WĘGORZEWO: Domową awanturę skończył w areszcie – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Domową awanturę skończył w areszcie

0

Od czego może zacząć się domowa awantura? Powodów jest wiele m. in. głośna muzyka, zupa za słona itp. Tym razem węgorzewscy policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, którego do skrajnych emocji doprowadził fakt, iż konkubina nie przygotowała mu posiłku. 26-latek uderzył przerażoną kobietę w twarz, wyzywał ją słowami wulgarnymi oraz groził pozbawienie życia. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Węgorzewa w policyjnej celi. Teraz mundurowi sprawdzają sytuację rodziny.

Wczoraj (23.02.2022r.) w godzinach wieczornych oficer dyżurny węgorzewskiej komendy skierował patrol na interwencję domową do jednej z rodzin mieszkających na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 26-latek. Jak się okazało, mężczyzna wrócił do domu po wcześniejszym spożywaniu alkoholu w piwniccy i chciał coś zjeść. Według jego relacji nie było nic co by mu smakowało, więc bardzo się zdenerwował. Agresor wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi, uderzył ją w twarz oraz groził pozbawieniem życia. Ponadto rzucił telefonem kobiety o ziemie rozbijając go. Przerażona 35-latak uciekła do koleżanki i wezwała na pomoc policję.  Mundurowi, aby zapewnić spokój przerażonej kobiecie zatrzymali 26-latka w policyjnej celi. Interweniujący funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. Teraz sprawdzają sytuację rodziny.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *