WĘGORZEWO: 40-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną… – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 40-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną…

0

Zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą usłyszał 40-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo. Mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się nad swoją matką. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu popełnienia przestępstwa znęcania się nad rodziną. Teraz 40-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W sobotę (24.12) oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze domowej u jednej z rodzin na terenie gminy Węgorzewo. Interweniujący policjanci ustalili, że 40-latek zachowywał się agresywnie wobec swojej matki, z którą wspólnie zamieszkuje. Syn wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał i szarpał za ubrania. Podczas interwencji funkcjonariuszy 40-latek nadal był agresywny, nie chciał się uspokoić i nie stosował się do poleceń mundurowych. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo kobiecie było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu od zgłaszającej oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *