WAŻNY TEMAT: Studia w trybie ekspres już niedługo w Mrągowie?

fot. UM Mrągowo na zdjęciu burmistrz Mrągowa i rektor CH

10 czerwca burmistrz Mrągowa chwalił się, że w Mrągowie może powstać filia wyższej uczelni ponieważ podpisał porozumienie z Pawłem Czarneckim, rektorem Collegium Humanum. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale „Newsweek” w ostatnim czasie ujawnił kulisy działania uczelni, z którą Mrągowo podpisało porozumienie.

Poniższy artykuł przedstawia fakty ustalone przez „Newsweek” oraz portal „naTemat.pl”

Gazeta „Newsweek” opublikowała artykuł „Śledztwo Newsweeka: Fabryka partyjnych dyplomów„, która opisuje jak w Collegium Humanum na masową skalę kształci się aktyw partyjny PiS-u, a za uczelnią stoi między innymi europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Dziennikarze Renata Kim i Jakub Korus udowadniają, że dyplom w te uczelni można zdobyć nawet w dwa, trzy miesiące, a zajęcia są szybkie, tanie i głównie online. Wśród absolwentów tej uczelni są między innymi brat Daniela Obajtka, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy oraz członkowie rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Materiał przerabia się samemu, potem trzeba napisać pracę zaliczeniową. Wymyśla się temat, pan rektor go akceptuje, potem jest test. Studia można skończyć naprawdę szybko. Nawet w dwa, trzy miesiące. – przyznaje jedna z osób związanych z Collegium Humanum w rozmowie z dziennikarzami śledczymi Newsweeka.

Jak informuje „Newsweek” mało znana uczelnia z Warszawy na masową skalę i w błyskawicznym tempie kształci oraz przyznaje ludziom związanym z PiS-em, którzy następnie otrzymują nominat do stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Uczelnia w swej ofercie umożliwia szybkie ukończenie studiów Master od Business Administration (MBA) – są one jednym z wymogów, jaki powinien spełniać kandydat na członka rady nadzorczej w spółce z udziałem Skarbu Państwa.

Była pracownica ostrzega, żeby się tematem nie zajmować: ludzie, którzy prowadzą ten biznes, są groźni, jak sycylijska mafia. Mogą zniszczyć człowiekaczytamy w artykule Renaty Kim i Jakuba Korusa.

Dziennikarzom udało się ustalić, że rektorem uczelni jest Paweł Czarnecki – oskarżony kiedyś o plagiat teolog katolicki. Z treści artykułu dowiadujemy się, że ma on duże wpływy wśród polityków partii rządzącej oraz hierarchów kościelnych. Również z uczelnią związany jest europoseł Ryszard Czarnecki, oraz rzecznik rządu Piotr Müller.

opracowanie na podstawie artykułów: Newsweek oraz naTemat.pl

3 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Studia w trybie ekspres już niedługo w Mrągowie?

    1. Burmistrz Mragowoa – działacz PSL, PiS, Solidarna Polska oraz ziomek starosty Kętrzyńskiego. Wszystko w jednym. Czyli nijaki działacz lansujący się na człowieka ponad podziałami. Znajome prawda?

  1. Widać że burmistrz Mrągowa to sensowny człowiek. Nie daje się złapać na tani sensacjonalizm. Newsweek się ośmieszył, bo szybko wyszło na jaw jak bardzo się mylił. Tam studiowali posłowie PO (choćby Slugocki czy Gajewska) i ważne osoby z innych partii (Bosak, lol, wątpię żeby można go było uznać za PiSowca XD), i absolwenci uczelni sami się wypowiadają, nawet ci którzy są przeciwni rządowi, że to ściema i to sensowna uczelnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.