WĘGORZEWO/REGION: Działacz Suwerennej Polski podwójnie zatrudniony – Magna Masuria

WĘGORZEWO/REGION: Działacz Suwerennej Polski podwójnie zatrudniony

11

od lewej: Rober Nowacki [Suwerenna Polska], starosta M. Kochanowski oraz Poseł na SR J. Małecki

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (WMODR) miał być miejscem pomocy i wsparcia dla rolników, ale okazało się, że stał się miejscem kontrowersji i politycznych układów. W ostatnich tygodniach dziennikarze z portalu Wirtualnej Polski ujawnili nieprawidłowości związane z zatrudnieniem Roberta Nowackiego, znanego również jako RoLnikPL, który ma umowę z regionalnym oddziałem TVP – TVP3 Olsztyn, choć jak to przedstawiają dziennikarze WP, nigdy tam nie pracował. Dodatkowo, działalność polityczna Nowackiego, jego sympatie oraz konto RoLnikPL w sieci wywołują pytania o obiektywizm jego pracy w WMODR.

Robert Nowacki to aktywista i działacz Suwerennej Polski, wcześniej związany z Solidarną Polską, który również pojawił się na konwencji partii w Warszawie. Jednak okazuje się, że nie jest to jego jedyna rola. Nowacki został również mianowany radnym powiatowym w Węgorzewie z ramienia komitetu Ponad Podziałami. W trakcie trwającej kadencji prezentowano go jako reprezentanta Solidarnej Polski. Media rządowe przedstawiały go nawet jako „szefa Solidarnej Polski na Warmii i Mazurach”.

Kolejne kontrowersje pojawiły się wokół zatrudnienia Nowackiego w regionalnym oddziale TVP3 Olsztyn. Dziennikarze WP ujawnili, że Nowacki występuje tam jako ekspert od rolnictwa, a regionalna TVP przedstawia go jako dyrektora WMODR w Olecku. Według ustaleń dziennikarzy, Nowacki podpisał umowę-zlecenie z publiczną telewizją w 2018 roku i co roku przedłużał ją na kolejne 12 miesięcy. Zgodnie z doniesieniami, za swoje „pracę” dostawał 10,5 tysiąca złotych miesięcznie, ale jak twierdzą pracownicy TVP, nigdy tam faktycznie nie pracował.

Dziennikarze Wirtualnej Polski odkryli dodatkowo, że Nowacki za pośrednictwem konta RoLnikPL trolluje i krytykuje przedstawicieli opozycji w Internecie. Natomiast na tym samym koncie publikuje propagandę chwalącą rządy Zjednoczonej Prawicy.

Cała sytuacja wywołuje pytania o etykę pracy Roberta Nowackiego w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Czy możliwe jest, aby był obiektywnym ekspertem ds. rolnictwa, jeśli jednocześnie działa aktywnie politycznie i trolluje opozycję? Jakie są mechanizmy kontroli w instytucjach takich jak WMODR, aby zapobiegać politycznym układom i konfliktom interesów?

Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, sprawa ta powinna zostać dogłębnie zbadana przez odpowiednie organy, aby dowiedzieć się, czy nie doszło do nadużyć w zatrudnieniu i czy działalność polityczna Nowackiego nie wpłynęła na jego pracę w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Świat rolnictwa powinien być miejscem obiektywnego doradztwa, które nie jest zdominowane przez polityczne rozgrywki. Tylko wtedy rolnicy będą mieli pewność, że otrzymują rzetelną pomoc i wsparcie.

11 thoughts on “WĘGORZEWO/REGION: Działacz Suwerennej Polski podwójnie zatrudniony

 1. Chyba nikogo to już nie dziwi nawet dla zajadłych pisiakow tłustym kotom już trzeba podziękować tak jak tym tłustym kotom co pchają się na prezesów do Spółdzielni Pionier w Kętrzynie!!!!
  Zabierzcie się za pracę taką za którą mieszkańcy Kętrzyna muszą przeżyć od 1-go ledwo do 1-go !!!!!!!

 2. Chyba nikogo to już nie dziwi nawet dla zajadłych pisiakow” tłustym kotom już trzeba podziękować „tak jak tym tłustym kotom co pchają się na prezesów do Spółdzielni Pionier w Kętrzynie!!!!
  Zabierzcie się za pracę taką za którą mieszkańcy Kętrzyna muszą przeżyć od 1-go ledwo do 1-go !!!!!!!

 3. To niezłe towarzystwo ma Kochanowski…Pis ,Suwerenna Polska itd .itp Prokop.Ale trudno się nawet dziwić to były wieloletni działacz pisu.Pewnie część pisu będzie u niego na listach.Zobaczymy już niedługo.

 4. Młody MIchal myśli, że wszystkich wykiwa , tak jak ostatnio – nie ma przecież opozycji bo i kto kucharz POwiatowy, przedszkolanka Aneta, Urszula pseudoprzewodnicąca itd. ?

  1. kucharz „opozycyjny” byl jedynie gdy mu Niedziółka pokazał gdzie jego miejsce jest i jak bardzo uzaleznione miał interesy od polityki do ktorej jest przyklejony na samoprzylepiec. Wtedy knuł i kombonował jak pozbyć się Niedziólki. Wszystkie naciągane skargi były pretekstem do kilku prob odwolania Niedziólki i przeszkoda do poparcia przez hamulcowych. A jak dorwali sie z Judaszem do wladzy to te same pomysly sami realizowali. Toc to miernota, plotkarz i wieczny ukladowiec. Sam niczego od siebie jesli nie ma w tym intetesu osobistego.

 5. Na wiosnę kwiatki rosną i kwitnie miesiąc maj.
  Gdy spytasz Go – na czyją to jest zgubę – Na kochasia, który odszedł w siną dal.

 6. Do komentarza „w Poszukiwaniu Obrony ”

  Mieszkańcy wiedzą że nie tylko ubłagał Prezesa ale i posłów którzy go w Kętrzynie odwiedzali !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *