WAŻNY TEMAT: Pociotek Wróbla w kętrzyńskiej Straży Miejskiej? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Pociotek Wróbla w kętrzyńskiej Straży Miejskiej?

25

Wiele kontrowersji wcześniej wzbudzało zatrudnienie na stanowisku Komendanta Straży Miejskiej, Mirosława Marka Dworaka, który poza pracą w kętrzyńskiej straży miejskiej jest aktywnym radnym Gminy Wiejskiej Giżycko. Ciekawostką może być fakt, że politycznie związany jest z obecnym zastępcą burmistrza –Maciejem Wróblem – oraz z domniemaną ciotką Macieja Wróbla, obecnie wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego – Jolantą Piotrowską.

29 września br., w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kętrzynie pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu naboru na dodatkowy etat w Straży Miejskiej. Do pracy w Straży Miejskiej przyjęto Huberta G. z Reszla. Niestety jak się dowiedzieliśmy, jest to osoba powiązana rodzinnie z obecnym wiceburmistrzem Kętrzyna, Maciejem Wróblem. Jak się dowiadujemy w informacjach umieszczonych przez pana Huberta G. na portalu Facebook jego siostrą jest Maja Wróbel – żona Macieja Wróbla, obecna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach.

Obecna kadencja w Urzędzie Miejskim w Kętrzynie to fala nepotyzmu i kumoterstwa. Na stanowiskach w urzędach czy spółkach miejskich są zatrudniane osoby ze środowiska obecnych burmistrzów, którzy wspierali ich w kampanii wyborczej lub są członkami ich rodzin. Jest to coraz większa plaga, a obecne władze Kętrzyna niezbyt się z tym kryją.

Co państwo sądzą o tej sprawie? Proszę o pozostawienie komentarza, a zarazem proszę o kulturę wypowiedzi.

25 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Pociotek Wróbla w kętrzyńskiej Straży Miejskiej?

 1. Rodzina na swoim.
  Jak to prawda co jest napisane to pan Maciej robi rodzinie krzywdę, bo jak go już nie będzie na dwa lata to możliwe, że pracę straci też rodzina.
  Tak to jest jak skłóceni lokalni samorządowcy dopuszczają przez te kłótnie do tego, że przychodzi obcy niedoświadczony młody człowiek i ustawia siebie i rodzinę, a nawet znajomych.
  Może czas usiąść do stołu, schować uprzedzenia i wrogość i dogadać się, żeby więcej takiej sytuacji jak teraz nie było, bo obecnie jest to szkodliwe dla miasta.

 2. Do Króla Maciusia. Co to znaczy „dogadać się”. To aby postepować etycznie trzeba się dogadywać? A co do tego ma różnica zdań wśród radnych? Proszę się zapoznać z treścią ślubowania burmistrza czy radnych i nie pisać takich tam…Teraz wiadomo, dlaczego mieszkańcy naszego miasta muszą jeździć za granicę szukać pracy. Panie burmistrzu Niedziółka, co Pan na to? Jak się mają Pańskie słowa z okresu kampanii wyborczej?

 3. Jesteście straszni!!! Czy to znaczy, ze rodzina bliższa lub dalsza osób „ na stanowisku” w samorządzie musi być traktowana jak zło konieczne?! Może maja specjalnie dla Was wyprowadzić się poza województwo?! To jest chore! !! A wszystko po to by napluć w twarz w tym przypadku Wróblowi!!

  1. A jak plucie było na redaktora tego portalu bo założył własną działalność, bo pociotek Hećmana to nie krzyczało się tak głośno? Kogoś zabolało gdzieś głęboko, ze pokazuje ten portal nepotyzm. Taka różnica była, ze Hećman nikogo z własnej rodziny nie zatrudniał – Wróbel i Niedziółka zatrudniają rodzinę, kolesi, ludzi swoich, a wyrzucają specjalistów i ludzi, którzy robili wiele dla Kętrzyna. Nie jesteś taki do końca obiektywny, a może kolejny klakier wróbelka?

 4. Jeszcze tego Wróbla nie wyrzucili Panie Burmistrzu niech Pan to zrobi jak najprędzej.
  Tak na marginesie to pani Piotrowska jest czlonkiem Zarzadu Województwa, a nie v-ce Marszałkiem.

 5. A ja się pytam po co nam jakaś pani Wróblina czy Wróblowa w Barcianach? Niby nie ma to nic wspólnego z panem Wróblem ale jak się serdecznie witali, na jednej z imprez w Barcianach, pan Wróbej z panią Kamińską to ………

  1. Ta pani została dyrektorem GOK w Barcianach zaraz po tym jak mąż Maciej został zastępcą burmistrza. A drugi szwagier Macieja w KTK. To już cała familia ma zajęcie czy jeszcze ktoś został?

 6. Nabór na stanowisko Strażnik Miejski – Aplikant. Troje kandydatów. Test, 20 minut, dwie osoby rozwiązuję o czasie, dla trzeciej komisja wydłuża czas bo jeszcze mu mało, wreszcie kończy udało się. Wychodzą na korytarz w oczekiwaniu na wyniki. Na korytarzu do mistrza testu z Reszla mówi wicestarosta (też z Reszla – był w urzędzie miasta akurat – od burmistrza wychodził )” będzie dobrze”. I było. Dla mistrza testu.
  Odpowiedz

 7. To prawda – młody dzieciak z poza Kętrzyna rozgrał starych ludzi i to z PISu.
  Jestem pod wrażeniem umiejętności, chytrości, cwaniactwa młodego.
  Jaki tam PIS – to sa mali ludzie , że dali sie ograć dla młodego który trzyma układ z Jolantą.

 8. Kto wie dlaczego Ewa Sadowska Radna Gminy Reszel bliska współpracownica Ryszarda Henryka Niedziółki została zdjęta ze stanowiska Naczelnika w Urzędzie Miasta w Kętrzynie? Podobno ciekawy temat!!!! Warto o tym wspomnieć.

 9. Kiedy manager Ryszard Heniek Niedziółka zrozumie, że polityka kadrowa musi być dobrze przemyślana, muszą to być fachowcy, żeby wszystko dobrze działało w urzędzie. Zobaczcie sami – przypadkowe osoby które zajmowały eksponowane wysokopłatne stanowiska, związane blisko z Ryszardem N.: Rudnik – była naczelnik, Kozłowska – była skarbnik, Sadowska – była naczelnik, Lizurej były naczelnik, Michalski – były prezes KTBS. Gdzie one są? Osoby nowozatrudnione czy awansowane: naczelnik Buczyński – bliski współpracownik Ryszarda N. z czasów Philipsa, Kuriata – sekretarz – żona lokalnego działacza PISu, Hryniewicz – prezes KTBS była sekretarka, księgowa, kadrowa w PINB. Czy faktycznie Ryszard N. – burmistrz jest dobrym managerem? Czy ty Ryszardzie uważasz, że te osoby są kompetentne? Czas pokaże, w sumie co do kilku osób i twoich wyborów już pokazał. Czekamy na wtopy Kuriaty, Buczyńskiego i Hryniewicz. Ryszard gdybyś u mnie był zatrudniony to długo by nie popracował !!! Rysiek jak to czytasz zrozum, że ty nie dajesz już rady. Burmistrzowanie przerosło cię. Nie umiesz współpracować z ludźmi i nie umiesz ich dobierać do swojej ekipy. Proszę pomyśl lepiej o swoim zdrowiu.

  1. Pan Rysiek tego apelu nie zrozumie, bo Jemu się wydaje, że jest wspaniałym burmistrzem. Oczywiście jest w błędzie i wielu mieszkańców ma wrażenie, że On do dzisiaj nie wieo co w tym samorządzie chodzi. Taki to z niego manager. Proszę zauważyć, że na sesjach RM większość spraw prezentuje jego zastępca, bo jak On zacznie coś omawiać to sam nie rozumie tego o czym mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *