WĘGORZEWO: Policjanci spotkali się z licealistami klasy mundurowej – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Policjanci spotkali się z licealistami klasy mundurowej

0

Policjanci z węgorzewskiej komendy w ramach współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie wzięli udział w obozie kondycyjno-szkoleniowym. Tam pod okiem instruktora policji uczniowie ćwiczyli na torze przeszkód oraz uczyli się technik interwencji. Wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi takie warunki kształcenia, by w sposób profesjonalny mogli zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie kolejna klasa o profilu mundurowym rozpoczęła swoją edukację. Skierowana jest do uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbą w policji oraz wojsku. Podstawowym celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

W piątek (24.03.2023r), w ramach zorganizowanego przez szkołę obozu kondycyjno-szkoleniowego, policjanci spotkali się z uczniami klasy mundurowej. Przygotowane przez funkcjonariuszy  zajęcia połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko poznać czym jest służba w Policji, ale w pewnym stopniu jej doświadczyć. Spotkanie z policjantami obejmowało dwa bloki tematyczne takie jak, tor sprawności fizycznej i techniki interwencji.  Policjanci zaczęli od sprawdzenia tężyzny fizycznej młodych. Uczniowie pod okiem instruktora zapoznali się z torem przeszkód jaki kandydaci na policjanta muszą zdać aby wstąpić do służby. Część młodych podjęła wyzwanie i sprawdzili swoje możliwości w tej dziecinie. Następnie mundurowi omówili temat użycia środków przymusu bezpośredniego i pokazali  uczniom techniki zakładania kajdanek oraz stosowania chwytów obezwładniających. Nie zabrakło pokazu interwencji z niebezpiecznym przestępcą.  Młodzi z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli kajdankowanie i przekonali się, że sceny z filmów kryminalnych odbiegają od rzeczywistości. Jak stwierdzili, na ekranie wydaje się wszystko takie proste.

Przy okazji spotkania młodzi „kadeci” mogli dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji do służby w Policji, a dzięki obecności funkcjonariuszy mogli bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *