WĘGORZEWO: Ruszyły rowerowe patrole policji – Magna Masuria

Parki, skwery, place zabaw oraz inne miejsca, do których nie dojedzie policyjny radiowóz będą patrolowane przez policjantów na rowerach. Od środy funkcjonariuszy można spotkać na ulicach Węgorzewa. W ten sposób policjanci będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów do zakończenia sezonu letniego.

Na deptaku, a także w parku oraz na plaży pojawili się policjanci na rowerach. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Pozwala to na szybkie i sprawne dojechanie na miejsce interwencji.

Pełniąc służbę na rowerach, funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a na polecenie dyżurnego podejmują różne interwencje lub też służą pomocą innym patrolom. Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne oraz dbanie o ład i porządek w mieście.

Od wczoraj (20.07.2022r) mieszkańcy mogą spotkać mundurowych, którzy pełnią służbę patrolową na rowerach. Dzięki rowerom policjanci łatwo przemieszczają się w strefach, gdzie wyłączony lub ograniczony jest ruch pojazdów mechanicznych. Policjanci na rowerach mogą być bliżej mieszkańców oraz turystów, a mobilność takiego patrolu pozwala na sprawne poruszanie się po trudniej dostępnych terenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *