WĘGORZEWO: Ponad 500g narkotyków miał przy sobie 43-latek – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Ponad 500g narkotyków miał przy sobie 43-latek

0

Gdzie można znaleźć narkotyki? W kieszeni kurtki, w schowku w pojeździe, w słoiku na szafce…Jest wiele miejsce, gdzie najczęściej ukryte są środki zabronione. Jednak w sobotni wieczór miejsce przechowywania substancji zabronionych było zdecydowanie nietypowe. Kryminalni znaleźli ponad 560 gramów suszu roślinnego w reklamówce znajdującej się na bagażniku roweru. Właściciel jednośladu 43-latek został zatrzymany. Oświadczył, że palenie go wycisza. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawiania wolności.

W sobotni (18.06.22r) wieczór węgorzewscy kryminalni w trakcie pełnionej służby zwrócili uwagę na niezabezpieczony rower. Kiedy do niego podeszli, już po chwili znalazł się jego właściciel. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła reklamówka znajdująca się na bagażniku jednośladu. Po sprawdzeniu jej zawartości okazało się, że znajduje się w niej ponad 560 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. W związku z tym 43-latek został zatrzymany. Jak oświadczył kryminalnym ,,lubię do piwka zapalić marihuanę, to mnie wycisza…” Teraz mundurowi ustalają źródło pochodzenia narkotyku. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat. Jeżeli osoba jest w posiadaniu znacznej ilości narkotyków to grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *