WĘGORZEWO: 37-latek usłyszał zarzuty za kradzież paliwa! – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 37-latek usłyszał zarzuty za kradzież paliwa!

0

Dzięki kryminalnym z Węgorzewa odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-letni mieszkaniec gminy Srokowo. Jak ustalili policjanci, sprawca w ciągu dwóch dni przyjechał wypożyczonym pojazdem na tą samą stację benzynową w Węgorzewie. Za pierwszym razem wziął kawę z ciastkiem, a następnie nalał paliwa do 3 plastikowych kanistrów i nie płacąc za nie odjechał. Następnego dnia powtórzył tą samą czynność z tankowanie kanistrów i również odjechał nie płacąc. 37-latek usłyszał już zarzuty za te przestępstwa. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (23.06.2022r.) policjanci z węgorzewskiej komendy zostali poinformowani o kradzieży paliwa ze stacji benzynowej w mieście. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca odwiedził stację paliw dwukrotnie. Pierwszego dnia wszedł do budynku, zrobił kawę i wziął ciastko, a następnie zalał 3 plastikowe kanistry znajdujące się w bagażniku pojazdu. Po chwili wsiadł do samochodu i odjechał. Kolejnego dnia powtórzył to samo zachowanie z tankowaniem 3 kanistrów i jak by nigdy nic, ponownie odjechał nie płacą.

Powiadomieni o zdarzeniu kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. W trakcie prowadzonych działań ustalili, iż pojazd którym poruszał się sprawca pochodzi z wypożyczalni. Następnie funkcjonariusze ustalili dane osoby podejrzanej o kradzież paliwa. Kolejnego dnia przedstawili mu zarzut kradzieży ponad 130 litrów paliwa, o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Mieszkaniec Srokowa przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *