WĘGORZEWO: Pijany wracał rowerem – ukarany został mandatem 2500 zł – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Pijany wracał rowerem – ukarany został mandatem 2500 zł

0

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary dla kierowców są zdecydowanie wyższe, o czym przekonują się osoby łamiące przepisy. Wejście w życie nowego taryfikatora mandatów z pewnością zapadnie w pamięci 29-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów, kiedy pod wpływem alkoholu jechał rowerem. Jego zdziwienie i zaskoczenie było ogromne kiedy usłyszał wysokość mandatu. Funkcjonariusze nałożyli na cyklistę mandat karny w kwocie 2500 zł. Jak tłumaczył mężczyzna, myślał że uda mu się wrócić niezauważonemu do domu.

Nowy taryfikator mandatów podniósł wysokość kar nawet kilkukrotnie. Przewiduje wysokie kary dla kierowców, którzy łamią prawo drogowe, a zwłaszcza przekraczają dopuszczane limity prędkości. Okazuje się jednak, że mandaty wzrosły nie tylko za przewinienia spowodowane przez zmotoryzowanych uczestników ruchu. Nowy taryfikator znacznie surowiej karze także przewinienia rowerzystów.

,,Widziałem jak pojechaliście radiowozem na Budzewo i myślałem, że zdążę w tym czasie wrócić do domu…”- takie słowa do funkcjonariuszy skierował wczoraj 29-latem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na jednej z dróg w miejscowości Budry, po tym jak jego tor jazdy zwrócił uwagę mundurowych. Badanie trzeźwości cyklisty potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mieszkaniec gminy Budry miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Jeśli chodzi o wynik nie był nim zaskoczony, jednak ogromne zdziwienie pojawiło się, kiedy usłyszał wysokość mandatu za popełnione wykroczenie. Cyklista do domu wrócił z mandatem wartości 2500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *