WĘGORZEWO: Policjant po służbie uratował życie 34-latkowi! – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Policjant po służbie uratował życie 34-latkowi!

0

Błyskawiczną reakcją i profesjonalizmem wykazał się funkcjonariusz węgorzewskiej komendy, udzielając pomocy mężczyźnie, który znalazł się w stanie zagrażającym jego życiu. Z okna swojego mieszkania zauważył dramatyczną sytuację na parkingu i natychmiast ruszył z pomocą. Jego skuteczność nie przeszła bez echa. Do szefa węgorzewskich policjantów dotarła wiadomość od żony mężczyzny, który potrzebował pomocy, zawierająca podziękowania skierowane do st. asp. Łukasza Bebłowskiego.

Pomagać i chronić bez względu na okoliczności – tym hasłem kierują się policjanci. Pod koniec listopada 2022 r. węgorzewski policjant udowodnił, że nie są to puste słowa. St. asp. Łukasz Bebłowski w czasie wolnym od służby, z okna swojego mieszkania zauważył na parkingu zderzenie dwóch pojazdów. Jego uwagę zwrócił kierowca znajdujący się w jednym z tych samochodów, którego zachowanie wskazywało, że prawdopodobnie mógł doznać gwałtownego pogorszenia stanu jego zdrowia i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Policjant bez chwili zastanowienia wybiegł na parking, wydostał mężczyznę z samochodu i udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, w stanie, który już nie zagrażał jego życiu.

Wkrótce po tym zdarzeniu na skrzynkę mailową Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie wpłynęły podziękowania skierowane do st. asp. Łukasza Bebłowskiego. Ich autorką była żona mężczyzny, któremu udzielona została pomoc.

Chciałam podzielić się informacją na temat pomocy jednego z policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. W dniu dzisiejszym Pan Łukasz Bebłowski udzielił pomocy mojemu mężowi podczas ataku padaczki. Bez zastanowienia przybiegł i ocalił jego życie, ponieważ mąż prawie się udusił. Niestety nikt z przejeżdżających ludzi nie zareagował, poza Panem Łukaszem, który z okna swojego mieszkania zauważył zdarzenie i natychmiast zareagował. Chciałam podziękować w imieniu męża i swoim za jego postawę. Postanowiliśmy napisać do Państwa o uzyskanej pomocy dzisiaj od Pana Łukasza żeby było to również wyróżnieniem dla niego” – napisała kobieta.

St. asp.  Łukasz Bebłowski jest przewodnikiem psa i na co dzień pracuje w Zespole Patrolowo Interwencyjnym. Służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie pełni od 18 lat. Jak sam podkreśla, jego interwencja w tej sprawie było działaniem odruchowym. Dał tym samym dowód swojej bezinteresowności w wypełnianiu roty przysięgi policyjnej, której częścią jest ratowanie życia i zdrowia innego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *