WĘGORZEWO: Ruszyły rowerowe patrole policji

Parki, skwery, place zabaw oraz inne miejsca, do których nie dojedzie policyjny radiowóz będą patrolowane przez policjantów na rowerach. Od środy funkcjonariuszy można spotkać na ulicach Węgorzewa. W ten sposób policjanci będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów do zakończenia sezonu letniego.

Na deptaku, a także w parku oraz na plaży pojawili się policjanci na rowerach. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Pozwala to na szybkie i sprawne dojechanie na miejsce interwencji.

Pełniąc służbę na rowerach, funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a na polecenie dyżurnego podejmują różne interwencje lub też służą pomocą innym patrolom. Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne oraz dbanie o ład i porządek w mieście.

Od wczoraj (20.07.2022r) mieszkańcy mogą spotkać mundurowych, którzy pełnią służbę patrolową na rowerach. Dzięki rowerom policjanci łatwo przemieszczają się w strefach, gdzie wyłączony lub ograniczony jest ruch pojazdów mechanicznych. Policjanci na rowerach mogą być bliżej mieszkańców oraz turystów, a mobilność takiego patrolu pozwala na sprawne poruszanie się po trudniej dostępnych terenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.