WYBORY 2023: Specjalistka od głupich wypowiedzi, którą zrobili wiceministrem – uważa, ze dzieci się nie rodzą przez… Platformę Obywatelską! – Magna Masuria

WYBORY 2023: Specjalistka od głupich wypowiedzi, którą zrobili wiceministrem – uważa, ze dzieci się nie rodzą przez… Platformę Obywatelską!

1

Olga Semeniuk-Patkowska zasłynęła w tej kadencji Sejmu z wielu rzeczy: została szefową rady Polskiej Agencji Kosmicznej, wzięła ślub z wiceministrem finansów Piotrem Patkowskim i lansowała się z nim później na łamach tabloidów, chciała rozpadu Unii Europejskiej. Jednak w pamięci Polaków zapisze się po słowach o polskich kobietach…

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (podlega premierowi) w 2022r. urodziło się w Polsce jedynie 305 tys. dzieci. Jest to najgorszy wynik od czasów II wojny światowej. Zdaniem Semeniuk-Patkowskiej to wina… Platformy Obywatelskiej.

To wszystko jest siła wypadkowa związana z tendencjami po lewej stronie sceny politycznej, ale dzisiaj coraz częściej widzę to po stronie Platformy, taki ten trend do zwiększania konsumpcjonizmu, zwiększania indywidualności społecznej, wygody ponad stan, bo to niestety są cechy charakterystyczne po stronie Platformy Obywatelskiej i Lewicy – przekonywała Semeniuk-Patkowska.

„Empatia w polityce jest bardzo ważna. Zarówno w tematach dotyczących rodzin z dziećmi, jak i rodzin bezdzietnych. Przepraszam wszystkich, którzy mogli poczuć się dotknięci moimi słowami. Nie było to moją intencją” – napisała na Twitterze.

Tymczasem, jak wynika z badania CBOS, przyczyny niskiej dzietności w Polsce to przede wszystkim brak stabilności finansowej i niepewność co do przyszłości (59% badanych). Potem problemy z sytuacją mieszkaniową (44%), obawy kobiet przed utratą pracy (42%) i dopiero daleko w tyle chęć robienia kariery zawodowej przez kobiety (27%) czy trudność z pogodzeniem obowiązków rodzinnych i zawodowych. Od czasu wyroku Trybunału Konstytucyjnego coraz częściej mówi się tez o tym, że kobiety boją się rodzić dzieci. Bo jeśli okaże się, że dziecko jest chore, to aborcja w Polsce już nie jest możliwa. A co jakiś czas słychać o przypadkach, w których ciężarna umiera, bo lekarze – bojąc się prokuratora – nie podejmują próby usunięcia nawet obumarłego płodu! O tym jednak Semeniuk-Patkowska nie wspomina… Kim jest ta polityczka? Blisko współpracowała z Michałem Dworczykiem. Była radną Warszawy. W 2019r. próbowała dostać się do Sejmu. Nie udało się. Jak wiemy z ujawnionych potem mejli Dworczyka, napisała do niego z prośbą o załatwienie pracy w rządzie. I to nie byle jakiej! „Zgodnie z rozmową dla mnie jedyną opcją przetrwania w polityce samorządowej jest: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju” – napisała dodając, że najbardziej by jej odpowiadała działka „fundusze europejskie w jednostkach samorządu terytorialnego”. Dworczyk odpisał jej „działamy” i… dwa miesiące później Semeniuk-Patkowska została wiceminister rozwoju. W tym roku ma ambicję być już posłanką. Ciekawe, czy zmieniła poglądy na temat Unii Europejskiej. „Mało kto dzisiaj potrafi głośno powiedzieć, że UE powinna być całkowicie rozwiązana. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem UE”- napisała na swoim Facebooku w 2017r., żałując, że we Francji nie wygrała nacjonalistka Marine Le Pen.

tekst: Marcin Piplowski z publikacji „100 największych afer, które wstrząsnęły Polską” wydane przez Wydawnictwo Arbitror

1 thought on “WYBORY 2023: Specjalistka od głupich wypowiedzi, którą zrobili wiceministrem – uważa, ze dzieci się nie rodzą przez… Platformę Obywatelską!

  1. Brawo Redaktorze, to bardzo dobry i ważny artykuł. Gratulacje. Komentarz jest zbędny. Cóż można powiedzieć, gdy kobieta kobietom wygłasza takie „mądrości”.
    Warto przypominać o takich sloganach i przekonaniach naszych polityków tuż przed wyborami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *