WĘGORZEWO: 55-latek kierował Audi na podwójnym gazie i doprowadził do kolizji – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 55-latek kierował Audi na podwójnym gazie i doprowadził do kolizji

0

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 55-latek, który kierując samochodem osobowym marki Audi doprowadził do zderzenia się z innym samochodem. Mieszkaniec gminy Węgorzewo stracił prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Wczoraj (20.09.2023) około godziny 17:20 policjanci z węgorzewskiej komendy zostali wezwani na zdarzenie drogowe, które miało miejsce na ulicy Zamkowej w Węgorzewie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem marki Audi nie zachował należytej ostrożności i zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca Audi miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 55- latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Teraz mieszkaniec gminy Węgorzewo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *