WĘGORZEWO: Pościg za pijanym kierowcą z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Pościg za pijanym kierowcą z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami

0

Węgorzewscy policjanci w skutek pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało, powodem tego było, iż miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami i był pijany. Teraz 54-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie prędkości.

Wczoraj (5.06.2022r.) funkcjonariusze z węgorzewskiej drogówki w trakcie pełnionej służby zauważyli pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mimo wydanego sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierowca zlekceważył go i kontynuował dalej jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą, powodując jego zatrzymanie. Już po chwili funkcjonariusze, znali przyczynę lekceważącego podejścia do kontroli drogowej. Za kierowcą volkswagena znajdował się 54-letni mężczyzna, od którego była wyczuwalna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się, że mieszkaniec gminy Budry ma w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Jak by tego było mało, kiedy funkcjonariusze sprawdzili go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Skrajnie nieodpowiedzialny 54-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew orzeczonemu dożywotniemu zakazowi sądowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *