WAŻNY TEMAT: Ogromy kryzys w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie odc. V – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Ogromy kryzys w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie odc. V

3

Trio panów po 70-tce chcących zmiany w Spółdzielni prawdopodobnie dla swoich i “kolesi” korzyści

Od ostatnich trzech tygodni mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie przeżywają ogromny kryzys, a zarazem niepokój związany z otrzymaniem rozliczeń zimnej i podgrzania ciepłej wody użytkowej. Kryzys ten pogłębił się błyskawicznym odejściem prezesa Arkadiusza Książka, ale również swojej okazji do zaistnienia szukają pieniacze oraz podżegacze, którym od lat marzy się stołek prezesa. W niniejszej publikacji podsumujemy wszystkie wydarzenia jakie mają obecnie miejsce w kętrzyńskiej Spółdzielni, ale również odpowiemy na pytanie: co dalej ze Spółdzielnią? Czy dla Spółdzielni istnieje jakieś remedium na normalność?

PODŻEGACZE – W CZYIM INTERESIE DZIAŁAJĄ?

Od kilku dni prezesa brak – stołek w Spółdzielni jest wolny, a wiele osób ostrzy sobie zęby na ten „kąsek” jakim jest zarządzanie Spółdzielnią. To, co się dzieje w ostatnich tygodniach przypomina sceny opisywane przez Diodora Sycylijskiego w „Czasie Diadochów” niżli działania na rzecz Spółdzielców. Tak jak niegdyś najbliżsi generałowie Aleksandra Macedońskiego poprzez spory i kłótnie roznieśli w perzynę wielkie Imperium Macedońskie sięgające od Gracji, aż po dolinę Indusu, tak dzisiaj w Spółdzielni „szarpie się jedna SŁUSZNA frakcja” ze Spółdzielcami o odmiennych poglądach, bo stołek jest pusty.

Nie ma, co ukrywać, że najbardziej na przejęciu władzy w Spółdzielni zależy Kulasowi oraz jego świcie – Gienieczko oraz Zarecki, jak i potencjalnym mocodawcom, którzy stoją za nimi w półcieniu. Spółdzielcy zwłaszcza na grupie „PIONIER – stop podwyżkom” doskonale przekonali się o intencjach wyżej wspomnianej persony, a dobitnym faktem jest spotkanie w Restauracji Aria, które miało miejsce 17 października br. Spółdzielcy poczuli ogromny niesmak i zażenowanie, zero konkretów, bicie pijany i próba przejęcia członków grupy „PIONIER – stop podwyżkom” do własnej politycznej rozgrywki.

Nie od dziś się o tym mówi, ale według zamysłu co niektórych lokalnych podżegaczy Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier” w Kętrzynie ma być lądowiskiem. Dla kogo? Dla „kolesi”, którym nie powiodło się w październikowych wyborach do Sejmu i Senatu RP, a byli tak mocno promowani przez niektórych lokalnych samorządowców – z resztą owi lokalni samorządowcy nadal „mocno” angażują się w sprawy Spółdzielni, aby uszczknąć kawałek dla siebie.

Wiele wątpliwości również sprawia fakt nagłej zmiany narracji Kulasa po ustąpieniu ze stołka prezesa Książka. Wcześniej wykrzykiwał, że trzeba wymienić cały zarząd, teraz Powroźnik jest w porządku, a za obecną sytuację w Spółdzielni obwinia spółkę KOMEC. Twierdzi, że miejska spółka podała nieprawidłowe wyliczenia cen ciepła w Urzędzie Regulacji Energetyki, a ta „klepnęła” te stawki „bo nikt tam nie sprawdza”. W wielką wątpliwość można podać te nawoływanie, ponieważ jesteśmy w posiadaniu dokumentu Urzędu Regulacji Energetyki z 13 października. Z treści tego dokumentu wynika, że URE wydało postanowienie dotyczące wyliczonych stawek przez spółkę KOMEC. URE zmieniło wartości stawki obniżając je w niektórych punktach nawet o kilka złotych! Zatem powstaje pytanie, co chce kontrolować Kulas?

Również pojawia się inne pytanie, dość kluczowe, do całej sytuacji: od czego chce odwrócić Kulas uwagę? Możliwe, że aktualnie za dużo obserwatorów z zewnątrz jak i sami spółdzielcy bacznie patrzą na wydarzenia w Spółdzielni i trzeba to zmienić? Bo możliwe, że spotkanie delegowanych członków grupy „PIONIER – stop podwyżkom” z Powroźnikiem zagroziło pewnej grupie interesu? Bo możliwe, że za szereg nieprawidłowości, w tym z nieuwzględnieniem zaliczek w półrocznych rozliczeniach, odpowiadają „swoi” kolesie?

Przez to wszystko, odnoszę wrażenie, że Kulas stosuje starą jak świat metodę różnorakich podżegaczy i propagandystów: „100 razy powtórzone kłamstwo, w końcu staje się prawdą”. Nie tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale wiele osób, że ten człowiek dopuszcza się manipulacji i w hejterski, obrzydliwy sposób, atakuje osoby, które mają odmienne zdanie na temat spraw spółdzielczych. Sami członkowie grupy „PIONIER – stop podwyżkom” w rozmowie z naszą redakcją wskazali, że doświadczają różnego rodzaju naciskom, aby ulegnąć jednej słusznej narracji.

Odmienne zdanie kończy się hejterskimi atakami ze strony Kulasa i jego pomagierów. Na własnej skórze przekonałem się o tym, gdy tłumaczyłem spółdzielcom, że istnieje prostszy sposób na rozwiązanie problemów Spółdzielni. Do dyskusji włączył się Kulas i liczyłem na erystykę, a zostałem obrzucony błotem i pomyjami. Gdy Kulasowi zabrakło argumentów i zaczął podawać niemające odniesienia do rzeczywistości przepisy prawa, to zaczął atakować personalnie. Postanowił na forum członków grupy spółdzielców moje prywatne sprawy, w tym atakować członków rodziny oraz zbrzydzić mnie w oczach innych. Nie osiągnął sukcesu, a zwykli ludzie przekonali się w ten sposób z jakim człowiekiem jest Kulas. Osobiście w najbliższych dniach złoże do przeciw temu człowiekowi prywatny akt oskarżenia, a spore grono osób z chęcią złoży zeznania w roli świadków, którzy śledzili ten obrzydliwy atak na moją osobę oraz na członków mojej rodziny.

Z resztą takie działanie Kulasa jest już jego znakiem rozpoznawczym – hejtowanie ludzi o odmiennych poglądach. Robił tak w stosunku do Hećmana, robił tak w stosunku do Niedziółki, robił tak też w stosunku do innych o odmiennych poglądach. Jednak warto tutaj przytoczyć spotkanie Rady Seniorów z 26 września 2023r. – którą można również obejrzeć na profilu Facebook info-Kętrzyn24.pl/Magna Masuria. Ówczesny już prezes Arkadiusz Książek również odniósł się do hejterskich ataków stosowanych przez Kulasa. Książek na przygotowanej dla seniorów prezentacji przedstawił, że właścicielem domeny „bez cenzury” jest najprawdopodobniej Stanisław Kulas, tak samo jak strony Facebook jak i strony Facebook Stowarzyszenia Mieszkańców MPD na których powielane były i nadal są nieprawdziwe informacje na temat Arkadiusza Książa czy innych członków Spółdzielni, czy też na temat mojej osoby jak i innych osób, które mają odmienne zdanie.

Zadaje sobie proste pytanie: po co on to robi? Czy aż tak zaślepiła go chęć zdobycia władzy? I tutaj warto przytoczyć wypowiedź jednego z internautów, nomen omen członka grupy „PIONIER – stop podwyżkom”: już jeden pan po 70-tce prawie rozwalił nam kraj, to co zrobią z całym szacunkiem panowie emeryci również po 70-tce [Kulas, Zarecki, Gienieczko-red.]?

Zostawiam te pytanie państwu do refleksji.

3 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Ogromy kryzys w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie odc. V

 1. … powtórzę kolejny raz to, o czym już pisałem wielokrotnie – żaden zarząd nie zapobiegnie podwyżką związanym z ogólną koniunkturą i trendami w zakresie cen mediów… to demagogia twierdzić, że można zastopować podwyżkę opłat za wodę lub ciepło ponieważ jest to podyktowane prostym mechanizmem rynkowym – wodociągi sprzedają określoną ilość wody, tak jak komec sprzedaje dokładnie policzoną ilość energii cieplnej – i obie te spółki żądają za swój towar zapłaty…. i mają tak na prawdę w nosie, jak spółdzielnia ten ciężar przeniesie na barki lokatorów… zgadzam się z panem redaktorem, że nie wszyscy potrafią powiedzieć sobie dość: władzy, zadymom, sprzedawania fałszywych obietnic (nie podwyższymy cen za…). … podziwiam spółdzielców, lokatorów, że tak bezkrytycznie dają się omamić już tak na prawdę starszym ludziom, którzy uczyli się ekonomii w zamierzchłej przeszłości… sorry, ale czas na wymianę pokoleniową …

 2. Zgadzam się z komentarzem ale do tego trzeba dodać ze również są możliwe negocjacje które musza być zawsze prowadzone w każdej sprawie dotyczącej wody , ogrzewania , podzielników ciepła ,kosztów firm które wykonują wszelkie usługi dla spółdzielni itp. bo te koszty właśnie będą ponosić zwykli mieszkańcy tych bloków . Dlatego tez prośba do tych panów co udają ze chcą pomoc spółdzielcom to zwykła gra bo chcecie dla siebie tylko i wyłącznie” zdobyć stołek „ i śmieją się wszyscy spółdzielcy ze raptem radni oraz panowie ze Starostwa martwią się o ludzi.
  Jeśli tak to gdzie byliście Radni Miasta oraz pan ze starostwa jak urzędnicy PUP prosili was o pomoc?????

 3. Jedynym człowiekiem który powinien zostać wybrany przez nas spółdzielców na Prezesa to Pan Weglarski Radny Powiatowy Starostwa w Kętrzynie , ponieważ jest niezwykle uczciwym , sprawiedliwym bez żadnych układów politycznych.
  On właśnie w sposób najbardziej. sprawiedliwy zadbał by o finanse i koszty wszystkich mieszkańców i jako jedyny Radny w Starostwie nie dał się wciągnąć w żadne układy a także przeciwstawił się nieprawidłowościom w Urzędzie Pracy w Kętrzynie gdzie postępowanie nadal
  trwa .
  Takich ludzi potrzebują mieszkańcy Ketrzyna również na stanowisko Starosty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *