WĘGORZEWO: Klasy mundurowe miały zajęcia na Komendzie Policji – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Klasy mundurowe miały zajęcia na Komendzie Policji

0

Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie byli gośćmi policjantów z miejscowej komendy. Podczas wizyty uczniowie klasy mundurowej zapoznali się ze strukturą organizacyjną jednostki, mogli poznać sprzęt policyjny oraz zobaczyć uzbrojenie jakim dysponują funkcjonariusze. Ponadto dowiedzieli się jakie wymogi należy spełnić, aby zostać policjantem.

Wczoraj do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie przybyła ponad 30 osobowa grupa licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. W trakcie wizyty uczniowie klasy mundurowej zwiedzili całą komendę począwszy od centrum dowodzenia jakim jest dyżurka po pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mieli także okazję poznać sprzęt policyjny oraz zobaczyć uzbrojenie jakim dysponują funkcjonariusze.

W kolejnej części spotkania, policjanci ruch drogowego  przedstawili uczestnikom zasady nabywania uprawnień do kierowania pojazdami oraz szczegółowo omówili poszczególne kategorie prawa jazdy. Młodzież dowiedziała się również o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Funkcjonariusze omówili również zmiany w prawie o ruchu drogowym, które wprowadzają m.in. przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Niewątpliwie ważnym i ciekawym momentem było również zapoznanie uczniów z tematem użycia środków przymusu bezpośredniego i pokazanie im techniki stosowania chwytów obezwładniających.

Spotkanie to było okazją do zapoznania licealistów z obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni Policja w społeczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *