WAŻNY TEMAT: Radny Paweł A. oskarżony o naruszenie dóbr osobistych – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Radny Paweł A. oskarżony o naruszenie dóbr osobistych

0

12 czerwca br., przed Sądem Okręgowym w Olsztynie stanąć ma na rozprawie radny miasta Giżycko Paweł A., który został oskarżony przez panią Anitę K. z art. 24 kodeksu cywilnego o naruszenie dóbr osobistych. Powodem złożenia pozwu były wszelkiego rodzaju insynuacje pojawiające się w wypowiedziach radnego na temat Szpitala w Giżycku oraz jej pracowników. Jak podaje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski: w dniu 18 listopada 2021 r. do I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęła sprawa z powództwa Anity K. przeciwko Pawłowi A. o ochronę dóbr osobistych.

Warto wspomnieć, że radni miasta Giżycko również odcinają się od rażących wypowiedzi radnego Pawła A. wobec czego przyjęli Stanowisko w stosunku do nadesłanego pisma przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych. OIPiP w Olsztynie nadesłał do rady miejskiej w Giżycku pismo prostujące wypowiedzi „pewnych” radnych, które dotyczyły funkcjonowania szpitala oraz wyrażały niepokój, że takie wypowiedzi są szczególnie szkodliwie.

Jak widać jedna lub wiele tych wypowiedzi były na tyle szkodliwe, że swój finał będą miały przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *