WEGORZEWO: Czujny sąsiad uratował życie 30-letniemu mężczyźnie – Magna Masuria

WEGORZEWO: Czujny sąsiad uratował życie 30-letniemu mężczyźnie

0

Mężczyzna zauważył dym wydobywający się z domu obok którego przejeżdżał. Natychmiast pobiegł sprawdzić co się stało, bez zastanowienia wybił szybę w oknie budynku i wspólnie z dwoma innymi sąsiadami wyciągnął mężczyznę z zadymionego pomieszczenia. 30- latek nie był w stanie sam z niego wyjść. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie. Gdyby nie czujność sąsiada i natychmiastowa reakcja mogłoby się to skończyć tragicznie.

W poniedziałek (08.01.2024r.) około godziny 18:30 węgorzewscy policjanci zostali skierowani przez oficera dyżurnego do miejscowości Pilwa, gdzie zgłoszono, że pali się dom. Okazało się, iż 44-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo jadąc autem zauważył dym wydobywający się z domu znajdującego się w pobliżu drogi. Natychmiast się zatrzymał i pobiegł zobaczyć co się stało. Usłyszał głos wydobywający się z domu. Bez zastanowienia wybił szybę w oknie budynku, ponieważ drzwi wejściowe były zajęte już ogniem. Pomimo dużego zadymienia wszedł do niego, zauważył mężczyznę leżącego obok pieca, dociągnął go do okna. W trakcie dołączyli dwaj inni sąsiedzi, którzy  pomogli mu wydostać go na zewnątrz. 30-letni mężczyzna nie był w stanie sam opuścić pomieszczenia. Po chwili przyjechały służby ratunkowe, strażacy ugasili pożar, a ratownicy medyczni zabrali poszkodowanego do szpitala na obserwację. Okoliczności związane z powstaniem pożaru są wyjaśniane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji sąsiada to zdarzenie nie skończyło się tragicznie. Jak powiedział: „decyzja zapadła błyskawicznie, a czasu było mało. Zaryzykowałem swoim życiem i zdrowiem. Dzięki temu uratowałem go…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *