak już w przeszłości jedna zewnętrzna firma zrobiła za ponad 70 tys. złotych nieudany raport o Kętrzynie, dofinansowano w ogromnych kwotach zewnętrzne firmy, które do tej pory są tubami propagandowymi, a sam Niedziółka z Wróblem stracili ponad 14 milionów dofinansowania na remont ulicy Ogrodowej i budowę ulicy Górnej.

5 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Niedziółka wyda 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH na napisanie wniosków! [FELIETON POSESYJNY]

 1. … LUDZI KOCHANE, MIESZKAŃCE MIASTA I WSIÓW OKOLICZNYCH – tematem tygodnia powinno być, że Grzegorza P. (Radnego w Sejmiku Wojewódzkim) i Michała K. (Starostę naszego powiatu) pewna partia (jeszcze) rządząca, w minioną sobotę wydaliła ze swoich szeregów !!! Niezłe – co? … ciekawe co teraz planują obaj panowie po „drobnej zmianie” w życiorysie(?)…
  wiadomość na podstawie miesięcznika DEBATA : http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/region.html

 2. Niech pan burmistrz publicznie wytłumaczy Kętrzyniankom, dlaczego zrezygnował z tak szlachetnego programu ochrony zdrowia kobiet w naszym mieście, czyli odrzucił program szczepienie dziewczynek na raka szyjki macicy?

 3. Niedzìółka to nieudacznik, Wróbel to mistrz strategii korumpowania radnych???? niszczenia przeciwników????
  spłacania 700 000 zł swojego hulaszczego bytowania formą mieszkańców Kętrzyna?
  Dorabianie kolegów, dealerów skuterów elektrycznych?????
  Obsadzenia swoich kolegów stołkach w instytucjach publicznych????
  A może się mylę , może Niedziółka i Wróbel to mężowie opatrznościowi Kętrzyna.
  A Sapiński łapka w górę, a Niedżwiecki łapka w górę. Co Wam dał Maciej Wróbel???? A może wcale Was nie skorumpował niczym? Może naprawdę zobaczyliscie w nich mężów opatrznościowych????

 4. Nowy układzik się wyklarował grupa trzymająca wladze w miescie Kochanowski Olenkowicz Wróbel Książek Homza Prokop, i kilku jeszcze już układają się na najbliższą przyszłość? Przyglądajmy się ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *