WĘGORZEWO: Blisko 300 gram nakrotyków zabezpieczyli policjanci z Węgorzewa – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Blisko 300 gram nakrotyków zabezpieczyli policjanci z Węgorzewa

0

Skuteczna praca węgorzewskich kryminalnych oraz ełckiego policjanta z psem służbowym pozwoliła udaremnić wprowadzenie do obrotu blisko 160 gram marihuany i ponad 130 gram amfetaminy. Mundurowi w środę zabezpieczyli narkotyki należące do 35 oraz 47-latka. To nie pierwszy raz kiedy policjanci zatrzymali mieszkańców Węgorzewa za przestępstwa narkotykowe. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, w wyniku działań operacyjnych ustalili, że dwóch mężczyzn na terenie miasta posiada środki odurzające.

Mundurowi złożyli niespodziewaną wizytę najpierw 35-latkowi. Funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. Policjanci znaleźli przy nim foliowy woreczek z białym proszkiem. Następnie w trakcie przeszukania mieszkania w rożnych miejscach takich jak zamrażalka, szafki łazienkowe, kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 80 gram narkotyków. Z posiadanych informacji wynikało, że zatrzymany przetrzymuje również zabronione środki w pracy. Podejrzenia okazały się trafione, ponieważ w szafce mężczyzna miał ponad 100 gram amfetaminy.

W dalszej kolejności funkcjonariusze postanowili sprawdzić posiadane przez siebie informacje odnośnie 47-letniego mieszkańca Węgorzewa. Tym razem podjechali pod garaże, które on wynajmował. Kiedy byli już praktycznie na miejscu, drzwi do garażu zostały zamknięte od wewnątrz. Pomimo nawoływania do ich otworzenia znajdująca się tam osoba nie reagowała. Dopiero poi kilku minutach mężczyzna zdecydował się wpuścić policjantów. Tam przy użyciu psa służbowego zostało wskazane miejsce znajdowania się substancji zabronionych. Okazało się, że w otworze ściennym znajduje się ponad 100 gram marihuany.

Teraz zabezpieczone narkotyki zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *