WĘGORZEWO: Pijany kierowca uderzył w bramę posesji w Trygorcie – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Pijany kierowca uderzył w bramę posesji w Trygorcie

0

Węgorzewscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło w miejscowości Trygort. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca skody, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad autem i uderzył w bramę do posesji. 47-latkowi w odpowiednim postrzeganiu i właściwej reakcji na drodze przeszkadzał również krążący w organizmie alkohol. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj (24.07.22r) około godziny 01:30  oficer dyżurny węgorzewskiej komendy  otrzymał  telefoniczne zgłoszenie, że w miejscowości Trygort gmina Węgorzewo doszło do zdarzenia drogowego.  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierującemu skodą, zabrakło wyobraźni i trzeźwego myślenia. 47-latek  nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie uderzył w bramę do posesji. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Węgorzewo był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 47-latek miał dużo szczęścia, gdyż nie odniósł większych obrażeń.

Teraz  mieszkaniec gminy Węgorzewo  odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *