WIADOMOŚCI: Samorząd województwa dofinansuje Państwową Straż Pożarną – Magna Masuria

WIADOMOŚCI: Samorząd województwa dofinansuje Państwową Straż Pożarną

0

Umowa o wartości 200 tys. zł została podpisana przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego. 

Po raz kolejny samorząd województwa postanowił przeznaczyć środki finansowe na wsparcie zakupów Państwowej Straży Pożarnej.

Wspólny interes wymaga dbałości o bezpieczeństwo publiczne. Wspieramy wszystkie służby ratownicze w regionie, a państwową i ochotniczą straż pożarną dofinansowujemy cykliczne. Zagrożenia, które niwelują te jednostki, to nie tylko pożary, a w zasadzie wszystkie rodzaje zagrożenia życia i zdrowia. Stąd jednym z priorytetów samorządu województwa jest regularne ich dofinansowanie – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Podpisana w urzędzie marszałkowskim umowa pozwoli dofinansować zakup 12 specjalistycznych wozów bojowych (1 średniego oraz 11 ciężkich).

Ta pomoc od lat jest regularna. Możemy liczyć na marszałka i zarząd województwa. Umowy tego typu są stałym, cyklicznym wsparciem i we współpracy z lokalnymi samorządami, wojewodą i WFOŚiGW pozwalają na wymierną poprawę warunków interwencji PSP – dodaje komendant wojewódzki PSP w Olsztynie nadbryg. Tomasz Komoszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *