WĘGORZEWO: Policjanci spotkali się z uchodźcami z Ukrainy – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Policjanci spotkali się z uchodźcami z Ukrainy

0

Już ponad 2,8 miliona uchodźców przekroczyło granicę polsko – ukraińską, uciekając przed bombardowaniami, terrorem i cierpieniem. Część z nich przyjechała do Polski swoimi samochodami, część z nich pewnie w najbliższym czasie może wsiąść za kierownicę samochodu, jeszcze inni poruszają się pieszo. Węgorzewscy policjanci wychodzą z założenia, że jeżeli uchodźcy będą mieli poczucie świadomego poruszania się na drogach, to będzie to sprzyjać nam wszystkim. Właśnie, z tą myślą rozpoczęli spotkania w miejscach przebywania obywateli z Ukrainy.

W czwartek (21.04.2022r.) funkcjonariusze Ruchu Drogowego węgorzewskiej komendy przeprowadzili spotkanie w jednym z miejsc przebywania uchodźców. Pogadanka ta miała na celu, by osoby przybywające z Ukrainy mogły łatwiej przystosować się do najważniejszych zasad ruchu drogowego obowiązujących w Polsce. Polskie przepisy i niektóre znaki drogowe mogą być nieznane ukraińskim obywatelom, a dodatkowo dochodzi bariera językowa. Dlatego też edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna nie tylko ze względu na ich bezpieczeństwo, ale również wszystkich uczestników ruchu drogowego węgorzewskiego powiatu.  Funkcjonariusze w trakcie pogadanki przybliżyli m.in. zagadnienia dotyczące dopuszczalnych prędkości, obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, zakazu używania telefonów komórkowych i właściwego oświetlenia. Mundurowi przypomnieli również kto jest uprawniony do przeprowadzenia kontroli drogowej, w jakich okolicznościach można utracić prawo jazdy czy dowód rejestracyjny, jakie dokumenty należy okazać podczas kontroli drogowej oraz jakie konsekwencje łączą się z jazdą w stanie nietrzeźwości.

Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe niezbędne do poruszania się poza terenem zabudowanym po zmroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *