WĘGORZEWO: 46-latek odpowie za znieważenie dzielnicowych – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 46-latek odpowie za znieważenie dzielnicowych

2

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społeczeństwem lokalnym swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Funkcjonariusze ci wykonują między innymi czynności sprawdzające w rodzinach, gdzie jest założona Niebieska Karta. W trakcie jednej z takich wizyt zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który znieważył ich oraz groził pozbawieniem życia. Za przestępstwo, którego się dopuścił może trafić do więzienia.

W niedzielę ( 10.12.2023r.) dzielnicowi z węgorzewskiej komendy wykonywali czynności sprawdzające u jednej z rodziny  objętej procedurą Niebieskiej Karty. W mieszkaniu przebywał 46-latek, który posiadał prokuratorski nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Mieszkaniec Węgorzewa został poinformowany przez policjantów o konsekwencjach prawnych wynikających z niedostosowania się do postanowienia Prokuratora. Wtedy mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy, wyzywał ich używając słów wulgarnych oraz groził pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali 46- latka. Teraz mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

2 thoughts on “WĘGORZEWO: 46-latek odpowie za znieważenie dzielnicowych

    1. A tam mandat za zaklócanie ciszy nocnej bo zna Darka 🙂 Warto znać różnych ludzi zawsze pomagajom. Dyrektor PUP czy kucharz znajom i utrzymujom kontakty z różnymi ludzmi i dobrze na tym wychodzom tak więc zgoda buduje a niezgoda rujnuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *