WAŻNY TEMAT: Prokop działał na szkodę interesu publicznego? Prokuratura wydała postanowienie ws. delegacji – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Prokop działał na szkodę interesu publicznego? Prokuratura wydała postanowienie ws. delegacji

53

Jakiś czas temu informowaliśmy, że delegacjami dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie zajmuje się Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Sprawa dotyczyła delegacji z okresu od 18 marca 2019r. do 21 stycznia 2023r.

Dzisiaj [07.08.2023] otrzymaliśmy zawiadomienie o wszczęciu śledztwa wydanego 4 lipca 2023r. przez Sekretariat Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, który zawiadamiania, że postanowieniem prokuratora z dnia 30 czerwca 2023r. zostało wszczęte śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień, w okresie od dnia 18 marca 2019r. do 21 stycznia 2023r., w Kętrzynie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez dyrektora tutejszego Powiatowego Urzędu Pracy, bedącego funkcjonariuszem publicznym, poprzez wykorzystanie przez niego [tj. Grzegorza Prokopa] delegacji służbowych w celu uczestniczenia w posiedzeniach Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i komisji tegoż Sejmiku oraz uczestniczenie w godzinach pracy bez uzyskania urlopu w posiedzeniach Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i komisji tegoż Sejmiku, a także rad nadzorczych Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o w Barcianach oraz Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o w Kętrzynie, czym działał na szkodę interesu publicznego, tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk i art. 231 § 2 kk.

53 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Prokop działał na szkodę interesu publicznego? Prokuratura wydała postanowienie ws. delegacji

  1. Nie, to oznacza że jest śledztwo lub dochodzenie a to są formy prowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawach o najpoważniejsze przestępstwa. Czy będą zarzuty to kwestia dowodów tak jak w przypadku śledzwa o mobbing było prowadzone śledztwo na koniec było postanowienie o umożeniu które zostało zaskarżone i sąd rozstrzygnie czy umożyć czy ponownie pewne kwestie i dowody należy sprawdzić.

   1. Ale widać, że znaleźli podstawy w faktach zgłoszonych przez kogoś, kto złożył to doniesienie, skoro trwa śledztwo. Taki wstyd, szok. A pycha kroczy przed upadkiem…

  2. A Kochanowski będzie dalej go bronił że delegacji nie rozliczał i złotówek nie brał za delegacje?.Jak w cyrku bo w normalnym urzędzie to nie do pomyślenia.Czy już przestanie się ośmieszać?.Węglarski the best.Cały powiat ma ubaw i wie o co chodzi.A oni dalej swoje.Kompromitacja ludzi z pisowskiej władzy.

  3. A Kochanowski będzie dalej go bronił że delegacji nie rozliczał i złotówek nie brał za delegacje?.Jak w cyrku bo w normalnym urzędzie to nie do pomyślenia.Czy już przestanie się ośmieszać?.Węglarski the best.Cały powiat ma ubaw i wie o co chodzi.A oni dalej swoje.Kompromitacja ludzi z pisowskiej władzy.

  4. Michał ty to ogarnij szybko bo źle z nami będzie.Zakraczą za te pseudosexafery pseudomobingi,pseudodelegacje,za kucharza,za stolarza i za szewce i nie wiadomo za co jeszcze.Ja wiem że ty dobry człowiek jesteś i krzywda ludzka cie boli ale zaraz nas pozamiatają jak nic z tym nie zrobusz.Opamietajcie się.Tylko prawda nas wyzwoli.Tylko pradwa.

  5. Michał ty to ogarnij szybko bo źle z nami będzie.Zakraczą za te pseudosexafery pseudomobingi,pseudodelegacje,za kucharza,za stolarza i za szewce i nie wiadomo za co jeszcze.Ja wiem że ty dobry człowiek jesteś i krzywda ludzka cie boli ale zaraz nas pozamiatają jak nic z tym nie zrobusz.Opamietajcie się.Tylko prawda nas wyzwoli.Tylko pradwa.

 1. Ciekawe co na to żarliwi obrońcy? Ci którzy najpierw narzekali, że znowu dyrektora nie ma w pracy, a potem założyli komitet obrony dyrekcji. Czy tylko prokuratura nie da się …

 2. A czy bon na wysiedlenie (czy jak to się zwało) nie jest również działaniem na szkodę (miasta/gminy/powiatu), hmm ? Ostatecznie takim działaniem trwale uszczupla się zasoby ludzkie z grupy zdolnej do pracy.

 3. Ja najbardziej jestem ciekawa co na to pan starosta? W końcu tak na każdej sesji tłumaczył, że to normalne co Prokop robi. Czy to nieznajomość prawa czy ochrona kolegi?

  1. W moim przekonaniu starosta Kochanowski nie wywiązuje się właściwie ze swoich obowiązków wskazanych przepisami prawa, co być może wskazuje na nieznajomość prawa.

  2. To ochrona i opowiadanie…bajek? Czy jak to nazwać? To jawna współpraca w ….czy mi się wydaje? To zaprzeczanie faktom i tworzenie odpowiednich „faktów”? A opozycja, a rada z panią przewodnicząca na czele? A komisja rewizyjna, która 🙈🙉🙊… no brawo, wpiszcie to sobie w zasługi, gdy będziecie się wpychać znowu na stołki. I znowu BRAWO RADNY WĘGLARSKI. Takie jaja powinien mieć bezstronny Starosta. Węglarski na starostę 💪🏼💪🏼💪🏼. Ograł Pan wszystkich i to tylko mówiąc czystą prawdę. BRAWO BRAWO BRAWO

  3. To obrona siebie, bo udział Prokopa w spotkaniach nie związanych ze stanowiskiem wymagało wydania zgody samego Kochanowskiego a kto wie czy poprzednicy Pieniak z Olenkowiczem nie robili tego samego? l stąd ta cisza i popieranie stanowiska Kochanowskiego?

 4. Co na to Kochanowski?ze swoim komitetem wyborczym ,który buduje na wybory samorządowe, aby spróbować ponownie zostać Starostą.
  Proszę pamiętać podczas wyborów, na kogo się oddaje swój głos.

  1. Kochanowski jest już „spalony” w Kętrzynie. Nie stanął w obronie ludzi krzywdzonych i dalej idzie w zaparte. Wystarczyło porozmawiać z ludźmi i przyznać sie do błędu. Każdy może sie pomylić. Ale on to robi z premedytacja i świadomie. Nie ma cywilnej odwagi przyznać sie do błędu. Zaprocentuje to przy wyborach.

    1. Panie kochany – jaka opozycja z pana Zbyszka!! Przecież razem ze Starostą przygotowują się do najbliższych wyborów samorządowych jako jeden „pomysł”/ komitet wyborczy. Wystarczy zobaczyć na FB, czyje posty udostępnia pan Zbyszek i wszystko jasne. To nie jest już opozycja ani człowiek platformy!!

     1. on zawsze był układowiec człowiek nie kompromisu a kompromitacji. Na początku kadencji jeden w PiS drugi w PO. Kto z nich nie ma kręgosłupa?

  2. A kiedy Kochanowski jeździł z Prokopem w delegacje?I czego to dotyczyło?Rozliczał delegacje czy nie brał ani złotówki.Panie Węglarski trzeba sprawdzić te rewelacje Kochanowskiego i zobaczyć jego delegacje.Może tam też być ciekawie po tym co Kochanowski opowiadał na publicznie na sesjach.Komisja rewizyjna do roboty.

 5. Zgadzam się z komentarzami a wystarczyło aby Starosta zdyscyplinowal swojego starszego kolegę z PUP i zatrzymał to szaleństwo gdzie po kolei odchodzili długoletni urzędnicy doprowadzając ich do kresu wytrzymałości psychicznej kończącym się nawet pobytem w szpitalu a także rujnując ich życie i zdrowie które do dnia dzisiejszego szwankuje i korzystają w dalszym ciągu z opieki specjalistycznej .
  Ta złośliwość i nienawiść kolegi Starosty jak by to było mało to jeszcze jeździł po nowych pracodawcach urzędników PUP i psuł im opinie !!!!!!.
  Tacy ludzie nigdy nie powinni pełnić takich funkcji a co zrobiły w tej sprawie dwie posłanki z PiS i pan poseł z PiS ?
  I wy jesteście za prawem i sprawiedliwością ludzką na pewno nie bo nie chcieliście nawet rozmawiać z pokrzywdzonymi. Jedynym człowiekiem który zasługuje na szacunek w PiS jest Pan Radny Węglarski i taki człowiek w Kętrzynie naszym mieście byłby najlepszym kandydatem na Starostę !!!!!

 6. I co na to Kochanowski, Prokop i Rada Powiatu. No, co. Dobrze, że wyjaśniają się sprawy delegacji. Oczekuje podobnego finału w sprawie mobbingu.

 7. Mówi się na mieście, ze wszyscy złożyli zażalenia do sądu na umorzenie sprawy w prokuraturze
  To znaczy, ze to jeszcze nie koniec.

  1. I to oznacza, że ludzie mieli co wpisać w to zażalenie, a to z kolei znaczy, że coś w postępowaniu było nie tak. A już strzelały korki szampana, już na zamówienie wystosowano artykuł, którym wmawiano, że dyrekcja pup jest niewinna. Jak tam można traktować ludzi? Żadne ścieżki, freski, dupeski nie przykryją tego, jak tu się traktuje ludzi? A pan Lewandowski to z jakiej partii?

 8. Zaraz znowu starosta określi to jako podłość czy coś takiego, bo przecież powinni siedzieć cicho i przytakiwać. Nie psuć wizerunku, który maluje w mediach pan Michał. Brawo dla ludzi, którzy nie dali się zastraszyć, uciszyć, nie ulegli próbom publicznego ich ośmieszania.

 9. Dobrze, że ludzie zwracają uwagę na zachowanie Kochanowskiego,Prokopa i trzeba tu dodać Kamińską z Barcian bo to rzeczywiście towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Ludzie którzy mają bardzo dobre samopoczucie
  na Facebooku opwiadają o swoich „osiągnięciach” zapminając,że to jest ich obowiązek na który wyrazili zgodę.
  Mało tego to są sowicie wynagradzani Kochanowski ok.250 tys.rocznie,a Kamińska przebija Staroste w tak zadłużonej(dług ponad 18milionów zł) i nie bogatej Gminie zarabia rocznie ok.255tys.

  1. To brawo. I dokładnie tak jest, że nikt tu łaski nikomu nie robi, że pracuje, gdy płaci mu się takie pieniądze. Tam idą publiczne pieniądze!!!

 10. Siedzą, piją, lulki palą
  Tańce, hulanki, swawola….
  Aż z krzaków trzeba wyciągać…
  Gdy Ola strzeli se gola…

  1. A co zazdrościsz?Jak lubią to ich sprawa.Niech sobie piją palą i strzelają gole. Byle za swoje i po godzinach pracy.To wolny kraj.

 11. A kto podpisywał te delegacje? Kto pełni nadzór nad pracą dyrektora, który w czasie godzin pracy wykonuje inne zadania, za które pobiera wynagrodzenie? Pewnie stołki pod tyłkami się palą…

  1. Kto podpisywał, ten będzie bronił i tworzył historyjki ze mchu i paproci… sesja zdalna w aucie podczas wyjazdu do ministerstwa. A ja się pytam, od kiedy się jeździ po kasę osobiście do ministerstwa i to dyrektor urzędu ze starostą i to dyrektorem włączających dobie obrady i głosując a aucie… no ja padłem

 12. kto podpisywał te delegacje? Kto pełni nadzór nad pracą dyrektora, który w czasie godzin pracy wykonuje inne zadania, za które pobiera wynagrodzenie? Pewnie stołki pod tyłkami się palą…

 13. Ten przypadek jest doskonałą ilustracją degrengolady panującej w samorządach. Ludzie w nim pracujący chwytają się różnych niedozwolonych chwytów, ażeby tylko wyrwać trochę kasy, póki istnieją możliwości. W wszystko stąd, że brak jest należytego nadzoru ze strony organów jednoosobowych lub kolegialnych, nad różnego rodzaju pracownikami samorządowymi różnych szczebli. A wszystko przez to, że istnieje między nimi sieć powiązań i uzależnień poza prawnych, która prowadzi do przymykanie oka, innymi słowy na milczące przyzwolenie na takie postępowanie. I ażeby było jeszcze dosadniej, to przecież z racji tych dodatkowych „fuch” wyjątkowo wysoko płatnych, za nic nie robienie, a jeżeli chodzi o diety radnych, posłów nieopodatkowanych, gdy zwykły zjadacz chleba takiego luksusu nie ma. Swój udział zachęcający do takiego postępowania ma również przykład z góry, gdy dowiadujemy się, że można brać pieniądze nie przychodząc do pracy, lub pełnić, nie wiadomo ile, wysokopłatnych stanowisk. Zresztą szkoda mówić. Każdy to widzi, tylko nic przeciwko temu nie robi.

 14. dlatego też od samego poczatku go broni bo sam ma za uszami. Brak nadzoru nad dyrektorem, któremu wolno było więcej. A jak widać nadal mu wolno.

 15. Brawo PiS kętrzyński, brawo panie posłanki z Olsztyna oraz panowie posłowie czy wasza postawa miała za cel doprowadzić do tego aby broniąc swojego kolegę wasze ugrupowanie straciło na wiarygodności przed samymi wyborami ? Społeczeństwo naszego miasta przejrzało na oczy kiedy dowiedzieliśmy się że wasz kolega z PiS w czasie 8 godzin swojej pracy również brał udział dodatkowo za wynagrodzeniem w Radach Nadzorczych,Sejmiku itp.
  Czy nazwa ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość ma coś wspólnego ze sprawiedliwością chyba nie i czy na takich ludzi z PiS warto głosować – chyba nie !!!!!!!!

 16. No to sołtys Grzegorz ma przechlapane. Pewnie zasili szereg bezrobotnych jak Prokuratura prowadzi sprawę.
  Za brak nadzoru to powinni rozliczyć Kochanowskiego i Lewandowskiego.

 17. Jak czytam te komentarze to widzę jak Wam żyła chodzi.
  A umorzenie takiego postępowania przed wyborami to tylko prezent od Was.
  Tak więc wielkie dzięki …

 18. Do komentarza „LEON”

  To ty Leonku uważaj żeby ci ta żyła nie pękła że szczęścia. PiS już jest skończony dzięki tobie Leonku dzięki posłom z Olsztyna. To ty zrobiłeś prezent dla PiS , świetną reklamę jak zarobić i się nie narobić !!!!!
  Pozdrawiam

 19. Do ” Leona”
  Czy przeczytałeś gazetkę sierpniową „Info -24” zapewniam cię że są bardzo ciekawe artykuły które ci wszystko wyjaśnią ?????

  1. Bardzo dobre wydanie,ale ten artykuł Leona Szeląga ostatniego pierwszego sekretarza KW PZPR i nostalgia za Kętrzyńskim Zjednoczeniem Rolniczo-Przemysłowym?

 20. Chciałbym się odnieść do SM”Pionier” w czyim interesie działa Pan S.K i jego dwóch kolegów ze zdjęcia?
  Proszę nie pisać komentarzy w imieniu wszystkich mieszkańców bo tak nie jest. Pana zachowanie budzi wiele kontrowersji co do Pana intencji że działa Pan w interesie spółdzielców a jedynie swoim i układów kętrzyńskich.
  Dlaczego Pan chciał zmienić kancelarię prawną w Olsztynie na prawnika że Starostwa ,myśli Pan że ludzie po tych aferach urzędu podległego pod Starostwo będą mieli zaufanie do prawników z tego urzędu?
  Mówi się też w Kętrzynie że próbuje Pan wsadzić na prezesa człowieka który podlega pod Starostwo który ma do czynienia z wymiarem sprawiedliwości a drugiego Pana którego kariera kończy się w PiS i szuka w naszym mieście szczęścia.
  Panie S.K niech Pan się ogarnie bo wiemy że Pana obecność w Spółdzielni tylko pogłębi kryzys, nieporozumienia i chaos.
  Proponuję Panu S.K zająć się wolontariatem bo jest dużo ludzi potrzebujących pomocy i w tym najlepiej może się Pan sprawdzi !!!!!!!

 21. Sytuacja bezrobocia Prokopa i Kochanowskiego to mało. Bezrobocie dla wszystkich wspierających zło w PUP ,starostwie oraz Radzie Powiatu. Dość tej buty i arogancji wladzy

  1. POprzedni starosta znakazł tam wlaśnie w PUP przytułek na przesiedzenie wiec jak wiadac to gniazdko jest dobrze uwite samym swoim.

 22. POprzedni starosta znakazł tam wlaśnie w PUP przytułek na przesiedzenie wiec jak wiadac to gniazdko jest dobrze uwite samym swoim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *