WAŻNY TEMAT: Prewencyjna cenzura Kamińskiej ze względu krytykę? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Prewencyjna cenzura Kamińskiej ze względu krytykę?

11

Marta Kamińska, organ wykonawczy w gminie Barciany, w ostatnim czasie próbuje zakląć rzeczywistość. Wpadka wizerunkowa jaką ostatnio zaliczyła zatacza coraz większe kręgi w naszym powiecie. Przypomnijmy, że chodzi tutaj o interwencje policji w mieszkaniu organu wykonawczego, który zakłócał ciszę nocną. Poza tym arogancko zachowała się wobec funkcjonariuszy policji oraz stosowała groźby, co też zostało odnotowane przez policję.

Oczywiście Kamińska nie widzi w swoim zachowaniu niczego złego, za to wszyscy są winni dookoła. Odbija piłeczkę i robi z siebie ofiarę. Według niej i jej obrońców winni byli sąsiedzi, policjanci i osoby, które o tym mówią. Osobiście się o tym przekonałem jak grono obrońców Kamińskiej na siłę szukało sposobu na podważenie faktu nagannego zachowania wójt Barcian. Z maniakalnym uporem obrońcy Kamińskiej bez większego namysłu atakowali ten portal próbując podważyć niezbite fakty i zdarzenia jakie miały miejsce w nocy z 11 na 12 listopada 2023 roku. Kamińskiej to nie przeszkadza jak się niszczy ludzi…

Co innego jeśli anonimowi ludzie krytykują niegodne zachowanie Kamińskiej. Wtedy jest płacz organu wykonawczego oraz stosowanie cenzury prewencyjnej wobec osób, które chcą zachować anonimowość. Warto tu zacytować portal Conas.pl, który również opisuje prewencyjną cenzurę Kamińskiej:

„Wolność słowa, według Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, jest fundamentem demokracji. Pani Wójt, blokując komentarze, może nie tylko ograniczać tę wolność, ale także naruszać prawo do swobodnego wyrażania opinii, które chroni Konstytucja RP i Europejska Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Zanim więc Pani Wójt osiągnie poziom cenzora, warto przypomnieć, że krytyka, nawet jeśli jest anonimowa, ma swoje miejsce w debacie publicznej. Może czasem zaboleć, ale to właśnie te trudne rozmowy są siłą demokracji.

Droga Pani Wójt, zamiast blokować, może warto spróbować zrozumieć? Może czasem warto zapytać, dlaczego ludzie wybierają anonimowość? W końcu demokracja to nie tylko „mówię, więc masz milczeć”, ale „mówisz, więc słucham”.

Dodatkowo, warto podkreślić, że jako profil urzędnika publicznego, profil Pani Wójt działa na innych prawach. Jako miejsce debaty publicznej, powinien on być otwarty na różnorodne opinie i komentarze, o ile nie naruszają one prawa. Usuwanie komentarzy i blokowanie użytkowników powinno być stosowane z rozwagą, aby nie ograniczać niesprawiedliwie wolności słowa i prawa do krytyki.”

Może warto zadać zupełnie inne pytanie: dlaczego ludzie chcący odnieść się do zachowania Kamińskiej chcą zachować anonimowość? Myślę, że odpowiedź przyniosę państwu w kolejnym artykule.

11 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Prewencyjna cenzura Kamińskiej ze względu krytykę?

 1. Ludzie, którzy mają odrobinę przyzwitości nie będą w żaden sposób usprawiedliwiać tak haniebnego zachowania.
  A p.Kamińska cóż można od niej wymagać tyle ma zasobów intektualnych ile ma i to odzwierciedla jak postępuje i się zachowuje .
  Wszystko to mogą zweryfikować zbiżające się wybory,chyba że p.Kamińska zostanie ukarana za ostatnie występki to może utracić mandat przed upływem kadencji ?

 2. martw się o siebie a nie o Kamińską, każdy niech pilnuje siebie hipokryci, sensacji szukają, każdy myślący człowiek ma swoje zdanie i nie trzeba nakręcać ludzi, bo to nic nie da, my wiemy kto to pisze, karma wróci do nich.

  1. Trafne określenie autora tego artykułu zaklinanie rzeczywistości.
   Zaraz się okaże, że ta interwecja Policji nie była u Pani Marty Kamińskiej? a może ktoś to zajście złośliwie wymyślił? coś niebywałego.

  2. Tutaj nie chodzi o martwienie się o Kamińską. Tutaj chodzi o martwienie się o gminę, w której zamieszkujemy. Już teraz wstyd się przyznać, że jest się mieszkańcem gminy Barciany. Wczoraj załatwiałem pewną sprawę w urzędzie wojewódzkim. Gdy podałem adres zamieszkania urzędniczka od razu odniosła się do opisywanego wydarzenia. Mniej więcej tak: „o to tam gdzie ……. itd”. Po prostu było mi wstyd

 3. Czy ktoś jest krótkowidzem,? Gmina pięknieje z dnia na dzień, nie rozumiem czego się bać i wstydzić. Ludzie przyjezdni podziwiają, że tyle zmian na lepsze, tu jest szukanie dziury w całym. Proszę nie pisać bzdur, bo to staje się już nudne.

  1. Warto posłuchać dzisiejszej sesji Rady Gminy – wszystko na skraju przepaści – jedynie chodniki i drogi się robi i to te wybrane. Już się myśli o likwidacji co niektórych szkół, ciągle problemy z dyscypliną finansową, no fajna ta gmina, fajnie się zmienia, tylko w jakim kierunku…

   1. Każdy kto zostanie wybrany Wójtem Gminy,będzie musiał się zmierzyć z problemem Szkół .
    Czterech placówek oświatowych na terenie Gminy przy narastającm niżu demograficznym nie da się utrzymać .

 4. O tak , prasa opisuje pewne nocne zachowanie w domu Pani Wójt. Nawet , w powyższym incydencie , dwukrotnie pojawiała się policja . Rzekomo, sporządzono z interwencji, notatki. Pani Wójt , z obrońcami – lansują się jako poszkodowani. Wszystkiemu inni winni . Pani Wójt i obrońcy,takim podejściem do problemu ,pokazują pogardę do sąsiadów w miejscu zamieszkania i lekceważenie mieszkańców Gminy . Niefajnie ,mieszkać w tak dziwnej Gminie.

 5. Bardzo źle się stało, jeżeli to wszystko prawda. Wójt to jednak jest, jak by nie było, reprezentantem wszystkich mieszkańców gminy. Moralność Kamińskiej mało mnie obchodzi. Dla mnie ważniejsze jest, ogólnie pojęte, dobro gminy. A z tym niestety nie jest dobrze. Trochę dziwię się apologetom Kamińskiej, którzy mówią ile to dobrego uczyniła dla gminy. Jak to gmina wypiękniała za jej rządów. Aby ocenić dokonania danej osoby warto sięgnąć do statystyk. A tutaj liczby jednoznaczne. Jest źle a zapowiada się jeszcze gorzej. Z opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wskaźników dochodów per capita dla gmin w 2022 roku plasowała się na 1535 miejscu. Jednak doskonałym narzędziem do budowania opinii na temat zarządzania gminą, a tym samym oceny włodarzy gmin jest Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. Przy ustalaniu pozycji gmin bierze się pod uwagę siedem kluczowych wskaźników. Niestety nie bierze się pod uwagę liczbę zorganizowanych imprez. W rankingu tym gmina Barciany plasuje się na 1422 pozycji. Do ostatniego miejsca dzieli nas już tylko 01 pozycji. Katastrofalnie wygląda demografia. Tylko w ciągu ostatnich dziewięciu lat liczba mieszkańców zmniejszyła się o ponad tysiąc. Z 6671 w 2013 roku do 5666 w 2022roku. Myślę, że o tym warto rozmawiać.

 6. Zgadzam się z komentarzem pana HJM .
  Uważam ze zadowoleni są wyłącznie osoby które są zatrudnione u tej pani mając stała prace i stabilność finansowa a
  ponadto to dodatkowi wyborcy z utworzonych organizacji jak Koło Gospodyń ,Seniorów itp.
  Skoro w rankingu tym gmina plasuje się na 1422 pozycji to może warto dodać liczbę zorganizowanych imprez i kto w nich uczestniczy ale pewnie mieszkańcy Barcian doskonale wiedza a wybór nowego Włodarza z pewnością nie pozbawi tych ludzi pracy na przyszłość !!!!

 7. Takiej analizy potrzeba bylo,artykuł który popełnił Pan HJM obnaża praktycznie wszystko.
  Ale szczegółowo, trzeba będzie się zająć stanem zdłużenia bo to chyba się nawet zwiększyło?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *