WPP: Victoria Bartoszyce i KS Wojciechy w dalszej grze – Magna Masuria

Rozpoczęła się rudna wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polskie w sezonie 2022/2023, gdzie zespoły należące do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zostały podzielone na makroregiony. W drugim koszyku znalazły się wszystkie drużyny z powiatu bartoszyckiego. Oprócz Cresovi Górowo Iławeckie wszystkie zespoły rozegrały swój pucharowy mecz. Jak sobie poradziły? Sprawdźmy.

Fala Warpuny 4:1 Łyna Sępopol

Łyna Sępopol przegrywa na wyjeździe z niżej notowanym rywalem Falą Warpuny, a tym samym kończy rozgrywki w Wojewódzkim Pucharze Polski. Zespół z Sępopola czeka poważna walka o utrzymanie w klasie okręgowej. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie minimalnie utrzymali się w okręgówce odskakując Pojezierzu Prostki oraz Omulewowi Wielbark.

LKS Reduta Bisztynek 0:3 LKS Różnowo

Reduta Bisztynek pomimo dobrego początku meczu i rzucenia się do ataku w pierwszych minutach spotkania ulegli ligowemu rywalowi z Różnowa, a tym samym odpadają z Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pod koniec pierwszej połowy zespołowi LKS Różnowo udało się przejąć inicjatywę na boisku, co zaowocowało bramką w 33 minucie. Reduta Bisztynek nie zatrzymała przeprowadzonej akcji lewą stroną boiska, co kończy się wrzutką Krystiana Drężek. Futbolówka wpada pod nogi Grzegorza Goliaszewskiego, a ten dogrywa do Kamila Kulasa.

Kolejne bramki na konto LKS Różnowo wpadły w drugiej połowie spotkania. W 60 minucie Krystian Drężek prostopadle podaje piłkę pod nogi Andrzeja Miszczaka, a ten pewnym strzałem pakuje piłkę w dolnym rogu bramki. Trzecie trafienie padło kwadrans później, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kamil Kulas.

KP Pomarańcze Korsze (wo) 0:3 BKS Victoria Bartoszyce

Victoria Bartoszyce nie musiała wyjść na boisko, żeby cieszyć się z awansu do kolejnej rudny Wojewódzkiego Pucharu Polski. Nowo powstały zespół z Korsz wycofał się zarówno z rozgrywek pucharowych jak i ligowych dając tym samym walkower bartoszyckiej Victorii.

KS Burza SRWSiO Słupy 1:4 KS Wojciechy

KS Wojciechy pewnie wygrały w pierwszym meczu o stawkę pokonując na wyjeździe Burzę Słupy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik KS Wojciechy Kamil Brzostek strzelając samobója w 4 minucie. Chwilę później do wyrównania doprowadza Sebastian Malaszewski , a drugą bramkę na rzecz KS Wojciechy w 44 minucie wbija Dominik Sófczyński.

Po zmianie stron zespół Burzy Słupy dokonuje trzech zmian, aby odrobić wynik. Pomimo wprowadzonych świeżych zawodników KS Wojciechy podwyższa wynik do 3:1 po strzale Krzysztofa Sawczuka w 60 minucie. Następnie w KS Wojciechach dochodzi do kilku zmian w tym na boisku pojawia się strzelec ostatniej bramki Dominik Dobrzyński, który trafia do bramki w 78 minucie spotkania.

SAS Szansa Reszel – GKS Cresovia Górowo Iławeckie

W momencie publikacji Cresovia Górowo Iławeckie wygrywa po pierwszej połowie z Szansą Reszel 2:1