Wsparcie urzędów skarbowych w zakresie Polskiego Ładu – Magna Masuria

Wsparcie urzędów skarbowych w zakresie Polskiego Ładu

4

Przypominamy, że od 8 stycznia 2022 r. obowiązuje rozporządzenie ministra finansów w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2022 r. Na jego mocy wysokość zaliczek, u pracowników czy zleceniobiorców osiągających miesięczny przychód do 12 800 zł brutto, powinna być pobierana w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r.

Jeśli pracownik otrzymał niższe wynagrodzenie za styczeń, dostanie niezwłocznie wyrównanie od pracodawcy – przypomina minister finansów Tadeusz Kościński.

Osoby mające pytania dotyczące sposobu wyliczenia zaliczek powinny skontaktować się ze swoim pracodawcą. Informacji w zakresie nowych rozwiązań podatkowych udziela także Krajowa Administracja Skarbowa.

W województwie warmińsko-mazurskim trwa akcja informacyjno-szkoleniowa nt. podatkowego Polskiego Ładu.

Wsparcie urzędów skarbowych w zakresie Polskiego Ładu można uzyskać:

od poniedziałku do piątku:

 • telefonicznie w godzinach 8:00-19:00 pod numerami:
 • 724 918 338, 724 918 346, 724 918 351
  • 89 537 50 00 – w sprawach obsługiwanych przez Warmińsko-Mazurski Urząd Skarbowy w Olsztynie
 • osobiście w urzędach skarbowych warmińsko-mazurskiej KAS w godzinach 8:00-15:00, po uprzedniej rezerwacji wizyty na www.podatki.gov.pl

Wspólne dyżury KAS i ZUS:

Dyżury w placówkach ZUS – w każdy poniedziałek w godz. 11:00 – 13:00                                 

 • ZUS Oddział w Olsztynie, Pl. Konsulatu Polskiego 4, Olsztyn
 • ZUS Oddział w Elblągu, ul. Teatralna 4, Elbląg
 • ZUS Oddział w Ełku, ul. Wojska Polskiego 73, Ełk

Dyżury w urzędach skarbowych – w każdą środę w godz. 11:00 -13:00                      

 • Urząd Skarbowy w Olsztynie, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 59, Olsztyn
 • Urząd Skarbowy w Elblągu, ul. Adama Mickiewicza 43, Elbląg
 • Urząd Skarbowy w Ełku, ul. Wojska Polskiego 67, Ełk

Urzędy skarbowe prowadzą także liczne szkolenia, webinaria i livechaty w zakresie zagadnień podatkowych Polskiego Ładu. Aktualne informacje dostępne są na stronach www.warminsko-mazurskie.kas.gov.pl i na www. twitter.com/KAS_Olsztyn

Na stronach internetowych www.podatki.gov.pl/polski-lad i www.wiecejwpodatkach.gov.pl na bieżąco publikowane są poradniki, wyjaśnienia i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

4 thoughts on “Wsparcie urzędów skarbowych w zakresie Polskiego Ładu

 1. Moim zdaniem podatnicy powinni bojkotować szkolenia. Ekipa Morawieckiego skomplikowała prawo do tego stopnia, że potknięcie się jest w zasadzie nieuniknione. W moim odbiorze jest to działanie intencjonalne skrojone w duchu kapitalizmu inkluzywnego i postkapitalistyczną recesji na pogłębienie rynku korporacji poprzez eliminację małych i średnich firm. A co z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej? Otóż obawiam się, że takie szkolenie będzie podkładką do nakładania kar, bo przecież Pani czy Pan braliście udział w szkoleniu, więc powinniście już wiedzieć. Ja osobiście ucinam wszystkie dyskusje w których system próbuje w moim odbiorze wyręczać się obywatelem: mamy pandemię proszę nie zawracać głowy, żegnam.
  PS.
  Warto pamiętać że to spisane na kolanie prawo ciągle się zmienia i może się okazać, że to co dziś wydaje się należnością może stać się płatnością. Koniem trojańskim może okazać się minimalna podwyżka świadczeń socjalnych i emerytalnych odbierająca prawo do ulgi czy zwrotu. Dać 50 złotych żeby wyciągnąć 160? Przecież chyba na tym mechanizmie oparte są dotacje unijne drenujące głębokie rezerwy kapitału publicznego niedostępnego dla korporacji.

 2. a ja ich pie…. będę płacił tak jak dotychczas, jak sie przyczepią to podam ich do sadu za spierdolenie prawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *