WĘGORZEWO: Zadzwonił na policję, bo pobił żonę – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Zadzwonił na policję, bo pobił żonę

0

Węgorzewscy policjanci zatrzymali 58-latka, który pobił żonę. Mężczyzna sam zadzwonił na policję, informując o agresywnym zachowaniu wobec 55-latki. Jak tłumaczył zatrzymany, puściły mu emocje, ponieważ żona wypiła. Podczas interwencji mieszkaniec Węgorzewa sam miał blisko dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W czwartek (1.09.2022r.) do oficera dyżurnego węgorzewskiej  komendy zadzwonił 58-latek i poinformował, że pobił żonę. Na miejsce natychmiast pojechał patrol interwencyjny, który potwierdził, że doszło do pobicia 55-letniej kobiety. W mieszkaniu było również pogotowie ratunkowe, które udzieliło niezbędnej pomocy kobiecie.  

Policjanci ustalili, że mężczyzna był wcześniej razem z żoną u znajomych, gdzie wspólnie spożywali alkohol. Następnie mąż wrócił do domu, a żona zaszła jeszcze do koleżanki. Kiedy chciała wrócić do domu, to mężczyzna nie chciał wpuścić jej do mieszkania.  Zatrzymany wyzywał żonę, uderzał po głowie i szarpał za ubrania. 58-latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że widok pijanej kobiety go bardzo zdenerwował i stąd ten wybuch agresji. Mieszkaniec Węgorzewa podczas zatrzymania miał w organizmie blisko dwa i pół promila alkoholu.

Interweniujący policjanci objęli rodziny procedurą Niebieska Karty. Teraz sprawdzają ich sytuację.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *