WAŻNY TEMAT: Siedmiu członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podało się do dymisji! – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Siedmiu członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podało się do dymisji!

15

Za pomocą mediów społecznościowych w dniu 5 kwietnia radny Czesław Ćwik (PiS – red.) zamieścił krótki filmik dotyczący dymisji członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kętrzynie. Radny Ćwik w przedstawionym materiale krótko komentuje powody tego stanu rzeczy:

– Siedmioro członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych włącznie ze mną podpisały w tamtym tygodniu rezygnacje. Nie mamy zamiaru współpracować z osobami, które chcą się zajmować w Urzędzie (Miasta – red.) plotkami. […] Nie uszanowano naszej pracy. Ja uważam, że to wielki błąd niewykorzystania potencjału tych osób […].

W nieoficjalnych rozmowach dymisja siedmiu członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kętrzynie nie jest związana z podjętymi ostatnio uchwałami związanymi z ograniczeniem sprzedaży alkoholu. Jak się oficjalnie dowiedzieliśmy powodem odejścia członków Komisji był brak poufności na linii Komisja – Urząd Miasta w Kętrzynie.

15 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Siedmiu członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podało się do dymisji!

 1. Panie Redaktorze. Może rezygnacja komisji nie jest związana z uchwałą podjętą na ostatniej sesji, to dlaczego po tej sesji nastąpiła rezygnacja? Z jakimi osobami z urzędu nie chce współpracować pan Ćwik i inni członkowie komisji? O co tu chodzi? To niech pan Ćwik powie konkretnie w czym problem, byśmy wiedzieli, co się dzieje na linii komisja-burmistrz, bo to burmistrz ją powołał.

 2. Panie Redaktorze. Może rezygnacja komisji nie jest związana z uchwałą podjętą na ostatniej sesji, to dlaczego dopiero po tej sesji nastąpiła rezygnacja? Z jakimi osobami z urzędu nie chce współpracować pan Ćwik i inni członkowie komisji? O co tu chodzi? To niech pan Ćwik powie konkretnie w czym problem, byśmy wiedzieli, co się dzieje na linii komisja-burmistrz, bo to burmistrz ją powołał.

  1. Z filmiku wynika kto z ramienia Urzedu doprowadził do rezygnacji niezależnych członków komisji- Wróbel i jego pokroju urzednicy z Wojska Polskiego

 3. Niezależni radni i spolecznicy im nie pasują. Wola ludzi swojego pokroju- nieudaczników i pomagających im drenować finanse publiczne.

 4. Im nie zależy na dobru tego miasta.
  Czym się kierował Niedziółka ściągając do Kętrzyna tego Wróbla????
  Czym się Niedziółka kieruje stawiając na prezesów spółek byłych szewców, politykierów???
  Co to za zarząd Granicy????
  Co wyprawia z ludźmi i obiektami dyrektor MOSIR??
  Po co Straży Miejskiej komendant?
  Po co miastu 7 strażników miejskich, jak planuje Wróbel???
  Na co marnują publiczne pieniądze?
  Na audyty, raporty, delegacje Wróbla, propagandę, telewizję KTK, spoty, biuletyny, pensje sztabu wyborczego Niedziółki!! Kim będą nowi członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych?
  Odpowiedź jest prosta.
  Będą realizatorami pomysłów Wróbla na drenowanie publicznej kasy ściąganej z punktów sprzedaży alkoholu.
  Oczywiście propaganda będzie wychwalała Wróbla, jakie to Glans razem ze Zdanowiczem realizuje cenne projekty dla mieszkańców Kętrzyna.

 5. Makaron na uszy Wróbel dosyć dobrze nakłada. Ale za jego pięknie brzmiącymi wywodami, jakich on to nie ma wspaniałych intencji, jest tylko chęć wyciągnięcia kasy albo dla siebie, albo dla kumpli. Kilka przykładów? Skutery- miało być elektryczne nowoczesne miasto przyszłości? Wróbel nagraj na facebooku film i opowiedz, ile miasto zaoszczędziło na zakupie tych pojazdów przeszłości od twojego kumpla. Tablety dla radnych też firma z Giżycka. Miało być tak nowocześnie, opowiadałeś, że będą napisy wypowiedzi radnych w trakcie sesji, że będą wyświetlane wyniki głosowań. A co jest? Radna Czech na piechotę liczy głosy? Ile wydałeś kasy na tą nowoczesną transmisję sesji? I jaki efekt? Sympozja, kongresy po Polsce z siostrzenicą Niedziółki? Jakie efekty dla miasta poza uszczupleniem budżetu na kilkadziesiąt tysięcy? Największe w historii dofinansowanie na modernizację dróg! 14 milionów na Ogrodową i Górną? Gdzie są te pieniądze? Jak ich pilnowałeś? Ktoś tu pisał, że jesteś odpowiedzialny za inwestycje. Czy za taką stratę nie powinieneś się podać do dymisji? Wstydu nie masz? Można mnożyć te przetrwonione pieniądze panie Lansie!

  1. Skutery to miały być pojazdy przyszłości, ekologia, nowoczesność, zdrowe środowisko, itp. Prosimy o filmik pana Burmistrza . Chętnie poznamy efekty rocznego wykorzystywania tych super nowoczesnych pojazdów za 25 tyś. publicznych środków.

 6. Proszę o informację dlaczego osoby słabosłyszace mają utrudniony odbiór transmisji obrad rady miejskiej. Kiedy te napisy? Pan burmistrz dawno obiecywał. Czy pieniądze do firmy poszły, a efektu brak?

 7. A jednak firma Pref-Bud otrzymała wypowiedzenie dzierżawy . Mają termin do 30 czerwca 2021r sie wyprowadzić. Juz została powołana Zarzadzeniem Wróbla komisj do przejęcia majątku przy ulicy Przemysłowej 5.
  Mam pytanie jak to ma sie do budownictwa mieszkaniowego w Ketrzynie?

 8. Obaj panowie w tandemie są niebezpieczni dla Kętrzyna. Jeden- ciapa i nieudacznik, drugi- zachłanny na miejską kasę cwaniak, dla którego dobro naszego miasta ma 0 znaczenie. Po obu panach wszelka krytyka, każda porażka spływa, jak po przysłowiowej kaczce. Stracili 14 milionów i jakaś refleksja? W takiej konstelacji nic ich nie powstrzyma. Wróbel ma jeden cel- z kasy budżetu zgarnąć tyle , ile się da. Inne cele to tylko zasłona dymna tego jedynego celu. Wszyscy jego znajomi chwytają tyle, ile sie da..Kupa złych, szkodliwych dla miasta decyzji. A ile utraconych możliwości?
  .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *