WĘGORZEWO: Kradzież samochodu, pościg i zatrzymanie 24-latka – mieszkaniec Gołdapi usłyszał zarzuty – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Kradzież samochodu, pościg i zatrzymanie 24-latka – mieszkaniec Gołdapi usłyszał zarzuty

0

Ta historia miała swój początek w powiecie węgorzewskim, gdy pewnego wieczoru mężczyzna na jednej z posesji w gminie Węgorzewo, próbował ukraść pojazd. Jednak swojego celu nie osiągnął, ponieważ spłoszył go właściciel. Sprawca uciekając zdążył zabrać jednak z pojazdu portfel z pieniędzmi. Ten sam mężczyzna godzinę później ukradł pojazd z posesji w gminie Budry. W pościg za nim ruszyli policjanci z węgorzewskiej oraz gołdapskiej jednostki i wkrótce 24-latek został zatrzymany w powiecie gołdapskim. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży oraz kradzieży pojazdu. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Gołdapi dozór policyjny.

Zaczęło się od tego, że w czwartek (07.07.2022) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie został powiadomiony, że na jednej z posesji znajdującej się na terenie gminy Węgorzewo, ktoś próbował ukraść pojazd. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 74-letni mężczyzna będąc w domu usłyszał odgłos pracy silnika. Zaniepokojony tym faktem wyszedł przed dom. Tam zauważył mężczyznę, który próbował odjechać jego pojazdem. Ten jednak był uszkodzony. Jak się później okazało, sprawca przełożył nawet akumulator ze stojącego obok samochodu, jednak i to nie pomogło. Osobowy VW Golf, który próbował ukraść mężczyzna, odmówił posłuszeństwa. Jednak sprawca nie chciał zupełnie odpuścić i ukradł z jego wnętrza portfel z pieniędzmi, a po tym jak zobaczył właściciela zaczął uciekać.

Po około godzinie funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem sprawcy udało się ukraść pojazd z posesji znajdującej się na terenie gminy Budry. Mężczyzna wykorzystał fakt pozostawienia kluczyków w stacyjne i odjechał Land Roverem wartym 30 tys. złotych. Policjanci ruszyli w pościg za sprawcą. Oficer dyżurny węgorzewskiej jednostki o całym zajściu poinformował sąsiednią jednostkę.

Dzięki sprawnemu przepływowi informacji i szybkiej reakcji policjantów, już po chwili mężczyzna został zatrzymany na ternie Gołdapi przez tamtejszych funkcjonariuszy ruchu drogowego. 24-letni mieszkaniec Gołdapi nie chciał wytłumaczyć swojego nagannego zachowania w rozmowie z policjantami. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży oraz kradzieży pojazdu. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Gołdapi dozór policyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *