WPP: Granica Kętrzyn lepsza w hitowym spotkaniu z Mamrami Giżycko – Magna Masuria

WPP: Granica Kętrzyn lepsza w hitowym spotkaniu z Mamrami Giżycko

0

W sobotni wieczór rozegrane zostało hitowe spotkanie w ramach rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie drużyna Granicy Kętrzyn pokonuje Mamry Giżycko i awansuje do kolejnej rudny tych rozgrywek. Nie był to jedyny mecz, gdzie naprzeciw siebie stanęły wyłącznie IV-ligowe zespoły. Wcześniej siłę pokazała Tęcza Biskupiec pokonując u siebie 3-1 Polonię Lidzbark Warmiński, która jest jednym z faworytów do wygrania IV ligi.

Piłkarze Granicy przed rozpoczęciem spotkania czuli ogromny niesmak po przegranym u siebie turnieju z okazji 75-lecia klubu zwłaszcza, że w finale po rzutach karnych przegrali właśnie z Mamrami Giżycko – w regulaminowym czasie gry było 1:1. Jednak tamto spotkanie można określić mianem historii, a w sobotni wieczór kibice zarówno z Kętrzyna jak i Giżycka mogli zobaczyć bardzo ciekawe widowisko, pełne emocji, ciekawych zagrań, a także taktycznych ustawień obu trenerów.

Mecz rozpoczął się od wyczucia się obu zespołów z większym natężeniem gry zespołu Mamr. Jednak to gospodarze, jako pierwsi wpisali się na listę strzelców, po wspaniałej akcji wyprowadzonej skrzydłem w 11 minucie. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Bobrowski. Po zdobytym golu zaczęła się nerwówka i zespół z Giżycka zaczął napierać na bramkę Granicy. Akcja bramkowa zaczęła się od niewykorzystanej sytuacji w środku pola gospodarzy. Następnie nieudany odbiór piłki wślizgiem zaliczył Bobrowski. Rajd skrzydłem poszedł dalej przeprowadzony przez piłkarzy Mamr. Zamieszanie w polu karnym i piękną bramkę z pierwszej piłki strzelił Michał Świderski w 19 minucie. Do końca pierwszej połowy obie drużyny próbowały podwyższyć wynik, a przewagę na boisku mieli zawodnicy giżyckiego klubu.

Po zmianie stron – przy zapalonym oświetleniu – piłkarze Granicy ruszyli do ataku, co skończyło się postraszeniem bramkarza i obrońców zespołu gości. Damian Oracz oddał nietypowy rotacyjny strzał z ostrego kąta, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Mamr. W dalszej części spotkania piłkarze Granicy jakby przysiedli i nie mieli siły na rozegranie. Gubili piłkę, niecelnie do siebie podawali, natomiast zawodnicy Mamr widocznie przeważali, stwarzali sobie sytuacje, lecz doskonałą postawą prezentował się zarówno bramkarz jak i defensorzy Granicy.

Dopiero w 70 minucie po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska podopieczni Adama Fedoruka ruszyli z kontra na bramkę Mamr. Do Marcina Spirydona doszło dobre zagranie z prawej strony boiska, a nowy zawodnik Granicy jak rasowy napastnik wpakował futbolówkę do bramki. Po zdobytej bramce mogło dojść do podwyższenia wyniku, lecz z zamieszania w polu karnym nic nie wyszło. Pod koniec spotkania zawodnicy gości próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz zawodnicy Granicy zamurowali się na własnej połowie boiska.

Podsumowując na boisku lepiej prezentowali się zawodnicy Mamr Giżycko, natomiast zawodnicy Granicy Kętrzyn perfekcyjnie wykorzystali błędy przeciwnika i tworzyli sobie dogodne sytuacje bramkowe z kontry. Za tydzień rusza liga, gdzie Granica Kętrzyn na wyjeździe zmierzy z Tęczą Biskupiec, natomiast Mamry Giżycko u siebie podejmą Motor Lubawa.

GRANICA KĘTRZYN 2:1 (1:1) MAMRY GIŻYCKO
11’ Bobrowski, 70’ Spirydon – Świderski 19’